Здравейте,на всички алфисти във форума. Причината да се регистрирам и да напиша тази тема е спринта в гаража. Alfa Romeo Sprint 1.5 на знам точната година но е между 85-88г.Та въпросната кола стой там над 20 години потънала е в един пръст прах и какво още не.Свалени са врати,калници,кори,мокет,седалки,част от окачването и други дребни неща. Всичко грижливо разглобено от баща ми (не знам защо), но това е др. тема.Той е човек който не обича да продава личните си вещи,така че би трябвало всичко разглобено да е налице. До колкото знам колата е спряна поради изпуснали преди амортисьори, не е имало повреди по двигателя или др. такива. Имам спомен как съм се возил в нея като малък и това е. От тогава колата не е палила и не се е движила. Прочетох няколко теми във форума и разбрах че ръждата е голям проблем. Онзи ден реших да я огледам и слязох в канала,като преди това си разчистих път. С голяма радост установих че няма грам ръжда има съвсем дребни забележки. Извадих пръчката за маслото превърнало се е в нещо като грес. Има спирачна течност в казанчето,но липсва антифриза и течността за съединителя.Предните спирачни дискове са на скоростната кутия, не знам дали това е добре или не. Най много ме притесни наличието на миши изпражнения,видях и няколко нагризани кабели.Въпросът ми е какво да очаквам от двигателя,карбораторите и колата като цяло след такъв голям престой и какво др. може да излезе. Благодаря предварително за всички съвети и отговори