Results 1 to 13 of 13

Thread: Допълнителен горивен филтър

  1. #1
    Запален алфист 2fast4you's Avatar
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    София
    Posts
    116

    Default Допълнителен горивен филтър

    Здравейте,
    Казуса е следният:
    Преди време колата трудно палеше, прекъсваше и т.н.т.. Изчистих си дюзите със спрей за карбуратори на ръка с 12 волта да започнат да пръскат и проблема изчезна за около месец. След това се появи отново. Стигнах до заключението, че горивото ни е прекалено мръсно за кола само с филтър в резервоара и реших да сложа допълнителен горивен филтър някъде по трасето. Взех на filtron PS822 за коли над 1.5 и въпросът ми е дали ще "спъва" алфата този филтър и дали ще имам някакви проблеми въобще с него тъй като не е заводско изпълнение?
    Alfa Romeo GTV - 1.8 - 144hp TS
    Alfa Romeo 159 - 1.9 - 160hp JTS

  2. #2

    Default

    Ако втория филтър наистина започне да ти чисти бензина,представи си в какво състояние ти е оригиналния.

    Защо не си взел за кола над 2.0,да ти гарантира нужното количество.

    И все пак мисля,че не ти е проблема в горивото.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  3. #3
    Запален алфист 2fast4you's Avatar
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    София
    Posts
    116

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Ако втория филтър наистина започне да ти чисти бензина,представи си в какво състояние ти е оригиналния.

    Защо не си взел за кола над 2.0,да ти гарантира нужното количество.

    И все пак мисля,че не ти е проблема в горивото.
    Сподели от какъв мислиш, че е проблема.
    Оригиналният е мъка за вадене.. Ще преслушам и него все пак.
    Last edited by 2fast4you; 08-02-2018 at 23:25.
    Alfa Romeo GTV - 1.8 - 144hp TS
    Alfa Romeo 159 - 1.9 - 160hp JTS

  4. #4

    Default

    Допълнителни филтри, а и изобщо всякакви намеси в горивната система след регулатора на налягането не са приемливи.

    Налягането и дебита на системата трябва да са константни, за да може когато се умножат по инжекторното време да излиза точно количеството гориво... иначе ще се получава неправилна смес.

  5. #5
    Запален алфист 2fast4you's Avatar
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    София
    Posts
    116

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Допълнителни филтри, а и изобщо всякакви намеси в горивната система след регулатора на налягането не са приемливи.

    Налягането и дебита на системата трябва да са константни, за да може когато се умножат по инжекторното време да излиза точно количеството гориво... иначе ще се получава неправилна смес.
    Тези регулатори къде се намират?
    Ще го сложа близо до резервоара по мъркуча отдолу или от където минава.. Не съм гледал още.
    Alfa Romeo GTV - 1.8 - 144hp TS
    Alfa Romeo 159 - 1.9 - 160hp JTS

  6. #6

    Default

    На старите коли регулатора беше на бензиновата рейка, и имаха обратен маркуч от него към резервоара, за излишното гориво.
    В такъв случай е по-приемливо да слагаш филтри и да надиш маркучи.

    Модерните коли са с returnless горивна система (без връщане), където регулатора е веднага след помпата, а филтъра е една малка цедка преди помпата. В този случай не трябва да пипаш нищо.

  7. #7
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Няма стари/нови коли. На 156 тс има и от двата вида. На няколко 1.8тс съм сменял помпи с вграден клапан в капака на помпата, моята 156ца беше 2.0 и имаше клапан отпред в двигателния отсег, на 1.6 съм вадил помпа също с регулатор отпред. Така че зависи какво са боднали в завода.

    Пс Конкретно на 159 жтс нямам представа от кой тип е помпата. По-скоро бих те посъветвал да огледаш самата помпа и цедката и, тъкмо ще прецениш дали е възможно поставянето на допълнителен филтър (ако е с 1 маркуч е с вграден клапан, ако са 2 значи клапана е отпред).
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by 2fast4you View Post
    Сподели от какъв мислиш, че е проблема.
    Оригиналният е мъка за вадене.. Ще преслушам и него все пак.
    Ако наистина е от боклуци във филтъра,все си мисля,че проблемите ще са ти във високите обороти, а не трудно палене и прекъсване.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  9. #9
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Ако наистина е от боклуци във филтъра,все си мисля,че проблемите ще са ти във високите обороти, а не трудно палене и прекъсване.
    Ако поради запушване, спукан горивопровод, или умираща помпа, налягането падне, да речем с 1 бар, проблемите започват още с паленето, повярвай.
    Колата не работи както трябва в нито един диапазон обороти, пали трудно, глъхне, пука в смукателя, не върви, гасне, прекъсва, и т.н.
    Може с много мъка да успее да те прибере.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by Classicalfamaniac View Post
    Ако поради запушване, спукан горивопровод, или умираща помпа, налягането падне, да речем с 1 бар, проблемите започват още с паленето, повярвай.
    Колата не работи както трябва в нито един диапазон обороти, пали трудно, глъхне, пука в смукателя, не върви, гасне, прекъсва, и т.н.
    Може с много мъка да успее да те прибере.
    Съгласен
    Мисълта ми е да си провери наличните компоненти и тяхната изправност,преди да вгражда и други.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  11. #11
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Тази кола си регулира налягането допълнително и ако не е наред, то светва грешка.
    Ако филтъра си има дебит, в което не се съмнявам, то не е проблем да се сложи.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  12. #12
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Аз бях заредил кофти бензин и ми се беше натрупал боклук по цедката. Изкарах помпата и реших да я измия с водоструиката. Мрежата на цедката се беше втвърдила от кофти горивото и се счупи на парчета.
    Сложих 2 горивни филтъра и направих грешката да пробвам дали ще върви така.
    Напълних рейката на колата с боклуци, филтрите - поне бензиновите, почти нищо не филтрираха.
    Смених инжекторите за 40лв от м-партс изчистих системата, намерих си помпа с цедка и всичко се оправи.
    След 4-5 месеца ми се прецака клапана за налягане, който при мен беше на рейката и напълни цилиндрите с бензин и смеси маслото с бензин.
    Открихме, че е клапана проблемен, сменихме го .. но дюзите ми бяха подпушени по някаква причина и буквално не палеше на бензин (имам LPG също).
    Със спрей и акум. от ups ги позачистих с повече газ по магистралата ... стана работата. Колата работи отлично и днес. -поне до 200 с A95

    Та провери си цедката на горивната помпа ако имаш възможност, филтрите при дизела не знам дали могат да уловят много.
    Дюзите ти щом са били запушени, трябва да покараш едно известно време на педал .. за да се отпушат на цяло, манипулацията със спрея е с частичен ефект.
    За да са запушени, трябва от някъде да е проникнала гадната утайка ... учудващо за мен, цедката на помпата я филтрира много добре за разлика от горивен филтър *пробвал съм и да прецеждам с маркуч и филтър, замърсено гориво. - няма ефект.
    Last edited by flipz; 17-02-2018 at 00:47.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  13. #13

    Default

    А аз да питам, колата газ има ли?
    Ащо няма търси проблема в кънистър системата и херметичността на помпата.
    Свалял към горивни филтри на който стойката е изгнила а те още пропускат достатъчно

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •