Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28

Thread: Мудно набиране до 3000 оборота

  1. #1

    Default Мудно набиране до 3000 оборота

    Алфата ми е 156, 2.0тс 2000г. Проблема е в набирането до 3000 оборота. При "газта до ламарината" колата сякаш се дави , доста трудно вдига обороти докато не достигне 3000 оборота и все пак се усеща не както трябва . Разхода се усеща като 100л/100 км . При изкл. Дебитомер разлика няма , същото е със сондата . На диагностика излиза като грешка само сондата . Смених я с универсална която струваше 57 лв. Разлика нямаше , но се съмнявам да е от дебитомера , нито пък че не е зацепена правилно. Дали ако купя сонда на Бош ще се оправят нещата ... Кабелите са ок, свещите са нгк, има ГИ карал съм я с реснат комп само на бензин 200++км. и пак не се оправи проблема . В сервизите ми се казва че това било нормално за ТС двигателите в което твърдо отказвам да повярвам ... не може да е нормално да я натискам до дупка а колата сякаш ще угасне от изливане на бензин в цилиндрите(така се усеща) . Ако някой е минал тази неприятна история ще се радвам да помогне. :/

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Съмнявам се да е от сондата. По-скоро дебитомер. Най-добре е да се провери действието му на диагностика в движение. Тогава е добре да се види и дали температурата на мотора съответства на реалната. Трябва да се провери и дали клапанът на вариатора работи коректно, както и променливата геометрия на всмукателя.

    Че на този мотор силата му идва след 3000 об. е факт. Но чак пък мудно да набира преди това......
    Last edited by ecotronic; 04-02-2018 at 21:58.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3

    Default

    Диагностика докато е в движение ? Относно това с колектора , то не е ли след някакви определени обороти ? Директен шах ми удари ... Егр-а е клапана който е в горната лява част с букса ? Не че има значение . Явно ще трябва да се кара пак по сервизи да се хвърля боб от какво е :/
    Пс не е мудно ами .... По скоро се дави направо . Без да се колебая бих казал че когато например на 2ра тръгна от 1000 оборота до към 3000 ще отнеме същото време както от първа да тръгна с пълна газ и да стигна до 100 км/ч ( 9сек. ) ... Когато пропускам тази дупка 800- 3000 рпм няма проблем чак толкова .. забелязал съм че е г/д същото когато съм на 4та или 5та и се опитам да стигна повече от 5000 оборота ... Направо не знам ....
    Last edited by Grunt; 04-02-2018 at 22:11.

  4. #4

    Default

    При мен беше точно така, когато ми беше заминала сондата, а самоадаптацията беше отишла в крайни стойности.
    Гореше мноооого и не вървеше.

    Смених сондата (оригинална бош), ресетнах и всичко заспа.
    Е после трябваше и газовата да настроя де.


    Дебитомер не е.
    На един приятел с 1.8тс му беше заминал дебитомера и е обратното. Върви до 3000 оборота, нагоре не иска.

  5. #5

    Default

    Точно това си мислех , това мисля да направа щото нямам вече пари да ходя по сервизи и да сменям кабели свещи и бобини , да ми правят фейл диагностика и други работи . Ще рискувам пък каквото стане :/ . От къде мога да купя оригинална сонда за точно тази кола ?

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Този мотор няма ЕГР. Говоря за клапана на вариатора и за този за променливата геометрия на смукателя (черната гъба малко по-далеч от клапана на вариатора).

    Ламбдата почти не влияе в режими на ускорение, но от некоректната и работа в установен режим адаптацията отива на кино. Най-добре е да се провери стойността на параметъра FRA. Ако е в границите 0,95 - 1,05 изобщо за сонда не мисли.

    Имам усещането, че само са ти чели грешки при диагностика. Това не е диагностика!
    Last edited by ecotronic; 04-02-2018 at 23:09.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7

    Default

    Първо много благодаря за отговорите и второ дали ще може да ме насочите към сервиз в който някой ще свърши тия работи ???? Но да ги свърши както трябва ,главно за да излезе проблема/ите за трудното ускорение , защото много дразни вече .

  8. #8
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    За София, някой от форумните сервизи:

    http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=26

    RubigCar, Extreme, Ventura..............


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #9

    Default

    А налягане на гориво мерено ли е?
    Регулатора с вакуум или пружина е?

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by S_BANKOV View Post
    А налягане на гориво мерено ли е?
    Регулатора с вакуум или пружина е?
    Ако нямаш налягане на горивото няма да запалиш.
    Свещичките кога са сменяни и дали има масълце и водичка в гнездата им?
    Просто като начало

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Ако нямаш налягане на горивото няма да запалиш.
    Свещичките кога са сменяни и дали има масълце и водичка в гнездата им?
    Просто като начало
    Дали?

  12. #12
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ако няма нормално налягане на горивото може и да пали, но ще сгъва на високите обороти а колегата наблюдава обратното.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #13

    Default

    Не е мерено налягането, повечето прегледи бяха просто диагностики . Мощност има след 3000 оборота но явно съм пропуснал да напиша че когато карам на 4та и 5та е почти невъзможно да мина над 5000 оборота

    ---------- Post added at 22:37 ---------- Previous post was at 22:33 ----------

    А в момента хич нямам възможност да разбера какво се случва тъй като на на някого са му притрябвали Рег. номера от алфата ми та са ги откраднали и двата. Когато се оправи всичко ще пиша и дано го поправя за да може да послужи и на други

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ако няма нормално налягане на горивото може и да пали, но ще сгъва на високите обороти а колегата наблюдава обратното.
    Дали?

  15. #15

    Default

    ииииииииииии колата почна да харчи над 20/100 :@ и на газ и на бензин ????????????????????????????????????????????? сонда ? побърквам се честно много АДСКИ много започва да ми писва

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •