Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30

Thread: 2.4 жтд 136 тракане от към ремъците

  1. #1
    Запален алфист mitkomeg's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Dobrich
    Posts
    330

    Default 2.4 жтд 136 тракане от към ремъците

    Здравейте, имам следния приблем.
    В петък ми се разтрака здраво нещо от към ремъците и вече се виждам в чудо. Спрял съм колата и не я карам докато ми остане време да я вдигна да я гледам. Скоро сменяхме ролката на автоматичния обтегач но се чудя този звук дали все пак не идва от него от останалата му част от механизма...ос пружина и каквото там още има. Според вас звука на какво ви наподобява?
    https://youtu.be/lmPyYnxQ3eo
    Тия дни ще я вдигна да сваля ремъка и да я запаля без него да видя дали е от тази верига проблема. Алтернатора ми не е с фрайлаух ако така се пишеше, а си е със стандартна ролка.

  2. #2
    ретро маниак
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Сопот
    Posts
    110

    Default

    По този проблем им писано,но при теб най-вероятно е веригата на маслената помпа!Все пак иди при клубен майстор за да не хвърляме боб тук!Самата верига също се разтяга и подлежи на смяна!

  3. #3
    Запален алфист mitkomeg's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Dobrich
    Posts
    330

    Default

    Както и предполагах маслената помпа поне този път не е виновна:
    https://youtu.be/D1qN10U3qqU
    Сега въпросът Х...кое трака така отвратително?
    На ръка като въртя всичко се движи нормално без шум. Ролката на автоматичния обтегач както казах е на 1 седмица. Другата обтяжна е на 6-7 месеца. Това съм сменял по пистовия.
    А ето и клипче с ремъка как дрънчи на умиране...то поне да беше умряло, че да знам кое е хахаха
    https://youtu.be/eYMk_XxJCYw

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    За да подскача така обтегачът, значи има нещо, което товари ремъка периодично. Провери, как се въртят на ръка всички ролки, които се движат от него. Струва ми се, че оста на алтернатора бие, но може и да недовиждам. Провери да не е хлабаво окачването му. Демпферната шайба в какво състояние е?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by mitkomeg View Post
    Както и предполагах маслената помпа поне този път не е виновна:
    https://youtu.be/D1qN10U3qqU
    Сега въпросът Х...кое трака така отвратително?
    На ръка като въртя всичко се движи нормално без шум. Ролката на автоматичния обтегач както казах е на 1 седмица. Другата обтяжна е на 6-7 месеца. Това съм сменял по пистовия.
    А ето и клипче с ремъка как дрънчи на умиране...то поне да беше умряло, че да знам кое е хахаха
    https://youtu.be/eYMk_XxJCYw
    За мен е ясно какво е, но за съжаление вече не мисля да помагам поради многото дървени глави знаещи всичко тук. Мога да допълня, че движението на автоматичния обтегач е нормално. Не се доверявай на хора, които не са пипали никога там. Може да е скъпо. Като жокер все пак прочети ми темите по въпроса и дано се досетиш, лесно е Извини ме, още веднъж, но ще ме разбереш, писна ми от многознайковци.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #6
    ретро маниак
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Сопот
    Posts
    110

    Default

    Лорде,помогни на човека-все пак тук споделяме неща от личен опит,къде по-малко,къде повече!Всички знаем,че най-големите специалисти са във FIAT форума.Крайната цел е само една-да се помогне!!!

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    По въпроса за обтегача, можеш да прочетеш тази тема. Надявам се да ти е полезна.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #8

    Default

    Ако предположим, че при смяната на ролката е профилактиран обтегача, то твърде възможно проблема да идва от тресчотката на алтернатора.

  9. #9
    ретро маниак
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Сопот
    Posts
    110

    Default

    Колега mitkomeg,блокирала ти е ролката на алтернатора,току що разговарях с приятел който е имал същия проблем!

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by dragonman View Post
    Колега mitkomeg,блокирала ти е ролката на алтернатора,току що разговарях с приятел който е имал същия проблем!
    Тая ролка няма как да бликора колега Аз бих обтегнал още пистовия ремък, вижда ми се доста лабав.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  11. #11
    ретро маниак
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Сопот
    Posts
    110

    Default

    Блокажа не е 100 процентов,прилича много на счупен лагер!

  12. #12
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    При мен на 136 коньовата постоянно ровех там и постоянно нещо скрибуцаше Да добавя че обтегача си подскача нормално за генератор без фрай ролка Незнам защо 136 е с такава ролка При 150 е с фрай ролка и работата е по спокойна Та от тези неизбежни вибрации се скапват бързо елементите на този подвижен обтегач втулката на дългия болт или тампоните на амортисьорчето в пружината
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  13. #13
    Запален алфист mitkomeg's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Dobrich
    Posts
    330

    Default

    Ролка и пружина са нови. Пружината е на може би около половин година а ролката е на седмица максимум 2. Ще го разглобя отново тоя механизъм за незнам си кой път и пак ще и сменя О пръстените и греста и ще видим.
    Накрая ще рискувам и ще купя нов и каквото стане.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 20180130_163945.jpg  
    Last edited by mitkomeg; 30-01-2018 at 22:15.

  14. #14
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Огледай да няма луфт там където смазваш и слагаш о пръстени Аз правих два пъти втулки при стругар Тези трептения бързо изяждат оста Незнам защо конструкторите са сложили такава ролка на генератора Ако може колегите да се включите и да пишете дали има проблем да се замени тази ролка с фрай Пак казвам че също постоянно имах там проблеми и чак като взех 150 коня видях че е с по малки трептения и забелязах тази фрай ролка на която отдавам по гладката работа Моят съвет е ако има луфт в оста втулка при стругар и подмяна на ролката на генератора ако не е проблем за 136 мотор Аз дори си бях сложил гресьорка
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  15. #15
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Може и да бъркам, но ми се струва, че мърда (предполагам пружината) при болта в долния край. И на снимката на обтегача там където е хваната пружината, към обтегача ми се струва, че има като дъга от грес или замазан метал, не мога да преценя.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails hhhh.jpg   20180130_163945.jpg  
    Last edited by Boby; 31-01-2018 at 23:06.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •