Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 30 of 30

Thread: 2.4 жтд 136 тракане от към ремъците

  1. #16
    Запален алфист mitkomeg's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Dobrich
    Posts
    330

    Default

    И все пак се оказа наистина от оста на авт. обтегач. Знам, че имаше и други теми и съм ги чел нооо този звук ми се струваше по-силен и ми биеше на счупен лагер но ...
    Общо взето ролката е нова, пружината е нова и в тая дупка при оста се оказа, че има втулки може би бронзови ли не знам какви. Та ги избихме и оправиха дупката понеже не беше много кръгла. Направиха се нови втулки от някаква пластмаса. Другата втулка ли как да го кажа не знам в което се вкарва болта за захващането към блока беше толкова очукано и одрънканом че все едно е бито с чук. Видимо беше далеч от кръгло и върха му откъм блока беше заострен леко. Та и него го завъртяха на струга да му се върне правилната форма и после грес и монтаж. Да не чуе дявола но за сега е добре. Естествено пластмасовата втулка е по новите размери и влиза от край до край почти плътно без усилие. Сега ще наблюдавам колко ще издържи.
    А за ролката на алтернатора и аз съм си мислил за фрайлауф но така все съм си мислил, че е 1 вероятност да се скапе нещо там по-малко. Ако е сигурно, че ще намалее вибрирането на обтегача на лято като се надъхам да сменям ангренажен ремък да я сменяме и тая ролка с фрайлаф.

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by mitkomeg View Post
    И все пак се оказа наистина от оста на авт. обтегач. Знам, че имаше и други теми и съм ги чел нооо този звук ми се струваше по-силен и ми биеше на счупен лагер но ...
    Общо взето ролката е нова, пружината е нова и в тая дупка при оста се оказа, че има втулки може би бронзови ли не знам какви. Та ги избихме и оправиха дупката понеже не беше много кръгла. Направиха се нови втулки от някаква пластмаса. Другата втулка ли как да го кажа не знам в което се вкарва болта за захващането към блока беше толкова очукано и одрънканом че все едно е бито с чук. Видимо беше далеч от кръгло и върха му откъм блока беше заострен леко. Та и него го завъртяха на струга да му се върне правилната форма и после грес и монтаж. Да не чуе дявола но за сега е добре. Естествено пластмасовата втулка е по новите размери и влиза от край до край почти плътно без усилие. Сега ще наблюдавам колко ще издържи.
    А за ролката на алтернатора и аз съм си мислил за фрайлауф но така все съм си мислил, че е 1 вероятност да се скапе нещо там по-малко. Ако е сигурно, че ще намалее вибрирането на обтегача на лято като се надъхам да сменям ангренажен ремък да я сменяме и тая ролка с фрайлаф.
    Можеше едно благодаря да ми кажеш поне.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #18
    ретро маниак
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Сопот
    Posts
    110

    Default

    Благодаря Лорде,че помогна на човека и никой не отрича че си голям специалист!

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by dragonman View Post
    Благодаря Лорде,че помогна на човека и никой не отрича че си голям специалист!
    Такива изпросени благодарности не се броят, иронията ти е излишна. Ще трия личните съобщения преди да ги чета, така че моля да не ми пише никой. Тези коли съм ги разглобил основно и имам снимки на всичко, за съжаление ще си останат за лична употреба.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #20
    ретро маниак
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Сопот
    Posts
    110

    Default

    Грешно си ме разбрал-няма и капка ирония в това което написах!Чест е да има такива хора от които човек да черпи опит!

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by dragonman View Post
    Грешно си ме разбрал-няма и капка ирония в това което написах!Чест е да има такива хора от които човек да черпи опит!
    Може, но аз приключих с тази си дейност тук, но ви оставям в добри ръце, хората с дървени глави, които знаят всичко, без специално образование, без опит, без да са чели книги дори. Ще се осланяте на тях.
    Last edited by lordliness; 02-02-2018 at 13:34.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #22
    ретро маниак
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Сопот
    Posts
    110

    Default

    Разбирам!Това е една от причините поради която помолих да ми бъде заличен профила в ланча форума!

  8. #23
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Някъде бях гледал клиповете на пистов ремък с обикновена ролка после с фрай ролка с едно устройство и накрая фрай ролка с второ устройство Първият вариант големи скоци на ремъка втория поуспокоява и третия спи Тези скоци на ремъка цакат обтегача Не помня разликите в двете фрай ролки но тя няма как да се види външно Но която и фрай да е е по-добре от обикновените
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  9. #24
    Запален алфист mitkomeg's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Dobrich
    Posts
    330

    Default

    Ще потърся подобно клипче.
    Искрени благодарности на lordliness. Той беше прав с диагнозата. Да си призная не вярвах да е обтегача понеже няколко пъти съм го свалял да го смазвам и какво ли не но звука никога не е бил толкова дрънчащ и силен но...
    Сега ще следя колко време ще издържи рециклирана по този начин.

  10. #25
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Може, но аз приключих с тази си дейност тук, но ви оставям в добри ръце, хората с дървени глави, които знаят всичко, без специално образование, без опит, без да са чели книги дори. Ще се осланяте на тях.
    Колега,не обръщай внимание на заяждания.Помагай,винаги не е лошо да помогнеш на когото и да било.Не се впрегай излишно.

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by ivopifeca View Post
    Колега,не обръщай внимание на заяждания.Помагай,винаги не е лошо да помогнеш на когото и да било.Не се впрегай излишно.
    Няма лошо наистина, но когато някой глупак спори с теб и оспорва официални факти, защото се мисли за умен, а в един момент в безсилието си започва и да обижда, защо да помагаш , никой от тези на които си помагал не взимат страна, а гледат сеир. Няма смисъл да си губиш времето. Има доста по-интересни неща от това място
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  12. #27
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Виж сега...Аз карам камиони-прицепи.Не съм броил пътите,когато съм спирал и помагал на колеги закъсали на пътя-предимно при спукана гума,или услужване с инструмент и т.н,.Не всеки ми е благодарил,камо ли някой да ми поиска телефона и т.н.Наистина последно време сме се зомбирали.Но за мене е чест да помогна на некой!Тука по тези двигатели незнам нищо,а и по принцип не съм от технически най грамотните.Все си купувам коли,на които и да им стане най малкото нещо,изпадам в чудеса-просто си зимам дараци,които харесвам.Все се каня да зема некое опелче,или фв и да ми дреме ,кво муеИ аз не съм очарован от отзовалите се на помощ на закъсал колега в този форум,поне със съвет.А ти си от хората,където ги насочваш право в целта,нека има повече,като тебе,особено ако решиш да не пишеш,поздрави от мене и евала за тва ,което си направил до тука!

  13. #28
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Няма лошо наистина, но когато някой глупак спори с теб и оспорва официални факти, защото се мисли за умен, а в един момент в безсилието си започва и да обижда, защо да помагаш , никой от тези на които си помагал не взимат страна, а гледат сеир. Няма смисъл да си губиш времето. Има доста по-интересни неща от това място
    Щом си се сблъсквал с такива "глупаци", просто ги назови, кои са за да ги знаят всички и да не им се доверяват.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #29
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Щом си се сблъсквал с такива "глупаци", просто ги назови, кои са за да ги знаят всички и да не им се доверяват.
    А и ти също бая помагаш!Евала на такива ,като вас!

  15. #30
    ретро маниак
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Сопот
    Posts
    110

    Default

    Ясно е ,че българина се е озлобил тотално и комплексите му идват в повече,все пак идеята на форумите е да се помага и споделя опит,а не да се доказва кой е по-велик!Отдавайте заслуженото уважение на всеки,който има достатъчно кураж да ремонтира сам колата си и да вниква в детайли в проблематиката!

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •