Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 70

Thread: Забравения Спринт в гаража

  1. #16
    Запален алфист Triptih's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    357

    Default

    Супер е колата,браво че сте успели да я запазите толкова години.Части още се намират,особено двигатели-не разбрах каква му е кубатурата.Няма да е трудна реставрацията,ама първо я оправете документално.

  2. #17
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Triptih View Post
    Супер е колата,браво че сте успели да я запазите толкова години.Части още се намират,особено двигатели-не разбрах каква му е кубатурата.Няма да е трудна реставрацията,ама първо я оправете документално.
    1.5-класика.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  3. #18
    Запален алфист Triptih's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    357

    Default

    Сега се зачетох в първия пост и разбрах че е спряна заради амортесьори.Имам два предни,ако ви трябват мога да помогна.А за двигателя добре се разсъждава-ново масло,белезите да са зацепени правилно и газ

  4. #19
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Имам чисто нов ангренажен комплект за тая кола и водна помпа (ако се налага) на супер ниски цени.

    Също, хубав Recaro салон от QV и оригинален зелен мокет, които ще ви ги подаря.

    Само пиши на лично съобщение и ще се разберем как да го вземеш.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  5. #20
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Истински ''Barn find" това заслужава видео (не от снимки ) на етапите по привеждането в експоатация.
    Дано я видим на пътя !

  6. #21
    Младши алфист Vaniogeorg's Avatar
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Берковица
    Posts
    28

    Default Забравения Спринт в гаража

    С всеки ден Спринта започва да ми харесва все повече и повече и много се надявам да види бял свят. Пък и с вашата помощ и съвети шансовете това да стане се покачват драстично.
    Обещавам по-подробни снимки в скоро време. Видео също ще има.
    Поздрави!

  7. #22

    Default

    Успех и от мен, идеята си заслужава. Класиката си е класика, дръж ни в течение със снимки.
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  8. #23
    Младши алфист Vaniogeorg's Avatar
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Берковица
    Posts
    28

    Default Забравения Спринт в гаража

    Здравейте колеги,
    малко вчера и малко днес остана време за Спринта. Вече и печка му паля.
    Започнах с двигателя, мисля че от там трябва да тръгна пък и много ми се иска да му чуя гласа. Почнах да свалям радиатора и маркучите, антифриза се е превърнал в някаква глеч има дори и твърди частици. Кой знае какво се е запушило по охладителната система, но това ще разбера в последствие.
    Свалих картера да измия и там намиращата се глеч. Там нещата пак са интересни, както си личи по снимките. Имало е удар или удари при което е пострадал картера и генерацията. Картера толкова се е огънал че от вътрешна му страна се е отбелязала цедката на маслената помпа (нея също ще трябва да сваля и промия преди опита за палене). Дано татко не е карал много време с този картер, че помпата си е била на 50% запушена.
    При разпределителните валове нещата ми се струват наред, свалих и свещите(едната тръгна много трудно).
    Направих "заливка с масло" на валовете и повдигачите, впръсках малко смазка и на буталата и започнах да го развъртам на ръка. Първоначално тръгна трудно, ангренажа беше като залепен за ролките, но след няколко оборота всичко вървеше нормално.
    Водната помпа не пожела да се предаде лесно и я извадих малко насилствено, но така или иначе ще е за смяна.
    Още инфо тия дни
    Поздрави!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails P1011137.jpg   P1011132.jpg   P1011171.jpg   P1011115.jpg   P1011134.jpg  

    P1011141.jpg   P1011176.jpg   P1011124.jpg   P1011125.jpg   P1011127.jpg  

    P1011180.jpg  

  9. #24
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Резервоарът също ще е пълен с мизерии.
    Там трябва да налееш прясен бензин, оставяш го 1-2 дни и изхвърляш.
    Продължаваш докато не излезе нещо бистро.

    Колекторите също ще искат внимание, като я подкараш.

    Прегледай основни и биелни лагери защото удар в картера е основната (а според мен и единствена) причина тези двигатели да загиват преждевременно.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  10. #25
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    1.5 95 кс виждам, може би с код 305.20 или 301.28. Кефи ме. Предлагам в замяна 1.7 307.37 ...за Sprint QV.
    Last edited by mitaka_cs; 26-02-2018 at 19:27.
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

  11. #26
    Младши алфист Vaniogeorg's Avatar
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Берковица
    Posts
    28

    Default

    Още е рано да мисля за смяна на двигател, въпреки доброто предложение.
    Проверка на основни и биелни лагери също е добре да направя,но първо ще опитам да го запаля и ако се налага ще продълажа да го разглобявам.
    Сложих акумолатор и при даване на контакт не светят нито лампата за маслото нито тази за акумолатора . Това не е добре. Предполагам че е работа на мишките. Тази за маслото трябва да я оправя преди да опитам да паля. Не знам след толкова години дали въобще и масления датчик ще работи нормално. Дайте идея къде е проблема.

  12. #27
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    Бушони и лампи може да са изгорели. Окисляват се маси. Гризачите...
    Датчика за маслото е механичен - работи като копче за отворена врата - прекъсва маса...когато има достатъчно налягане гаси лампата, а в таблото до нея трябва да има + през контакт от ключа.
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

  13. #28
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Виж да не е откачен стартера.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  14. #29
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    На тая кочина бушоните са като на жигула. Търси само месингови бушони или оригинални от Жигула, но всеки бушон с алуминиева жица го хвърли на майната му!!!
    Просто правят нагар и лош контакт.
    Разбира се, винаги може да сложим друго табло бушони.
    Разпределителния вал ми изглежда перфектен, което ме навежда на мисълта да не ръчкаш излишно тоя мотор,а просто да му сложиш едно евтино масло, да го запалиш да поработи и да го смениш!
    Не ръчкай предварително в мотора, само защото някой му е интересно. Ако искаш да ръчкаш, имам два мотора , където можеш спокойно да се упражняваш.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  15. #30
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Запази старата водна помпа,че ми се върти в кратунката една идея за рециклиране .

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •