Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28

Thread: Проблемна 156-ца 2.4 JTD

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Kostenets
    Posts
    11

    Default Проблемна 156-ца 2.4 JTD

    Здравейте, често съжалявам, че смених 1.4 Т.С. с 2.4 жтд, но отскоро направо се отчайвам. Колата се чупи постоянно, сменям част и веднага след нея заминава нещо друго. В момента имам претрисане на съединителя, разтропа се предницата, поти се цялото вътрешно пространство и губи антофриз. Дайте съвет какво да я правя, като за десерт има и доста външни забележки.. Мотора е 2.4 жтд/140 коня, стария собственик е слагам и някакъв софтуер на компютъра. Писах и във Фейсбук групата , там получих някои съвети.. От както е в мене смених един куп части, сменях тампоните на носачите, разбиха се, смених картера защото беше като лейка, смених воден радиатор , датчици, регулатори и т.н. Чупих турбо и него смених, не знам вече заслужава ли си да набивам пари в нея. Имам две малки деца и всеки един разход по алфата се отразява върху тях.

  2. #2

    Default

    Взимаш един лист и пишеш какво трябва да се прави и колко ще струва. Ако е поносимо правиш, ако не решаваш за колко ше я купи някой в това състояние и си мислиш за друга кола. Все ще загубиш пари. Трябва да избереш по малкото зло. Като стане така и почваш да мразиш колата и те обзема отчаяние.
    Last edited by lordliness; 08-02-2018 at 22:04.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Човече спри да влагаш в този таралясник, с две малки деца тази кола ще те съсипе. Парите вложи в децата. Обаче, тук стигаме до въпроса, можеш ли да си позволиш закупуването на друг автомобил?
    Всичко въпрос на лична преценка,аз съм в сходна ситуация, тропа задницата и предницата, съединителя боксува чат пат. Карам я докато се скапе тотално, сега и не я карам много де. Като ме остави, викам фирма НАДИН, шепот на пари и я финиширам, и най-важното е, че втори път алфа няма да си взема.

    Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  4. #4

    Default

    Така е със всяка занемарена кола, без значение марката. Както каза колегата
    lordliness, пишеш на един лист кое е за смяна и ориентировъчна цена, слагаш 100-200лв. за непредивдени разходи и теглиш чертата...има ли смисъл да я правиш или не. Пускаш я за 1000лв. или на части и си търсиш друга кола.
    Ама и за "новата" кола на старо трябва да си направиш сметка - колко ще я вземеш, колко за облужване и пак едни пари за "изненади".
    '03 156 JTD 115 Sportwagon facelift
    EGR off, cat off, remap, BMC inbox

  5. #5

    Default

    Загуба на антифриз + потене на вътрешното пространство = спукано радиаторче на парното.
    Освен това тампони на носачи не се сменят, а се купуват нови носачи, как така са се разбили твоите нямам представа. Слагал съм носачи АТЕК, изкарвали са повече от година без да се разбият. Добре ще е някой, който се занимава с ремап да хвърли един поглед на компютъра и параметрите на турбината, може от там да изскочи заека.
    Last edited by dansguardian; 09-02-2018 at 17:48.
    Former Alfa owner.

  6. #6

    Default

    Здрави ли са шарнирите си сменяш тампони за 30-40 лв. и си караш без проблем. Има много качествени
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Kostenets
    Posts
    11

    Default

    Ми вижте , като тегля чертата и идва една 4 (четири) цифрена причиняваща главобол сума . А главата ме боли доста за тая една година в която се занимавам с тая кола. Как изобщо е сглобен тоя куптор от предишния чорбаджия не знам, но я взех с надежда да ми служи добре. То се оказа бирник и то жесток . И аз не смея да потретя Алфа, ще се огледам за нещо по-спокойно, по просторно. Че дори мисля да не е дизел, с тия 1000 възможни язви не е правилен избор за кола втора ръка. Сега като и платя данъка и я пусна на каквато и да е цена и пак две стъпки назад..

  8. #8
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Объркал си още при покупката, аз сглупих, като не се информирах преди да взема моята, въпреки, че не беше занемарена, предницата ме накара да намразя колата. Имам едно мазе с носачи, скъпи евтини, не могат да изкарат. Ако бях прочел, за скапаното окачване никога нямаше да я капарирам. Преглъщай загубата, вземай някаква пара и кола дето няма да даваш по 500лв за предница годишно. Парното не е скъп ремонт, но, ако е отишъл съединител и маховик цифрите са ужасяващи. Вложиш ли 4 цифрената ще си я чукаш в главата.


    Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  9. #9
    Болен алфист pace's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Перник
    Age
    42
    Posts
    1,018

    Default

    Аз на твое място не бих набил и лев повече в тая кола,даже си прекалил,в състоянието което я описваш в момента няма кой и 500лв да ти даде.Аз бях така със 155-цата 1.9тд,прегря,заминаха сегменти,глава,турбо...което можах продадох,два пикапа с части подарих останалото за скрап,после мислех да взема 156 или 166 но окачването ме отказа и взех Ауди 100 авант 2.0 16v....и не съжалявам,даже изобщо.
    Alfa 155 1.9 TD- EX
    Alfa 166 2.4 JTD-EX
    Alfa 156 2.4 JTD-EX
    Mercedes Benz E 320 cdi

  10. #10

    Default

    Имайте предвид, че тия носачи и тампони си зависят от карането. Не мога да твърдя кой как си кара автомобила, не съм му свидетел, но покрай мен виждам оплакващи се хора кое къде им скърцало, а като ги гледам как пропускат из дупките мощно не разбирам как успяват да обвинят колата или производителя на частите, но и не и самите тях. То ясно , че последното вечно нещо в 147/156 са носачите, но това не означава, че и те не могат да изкарат повече, въпроса е в пазенето. Аз из селските улици на полусъединител , където е много лошо положението и така - бавно, даже мисля, че на моменти взимам присърце, ама все пак по-добре, отколкото препускане из дупките. Пък било то и леки. Отразява се.
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  11. #11

    Default

    Абе само не успях да си обясня как така се е получило, че кола, която е закупена от частно лице се тук, в БГ се е оказала по-голям кенеф тези, които са от новия внос. Вероятно предишният ѝ собственик е бил тотален мърляч и му е писнало да я поддържа, чакал е подходящия момент, закрепил я е колкото да я продаде и така. А картерът от какво е станал в състояние "тече като лейка" само един Господ знае...
    Former Alfa owner.

  12. #12

    Default

    Италианските коли са коли с характер, и имат нужда от собственици с характер.
    Който си мисли че е слаба и скъпа предницата на 147/156, да си купи ауди a3/a4.
    Дизел ли е - все ще дойде време да сменяш съедините/маховик/турбо/регулатор/т.н...
    Бензин - пак има скъпи дебитомер, ламбда сонди, вариатори, щуротии.

    Който живее с нагласата, че марката прави качеството да го светна, че колите се делят на такива преди 94-95 година и на такива след.
    Искаш евтинко - взимаш дялан с теслата пасат б3, или голф с аеродинамика на тролей, сменяш си шарнирчета за по 15-20 лева, караш си на газчица, няма сонди, няма маховици, няма датчици, няма мрънкане... няма и кола.

  13. #13
    Болен алфист pace's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Перник
    Age
    42
    Posts
    1,018

    Default

    Quote Originally Posted by Read View Post
    Италианските коли са коли с характер, и имат нужда от собственици с характер.
    Който си мисли че е слаба и скъпа предницата на 147/156, да си купи ауди a3/a4.
    Дизел ли е - все ще дойде време да сменяш съедините/маховик/турбо/регулатор/т.н...
    Бензин - пак има скъпи дебитомер, ламбда сонди, вариатори, щуротии.

    Който живее с нагласата, че марката прави качеството да го светна, че колите се делят на такива преди 94-95 година и на такива след.
    Искаш евтинко - взимаш дялан с теслата пасат б3, или голф с аеродинамика на тролей, сменяш си шарнирчета за по 15-20 лева, караш си на газчица, няма сонди, няма маховици, няма датчици, няма мрънкане... няма и кола.
    Напълно безмислен коментар........
    Alfa 155 1.9 TD- EX
    Alfa 166 2.4 JTD-EX
    Alfa 156 2.4 JTD-EX
    Mercedes Benz E 320 cdi

  14. #14

    Default

    Аз и преди съм го казвал, и сега ще го кажа пак.

    Толкова е чупливо и неставащо окачването, че аз миналата година свалих оригиналните горни носачи с оригиналните тампони и щампа "98" и логото на алфа ромео. Само 19 години и 140 000км са изкарали горките, толкова са зле. Половината от които в България.

    Единия долен оригинален още го карам, само му смених тампона, шарнира е здрав.

    Но това са оригинални носачи. Вие си взимайте турски ментета по 30 лева парчето и после се оплаквайте, че ви се е напълнила мазата и ги сменяте всяка година.

  15. #15
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Напълно вярно е.Навремето имахме Форд Скорпио,баща ми я купи 93 година.До 2001 не бехме пипали окачването...единия шарнир започна да се обажда,и сменихме и двата носача заедно с накрайниците.Ами оттогава се почна-сека година накрайници,след 1 и половина пак двата носача...

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •