Results 1 to 8 of 8

Thread: Проблем с температурата на TD:(

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    228

    Default Проблем с температурата на TD:(

    Колеги какво да правя смених датчика вече има 2ра степен на перката ама колата много загрява и неще да се охлади.Май-не е от помпата понеже зимата пък неможе да загрее. Когато пусна климатика нещата са далеч по-добре ама ама пак си загрява. Стрелката ми седи на предпоследната черта и на дълъг път. Трябва да я пусна по инерция извсно време да се охлади. Преди пусках парното на топло и температурата се нормализираше ама днес не помогна а не беше и толкова топло. Дайте идей направо се отчаиъвам вече.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD
    Fiat Coupe 2.0 16V

  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    Пробвай с почистване на охладителната система и си виж термостата.
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    228

    Default Пробвах

    Почистих охладителната система антифриза е син няма грам боклуче или ръждичка. А термостата ми е 100лв ако го купя и не е от него. Как да разбера дали е от термостата преди да съм купил новия.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD
    Fiat Coupe 2.0 16V

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    291

    Default

    Почистването на охладителната система включва сваляне и почистване на питата на радиатора Става и сам, с водоструйка, ама внимателно. При мен това помогна да не достигам 100 градуса по задръстванията. Въпросната пита се пълни със сек'ви боклуци и се намалява топлоотдаването през ламелите...

    AR 145 QV '97

  5. #5
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    Quote Originally Posted by chico
    Почистването на охладителната система включва сваляне и почистване на питата на радиатора Става и сам, с водоструйка, ама внимателно. При мен това помогна да не достигам 100 градуса по задръстванията. Въпросната пита се пълни със сек'ви боклуци и се намалява топлоотдаването през ламелите...
    Ето това имах в предвид и мога да твърдя, че много добре се отразява на колата.
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  6. #6
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Термостатът ти е по-малко от 100 лв, а пукната глава - безценна аз на твое място досега да съм го сменил.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    228

    Default Как

    Термостата е 100 лева проверих в ТиН А как да изчистя радиатора с пароструйка като изпарителя на климатика е точно пред него
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD
    Fiat Coupe 2.0 16V

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    291

    Default

    Разглобяване му е майката, пр. броня и решетка -> долу... и после внимателно... не съм сигурен, но мисля че се махат болтовете на изпарителя на климатика и леко встрани... Тая процедура ми я правиха навремето във Ванто наред със сменяне на ремъците, та спомена ми е малко бледен... Обаче като се замисля май ми бяха свалили целия радиатор, щото бяха вдели-невидели че сълзи некъде, та на свален е по-лесно предполагам
    БТВ мисля че ми се мотае оттогава един радиатор от италианеца, който сигурно не е много читав, щото е седял доста на сухо... Ако ти се занимава и става като за твоята, мога да ти го дам за тестове. Иначе е изчистен от гняста, но предполагам може да се е разсъхнал по уплътненията и може да се наложи попристягане около казанчетата...

    AR 145 QV '97

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •