Results 1 to 13 of 13

Thread: Alfa 156 1,9 Crosswagon Q4 - питане за конкретна обява

  1. #1
    Младши алфист KasabovV's Avatar
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    София/Варна
    Posts
    2

    Default Alfa 156 1,9 Crosswagon Q4 - питане за конкретна обява

    Здравейте на всички,

    Съвсем скоро се регистрирах във форума. Целта е ясна - покупка на конкретно описания модел в събджекта, макар че все още се двуомя и сравнявам със Субару аутбек.
    Желанието ми е за 4*4 стабилен автомобил, с който да нямам страх да се пусна по черен път "ала Кара дере" (около Бяла, Варненско) или до по трудно достъпни язовири с цел уикенд на палатка , ккато и да ходя на ски и смело да си карам по снега.
    Много добре разбирам, че това не са типичните офроуд автомобили, но все пак са си машини....

    Четох доста, гледах клипчета. Дори се пообърках...
    Все още не съм виждал на живо въпросната Алфа и затова реших да пиша във форума с молбата за съвет и питане.
    Първо: дали някой (и по конкретно колеги от Пловдив, Асеновград) е виждал или има наблюдения върху следния автомобил:
    https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...8&slink=5zpxlv

    Второ: как ви се струва цената? Аз говорих по телефона с продавача(фамилията му е Захариев, нея запомних), стори ми се свестен и прям, а неговите думи бяха (не в прав текст разбира се), че се качвам и карам. Поддържа си автомобила в негов автосервиз.

    Трето: вашето мнение за този модел на Алфа, като надежност, годишна поддръжка и дали бихте предпочели субару аутбек (2004-2006) спрямо Алфата.

    Четвърто: моля ви за сервиз в Пловдив, където да направят пълна и качествена диагностика на автомобила (все едно за тях си го купуват). Имам намерението в събота да пътувам от София до Пловдив за да го видя на живо.

    Благодаря предварително на всички отзовали се.
    Извинявам се за дългия пост и ако не е било правилното място на темата.

  2. #2

    Default

    10 000 лева за 156ца няма да дам ако ще и 8х8 да е.

    Щом имаш толкова пари и искаш да караш офроуд, взимай някой джип, а не алфа с кашкавалено окачване и амортисьори по-редки и по-скъпи от тракийско съкровище

  3. #3
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    10 000 лева за 156ца няма да дам ако ще и 8х8 да е.

    Щом имаш толкова пари и искаш да караш офроуд, взимай някой джип, а не алфа с кашкавалено окачване и амортисьори по-редки и по-скъпи от тракийско съкровище
    Айде, айде да не споменаваме онази 156,за която всеки Алфист би дал 10к ... Но в този случай тук, определено са много парите за кросвагон
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  4. #4
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Би ги дал всеки ако ги има тези 10к !
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  5. #5
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by KasabovV View Post
    Здравейте на всички,

    Съвсем скоро се регистрирах във форума. Целта е ясна - покупка на конкретно описания модел в събджекта, макар че все още се двуомя и сравнявам със Субару аутбек.
    Желанието ми е за 4*4 стабилен автомобил, с който да нямам страх да се пусна по черен път "ала Кара дере" (около Бяла, Варненско) или до по трудно достъпни язовири с цел уикенд на палатка , ккато и да ходя на ски и смело да си карам по снега.
    Много добре разбирам, че това не са типичните офроуд автомобили, но все пак са си машини....

    Четох доста, гледах клипчета. Дори се пообърках...
    Все още не съм виждал на живо въпросната Алфа и затова реших да пиша във форума с молбата за съвет и питане.
    Първо: дали някой (и по конкретно колеги от Пловдив, Асеновград) е виждал или има наблюдения върху следния автомобил:
    https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...8&slink=5zpxlv

    Второ: как ви се струва цената? Аз говорих по телефона с продавача(фамилията му е Захариев, нея запомних), стори ми се свестен и прям, а неговите думи бяха (не в прав текст разбира се), че се качвам и карам. Поддържа си автомобила в негов автосервиз.

    Трето: вашето мнение за този модел на Алфа, като надежност, годишна поддръжка и дали бихте предпочели субару аутбек (2004-2006) спрямо Алфата.

    Четвърто: моля ви за сервиз в Пловдив, където да направят пълна и качествена диагностика на автомобила (все едно за тях си го купуват). Имам намерението в събота да пътувам от София до Пловдив за да го видя на живо.

    Благодаря предварително на всички отзовали се.
    Извинявам се за дългия пост и ако не е било правилното място на темата.
    Виж в раздел "продава"
    В момента има нещо подобно....
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  6. #6

    Default

    На Субару Аутбек-а ГТП се прави на изключително малко места заради перманентното 4Х4 задвижване. Т.е. в пункта за ГТП трябва да разполагат с валове и за 4-те колела, които да ги въртят едновременно. Ако се въртят само предните или само задните заминавал някакъв си съединител.
    Former Alfa owner.

  7. #7
    Младши алфист KasabovV's Avatar
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    София/Варна
    Posts
    2

    Default

    Благодаря за инфото на включилите се.
    Аз първо там гледах и видях колега от Варна, който продава. Неговата обаче е края на 2014г.
    А тази от обявата е края на 2016.

    Иначе и за другите коментари:
    - не искам джип, не съм офроуд маниак; желанието ми е за нормален автомобил, комби, 4*4, по здрав, да мога да разчитам на него в повече ситуации.
    - 10к наистина са много и според мен...., но човека гарантира, че е втори собственик, а и е купувана тук в БГ. Отделно все си мисля, че може да е склонен на отстъпка.
    - това за ГТП не се ли отнася и за кросвагона, той също е с перманентно двойно.

    Поздрави,

  8. #8
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by KasabovV View Post
    Благодаря за инфото на включилите се.
    Аз първо там гледах и видях колега от Варна, който продава. Неговата обаче е края на 2014г.
    А тази от обявата е края на 2016.

    Иначе и за другите коментари:
    - не искам джип, не съм офроуд маниак; желанието ми е за нормален автомобил, комби, 4*4, по здрав, да мога да разчитам на него в повече ситуации.
    - 10к наистина са много и според мен...., но човека гарантира, че е втори собственик, а и е купувана тук в БГ. Отделно все си мисля, че може да е склонен на отстъпка.
    - това за ГТП не се ли отнася и за кросвагона, той също е с перманентно двойно.

    Поздрави,
    10k за 156 е страшно много. Още повече, че всичките ѝ километри са минати в България. Всичко ще смениш, но амортизацията на купето никога не може да я оправиш. Ще скърца и тропа отвсякъде. И за това 10к?
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  9. #9

    Default

    Амортизацията на тази кола за изминати 190000 км., вероятно да са реални, е по-малка, отколкото на същата такава на "190000" км., нов внос, с върнат километраж от 400000 км. Така си мисля...
    Former Alfa owner.

  10. #10
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    Няма проблем за ГТП минава си на вашите.
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Амортизацията на тази кола за изминати 190000 км., вероятно да са реални, е по-малка, отколкото на същата такава на "190000" км., нов внос, с върнат километраж от 400000 км. Така си мисля...
    Дали?

    пп Абе кой връща километражи вече.

  12. #12
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    http://www.clubalfaromeo.com/forum/s....php?p=1540386

    Ето една доста по-добра оферта.
    На мен лично ми вдъхва доверие.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  13. #13

    Default

    Колата от последния линк ми изглежда наистина по-добре. Първата се продава от доооста време, и на тази цена човека още ще си я кара.
    '06 Alfa Crosswagon Q4

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •