Results 1 to 15 of 16

Thread: Алфа 159 старт/стоп бутон

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Default Алфа 159 старт/стоп бутон

    Добър вечер, предварително се изинявам ако някъде във форума има подобна тема, просто не съм я видяла.

    Имам нужда от помощ. Днес закарах колата ми на автомивка, когато отидох да си я взема ми казаха, че старт/стоп бутона ми е потънал. На момента не прецених колко е сериозен проблема и си тръгнах от мивката, но след по - подробен подглед пред домът ми забелязах че бутона е (бил е) закачен с три болчета, чиито пластмасови гнезда са счупени. Въпроса ми е следния може ли да се поправи щетата по някакъв начин или евентуално трябва да търся цялата средна конзола с нов старт бутон. (само да поясня, колата пали, но е доста неудобно)

    Благодаря предварително.

  2. #2

    Default

    Според мен не е нужно да взимате нов бутон . Ако разбирам правилно самите гнезда в панела, в които се навиват трите болтчета са счупени и ако смените само панела би трябвало да се оправи (но пък едновремено и 2/3 гнезда да се счупят? ). Ако имате възможност качете снимки, за да добием по-добра представа - ако успеете да свалите панела преди да купувате каквото и да е , ще е най-добре

    Но нека все пак другите колеги кажат, тук има много по-опитни

    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

  3. #3

    Default

    Незнам как да сваля панела, но направих няколко снимки и мисля, че от тях може да добиете представа за проблема.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails upload_-1(1).jpg   upload_-1(2).jpg   upload_-1(4).jpg   upload_-1(5).jpg  

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by Harribell View Post
    Незнам как да сваля панела, но направих няколко снимки и мисля, че от тях може да добиете представа за проблема.
    Според мен трябва да купите друга конзола - вашата така или иначе има някакви ръчни корекции - тези болтчета до гнездото на ключа не са фабрични..

    Мисля, че тъй като сте с радио можете да намерите такава сравнително бързо и евтино тъй като те се срещат по-често - потърсете из автоморгите /мобиле / продавалника . Тъй като е от алуминий, а не пластмаса, мисля че се откриват по-трудно запазени. Старият бутон можете да сложите на новата конзола - само трябва да махнете тази пластмаса която е паднала от конзолата и останала върху болтчетата на бутона.

    Все пак както казах по-горе преди да купувате каквото и да е , свалете конзолата , за да сте сигурна, че тя всъщност има нужда от смяна. Да не купувате излишно нещо, което да се окаже , че е здраво. Потърсете във форума има няколко теми как се маха конзолата - става сравнително лесно.


    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

  5. #5

    Default

    Доста прости трябва да са били тези момчета!

    Не са знаели как да стартират двигателя и са натискали "до дупка" вероятно при няколкото опита да запалят двигателя...

    Не са знаели че се натиска спирачка на (при свободна скорост) или се натиска съединител + копчето за стартиране ...

    Имаше подобен проблем .

    Има втора употреба от 1.9 jtdm: https://www.ebay.co.uk/itm/SWITCH-ST...MAAOSwNPVZ4fzz

    https://www.ebay.it/itm/Engine-Start...sAAOSwiIxaSMeG


    Цената на втората употреба не е мног приемлива, но все пак има части ...


    Нямам представа колко струва нов старт-стоп бутон за 159-ката.

    П.П.

    Като гледам тези свински опашки сигурно предишният собственик само я е "закрепил", за да и вземе парите ...

    Взимам си думите по-горе назад.Може да не са виновни момчетата от автомивката, а предишния собственик/продавач...
    Last edited by alfa racer GTA; 02-02-2018 at 16:01.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Доста прости трябва да са били тези момчета!

    Не са знаели как да стартират двигателя и са натискали "до дупка" вероятно при няколкото опита да запалят двигателя...

    Не са знаели че се натиска спирачка на (при свободна скорост) или се натиска съединител + копчето за стартиране ...

    Имаше подобен проблем .

    Има втора употреба от 1.9 jtdm: https://www.ebay.co.uk/itm/SWITCH-ST...MAAOSwNPVZ4fzz

    https://www.ebay.it/itm/Engine-Start...sAAOSwiIxaSMeG


    Цената на втората употреба не е мног приемлива, но все пак има части ...


    Нямам представа колко струва нов старт-стоп бутон за 159-ката.

    П.П.

    Като гледам тези свински опашки сигурно предишният собственик само я е "закрепил", за да и вземе парите ...

    Взимам си думите по-горе назад.Може да не са виновни момчетата от автомивката, а предишния собственик/продавач...
    Да и аз мисля , че нещо е закърпено едвам едвам... какви са тези болтове ми е интересно ... а и тая свинска опашка отзад.. притеснителното е ако и гнездото за ключа е счупено и са го „оправили” с тези болтчета.. тогава само смяната на конзола няма да помогне ще трябва да се преправя нещо и новата и да се прави пак някоя такава цигания..

    Иначе за бутон в бг ще има много според мен, то тук във форума нали няколко момчета продават 159ки за части

    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

  7. #7

    Default

    Благодаря много за помоща.

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Бургас
    Posts
    18

    Default

    Здравейте колеги, незнам дали е тука правилното място да попитам но някой може ли да каже как се сваля централната конзола за да се достигне до въпросният бутон, защото при мене е малко изтрит и искам да го сменя с някой по-запазен.

    Предварително благодаря.

  9. #9
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Първо сваляш капачето под скоростния лост, след това сваляш навигацията, въздуховодите и най-накрая цялата конзола.Бутонът е хванат с две болтчета за конзолата.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  10. #10

    Default

    Малко помощ за конзолата:
    https://www.youtube.com/watch?v=dMMPcRAckCY
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •