Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 43 of 43

Thread: Покупка на инфо дисплей за 156

Запален алфист miraco's Avatar

Да отговоря на предният ми въпрос.

Днес взех от един приятел пластмасовата конзола на пълен фейслифт.
    Резултат е че пластмасовите конзоли за инфо дисплеят на вътрешен фейслифт и пълен фейслифт пасват идеално и са взаймо заменяеми.
    Но отвора за дисплеят на конзолата на пълен фейслифт е по малък от този на вътрешен фейслифт. И част от редовете на инфо дисплеят не се виждат когато сложиш пластмасовата конзола от пълен фейс на вътрешен фейс.

Изглежда че на пълният фейс софтуера е по различен за да се показва информацията в по сбит вариант и да се вижда всичко.
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 jtd, 140 hp '02
    EX...Fiat Tempra 1.6

Запален алфист markoff's Avatar

Колега,
    Монтира ли вече новата конзола или дисплей?
    Какъв е резултата?
    Ще е полезно за всички, може и снимки
    146 1.3 боксер 1996г.
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

Също така моля за няколко думи относно сеалянето на централния въздуховод. Предполагам си е на щипки отстрани ама го напъвах и нищо не стана и реших да се поинтересувам преди съм счупил нещо
    '06 Alfa Crosswagon Q4

Както писах в горният ми пост монтирах конзолата и дисплеят от пълен фейс на мястото на вътрешен фейслифт. Всичко пасва идеално, но горните и долните редове на дисплеят не се виждат заради това че отвора на пластмасата на пълен фейс е по малка от този на вътрешен фейслифт.

С две думи не си заслужава тази замяна.
    EX...Fiat Tempra 1.6

Quote Originally Posted by miraco View Post
    Както писах в горният ми пост монтирах конзолата и дисплеят от пълен фейс на мястото на вътрешен фейслифт. Всичко пасва идеално, но горните и долните редове на дисплеят не се виждат заради това че отвора на пластмасата на пълен фейс е по малка от този на вътрешен фейслифт.

С две думи не си заслужава тази замяна.
    Според теб, проблема с избледняващия дисплей е заради конструкцията на пластмасовата конзола или просто преди пълния фейслифт са монтирали по-калпави дисплей (които дефектират).
    Не може ли да си ползваш оригиналната пластмаса и екрана от пълния фейслифт?
    До тук останах с впечатлението че разликата в размера на използваните матрици няма и просто при пълния фейс част от екрана е покрит с пластмаса.
    146 1.3 боксер 1996г.
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

Не може да се ползва пластмасата и дисплеят от пълен фейслифт на вътрешен фейслифт...Както писах преди като сложиш пластмасата от пълен на вътрешен горният и долният ред от надписите не се виждат / защото отвора за дисплеят е по тесен на височина/. Предполагам че за пълен фейслифт софтуера за инфо дисплеят е друг и текста се показва по средата.

Дисплеят и захващането на пластмасата на двата фейса са едно към едно, но има малка разлика в самата пластмаса. Като гледам конзолата на вътрешният фейс лифт оребренията вътре така са направени че топлият въздух минава на 60% и през дисплеят и от там се скапва на този модел дисплият бързо.

А конзолата на пълният фейслифт малко е променен въздуховодът и топлият въздух не минава на 100% през дисплеят и от там живота на дисплеят на вътрешният фейс е по дълъг.

За това от личен опит не си заслужава да слагате пластмасовата конзола от пълен фейс на вътрешен фейс. Освен ако ви интересува само визията а не какво показва дисплеят.
    EX...Fiat Tempra 1.6

Остава да се вземе самия дисплей/екран (ако е същия размер) от пълен фейс лифт и да се монтира в конзолата на вътрешния фейслифт...
    146 1.3 боксер 1996г.
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

Екрана / дисплеят и на двата фейслифта е един и същ като размер. Също и захващането на екрана към конзолата е едно и също. Софтуера за визуализиране на дисплеят е различен при вътрешен и външен фейс. За това се получава този проблем.
    EX...Fiat Tempra 1.6

Quote Originally Posted by miraco View Post
    Екрана / дисплеят и на двата фейслифта е един и същ като размер. Също и захващането на екрана към конзолата е едно и също. Софтуера за визуализиране на дисплеят е различен при вътрешен и външен фейс. За това се получава този проблем.
    Това ми се изясни, надявам се че сега поне можеш да използваш новия екран и да го монтираш на мястото на мястото на стария (в пластмасата от вътрешния фейс) и да можеш да го ползваш/четеш както трябва.
    Ще се радвам да науча ако се получи, защото за момента 150-160 лв. за нов дисплей от ebay не ми се дават и бих изчакал подходящ случай, да взема екран от пълен фейс.
    146 1.3 боксер 1996г.
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

Запален алфист van_dal's Avatar

За тези които не си правят труда да четат назад ще повторя: Взимате си конзола с духалките и дисплей от 156 ВЪНШЕН фейслифт, демонтирате вашата от ВЪТРЕШЕН фейслифт заедно с духалките, буксата на кабела е еднаква. Включвате новия дисплей, сглобявате и се радвате на работещ дисплей и нова визия на средната конзола. Това е !
    156 Sportwagon 02'

van_dal, я публикувай тук снимка от това упражнение за което пишеш да видим какво показва дисплеят.

Аз съм го пробвал това за което пишеш и за това казвам...дисплеят и конзолата на вътрешен фейслифт и външен фейслифт са едни и същи и взаймо заменяеми. Но софтуера за показване на информацията на дисплейте за двата фейса е различен. За това ако сложиш конзола от външен фейслифт на вътрешен фейслифт горният и долният ред на дисплеят не се виждат. Няма да виждаш температурата и часът и така натам.
    EX...Fiat Tempra 1.6

Болен алфист Scrapera's Avatar

Ми като не ги виждаш, тури старата пластмаса, с големио отвор.
    1996 164 Super T.S | 2003 166 20V Sportronic Distinctive + Haes & Webasto | 2007 159 1.9 JTDм Lusso Berlina DPFon

Ми аз си карам със старата пластмаса с големият отвор...
    EX...Fiat Tempra 1.6

Page 3 of 3 FirstFirst 123