Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 70

Thread: Забравения Спринт в гаража

  1. #46
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Ще ти ги снимам.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  2. #47
    Младши алфист Vaniogeorg's Avatar
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Берковица
    Posts
    28

    Default

    ОК. Благодаря!

  3. #48
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Ваньо, ето снимки на ангренажен ремък и ролки:


    55лв за ангренажния комплект и ти подарявам комплект коркови гарнитури за капаците на валовете. Ролките са марка Breda
    Водната помпа е 30лв, с метална перка!

    Ако ти харесват, пиши лично съобщение.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  4. #49
    Младши алфист Vaniogeorg's Avatar
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Берковица
    Posts
    28

    Default Забравения Спринт в гаража

    Здравейте колеги,
    тия дни намерих свободно време и успях да свърша това онова по Спринта.
    Ел. инсталацията е готова или поне така се надявам . Монтирах кутията за парното и другите неща около нея и малко след това се появи въпроса '' От къде се пуска парното?'' на който така и не намерих отговор Предполагам че е от някое от копчетата до часовника, но от тях не тръгва. То и тези копчета се оказаха в лошо състояние две от бяха блокирали и при натискане не се връщаха. С малко спрейове и раздвижване се пооправиха. Сега се чудя дали не съм пропуснал някой прегризан кабел или просто не знам как се пуска парното.
    Реших така да го оставя за момента и продължих с двигателя. Там историята е по-сериозна както се вижда на едната снимка. Цялата охладителна система, маркучите, тялото на термостата другото тяло дето е над водната помпа, ВСИЧКО беше тотално запушено. За толкова много години антифриза се е кристализирал и е станал като камък и се сваля с усилие от елементите. Помислих си че ако е така и в блока тоя двигател си е за отписване или ще е много трудно да се спаси. Малко се депресирах от мисълта и не можах да спя спокойно На следващия ден слязох в канала да видя дали има пробки за източване на антифриза. Имаше и то даже две. Отвих ги и от там изтече доста антифриз и то течен, което много ме обнадежди, а на снимката с чашата се вижда част от него.

    Следващата стъпка е монтиране на новите водна помпа и ролки с който колегата Speeder ме снабди (за което съм му благодарен) и започвам да промивам системата с някакви добавки и химии. Преди това обаче мисля да направя байпас на големия и малкия радиатор, че се притеснявам да не се задръстят от цялата мизерия в блока.
    Поздрави!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails P1011355.jpg   P1011366.jpg   P1011390.jpg   P1011374.jpg   P1011376.jpg  


  5. #50
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Хаха, парното се пуска от дясното лостче на волана!

    Една позиция надолу - първа степен. Две позиции надолу - втора степен на парното.

    Почисти хубаво контактните пластини на лостчетата (доколкото са достъпни) за да има по-голяма вероятност да тръгне всичко.

    Може да погледнеш някъде назад по темата ми в класик кар форума :

    https://www.classiccar-bg.com/index....,4882.360.html
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  6. #51
    Младши алфист Vaniogeorg's Avatar
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Берковица
    Posts
    28

    Default Забравения Спринт в гаража

    Ахаа
    След малко слизам в гаража да пробвам.

  7. #52
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Получи ли се?
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  8. #53
    Младши алфист Vaniogeorg's Avatar
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Берковица
    Posts
    28

    Default Забравения Спринт в гаража

    Да, получи се!
    Всичко тръгна и двете степени заработиха, но след вече познатата техника със спрея и раздвижването. По ел. инсталацията вече ми се струва че всичко е наред. Макар че на моменти осветлението на таблото изчезва а и копчетата до часовника освен че от тях не се е пускало парното даже и не светят , а предполагам че го правят попринцип. Но това са дребни болежки на фона на оставащите.
    Двигателя се оказва в много добро състояние. Изолирах радиаторите за да мога да промивам спокойно блока. Поработи доста време, изгори поне 4-5 литра бензин, на няколко пъти стигна до 85 градуса и от ауспуха освен пара, която е нормална за студеното време други пушеци не са излизали. Невероятно е след толкова години как сегментите и гумичките не са се скапали или просто ''Стария материал'' си казва думата.
    Звука на двигатля ми пълни душата особенно на обороти е голям кеф. Но все пак нещо няма да е както трябва и забелзах че бавно му падат оборотите и разхода ми се вижда висок. Голяма мизерия излиза от карбораторите от към излишното гориво. Чудя се дали да не ги сваля и да ги занеса на ултразвуково чистене, че разглобяването ми се вижда сложно.
    Поздрави!

  9. #54
    Alfa Amore boris037's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Dark side of the moon
    Posts
    246

    Default

    Здравей колега!

    Моите искрени адмирации за усилията, които полагаш по този стар и красив автомобил. Трябва също така да знаеш, че ако се разминеш само с механични дефекти и без интервенции по ламарините имаш едно голямо съкровище в гаража.

    По отношение на парното не се безпокой, това което се получава при теб е сравнително приемлива аномалия. При мен като пусна парното и незнайно защо изведнъж оборотомерът започва да отчита с 3-4000 оборота повече, отколкото е в действителност, та тези примигвания и загуба на лампички не са болка за умиране, или поне аз още не съм имал достатъчно търпение за да се науча как да ги лекувам и съм се примирил с тях.

    Колкото за карбураторите - моля те не ги носи на ултразвук. Тенджера, кореселин или бензин и една четка, заедно с въздух под налягане чистят по-добре многогодишните отлагания отколкото ултразвукът(това е мое мнение). Ако имаш търпението да разглобиш внимателно карбураторите, да почистиш всичко с бензин и четка, и да издухаш накрая всички жигльори и дупчици с въздух - това според мен е най-доброто им лечение. Гарнитурки можеш да изрежеш от клингрид, а ако искаш всичко да ти е оригинално, днес намерих едно магазинче, където човекът има залежала стока и предлага ремонтен комплект за карбуратори - гарнитури и други подобни. Не разгледах какво точно има вътре, защото не ми трябваше.

    Надявам се да продължиш да полагаш все така усилия по колата, защото рано или късно тези усилия ще бъдат възнаградени.

    Поздрави!
    alfa romeo sprint 1984

  10. #55
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Намясто може да работи добре, но като я подкараш може и да има неприятни изненади.

    Аз бих я оставил да поработи повече време със свеж бензин.

    Какво ти остава като работа по колата? Няма ли да я изкараш от гаража, поне за снимка?
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  11. #56
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    И една хубава мивка преди снимките ще и дойде добре
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  12. #57
    Младши алфист Vaniogeorg's Avatar
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Берковица
    Posts
    28

    Default Забравения Спринт в гаража

    Мечтая си за едни хубави снимки на Спринта след автомивката, но за съжаление колеги съм доста далеч от това удоволствие и ме чака доста работа. То и самата работа по колата ми доставя удоволствие да я събуждам от дългия сън в който се е намирала,но все пак си е доста работа.
    Какво ми остава? Списъкът е доста дълъг. Почти съм готов с двигателя ,ще накисна карбураторите в корселин да видя какво ще се получи и ще се надявам да няма други проблеми. Аксиалния лагер на съединителя ръмжи като мечка и е за смяна, както сигурно и целия съединител. Не съм стигнал до резервоара сигурно и той ще трябва да се сваля и промива. След това наред са спирачките и там нещата са доста интересни. Всичко е блокирало. Ще трябва да се разглобяват всички спирачни апарати и да се рециклират. Предните ще са голяма мъка, струва ми се че са трудни за сваляне и даже ръчната спирачка е на тях. Защо са я сложили на предния мост? Ужас! Това е първото нещо открито в колата което не ми харесва, а може би и единственото. Ще ми трябва и спирачна помпа и амортисьори, като им дойде времето. Евентуално чак тогава ще стигна до изкарване от гаража.
    Всичко това ще си отнеме доста време и усилия, но съм се навил да завърша проекта, пък и с вашата подкрепа колата ще види бял свят в даден момент.
    Поздрави!

  13. #58
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    ловеч
    Posts
    597

    Default

    Здравейте ,

    ще постна нещо в тази тема на което попаднах в БАЗАР.БГ

    Извинявай колега за спама , но колата си заслужава да се види.

    https://bazar.bg/obiava-22572910/ria...lfa-romeo-arna

  14. #59
    Младши алфист Vaniogeorg's Avatar
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Берковица
    Posts
    28

    Default Забравения Спринт в гаража

    Няма проблеми колега

  15. #60
    Младши алфист Vaniogeorg's Avatar
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Берковица
    Posts
    28

    Default

    Здавейте колеги,
    ето докъде го докарах след малко работа.
    Съединителя е заминал,както и предния тампон на двигателя. Незнам стават ли от 33-ка и дали ги има като нова част в магазините?
    Иначе двигателя и кутията минаха през мивката, поръчах семерингите и част от гарнитурите за двигателя. Но има разлика в семеринга на коляновия вал от към ремъците оригиналния е 40/56/10 а са ми пратили 40/56/7. Чудя се дали да го слагам или е най-добре да си търся оригиналния размер.
    Поздрави!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails E85505FA-39C8-4388-9481-4EF5774B7A06.jpg   0BF0C6AA-B4B0-4B02-98BB-0FC64D9B6FBE.jpg  

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •