Results 1 to 11 of 11

Thread: Няколко въпроса за GTV 2.0T.S 155 коня ???

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    37

    Default Няколко въпроса за GTV 2.0T.S 155 коня ???

    Здравейте колеги ,
    от няколко седмици съм собственик на Alfa Romeo GTV 2.0 t.s 155 коня фаза 2 2002 година . Много съм впечатлен от колата страхотно купе е . Имам няколко въпроса ...понеже единствения туйн спарк който съм имал беше 147 1.6 105 коня и го имах като цяло за няколко месеца не можах много да се запозная с него .
    Та ако може по запознатите да споделят :

    1.Какво е най подходящото масло за този мотор , в момента е с Кастрол Магнетик 10/40 и има 5к километра до смяната ако изцяло вярвам на сервизната история ???

    2. Като я заключвам от копчето на ключа левия прозорец слиза няколко пръста надолу и пак се вдига ...това нормално ли е ....или трябва да търся проблем някъде ??? За сега не е много дразнещо

    3 . Колата не беше карана 7 месеца преди да я купя ....от както я купих съм минал 1000 км ...нямаше течове ...но почнах да забелязвам капки от хидравлично масло от време на време ...не е намаляло в казанчето и не съм я карал в сервиз още . Та питането ми тук е ако се наложи да сменям рейка или маркуч ...само от този модел ли стават или стават и от други модели на Алфа ???

    4.Няколко пъти ми се е случвало като я запаля сутрин и работи на място (на доста студено време ) да чуя някакъв стържещ звук отзад все едно антената излиза и се прибира ...това на какво може да се дължи ???

    Благодаря предварително .

    Поздрави !!!

  2. #2
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Масло 10/60
    Антената доста често стърже гадно
    Може и от кофти тампон на генерацията
    Теча ... само в сервиз се гледа.

  3. #3

    Default

    За прозореца, трябва като отвориш вратата да слезе малко на долу, и след като затвориш, да се вдигне нагоре.

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    37

    Default

    Благодаря !!!
    А марка масло ???
    Закарах я днеска в сервиза посменихме тампонтчета по генерацията зачистихме ...смазахме антената ...изчезнаха неприятните звуци

    Теча се оказа от горния маркуч който влиза в хидравликата там където металната тръба преминава в гумена ....леко сълзи ... рейката е суха !!!
    Такъв маркуч намира ли се нов/втора употреба ...предложиха ми да го пратят за рециклиране...ама това ми остава крайна опция ако не намеря . Става ли от други модели ???
    Понеделник ще търся ...че уикенда едва ли ще намеря .
    Още един път Благодаря .

    Поздрави .

  5. #5

    Default

    За масло всеки си е намислил някакво дето е "негово" и вика че е най-доброто.

    Истината е, че най-добро няма. Всичко 10в40, 5в40, 10в50, 10в60, 5в50 става, без значение от марката, стига да не е някакво много долно менте.

  6. #6
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Маркуча най-добре си го рециклирай според мен. Разбира се ако не е с успокоително жило вътре, защото примерно при 159 са така май и тогава не съм много сигурен дали става да се рециклира.

    Иначе втора употреба от морга или ГТВ на части, а също така имам съмнения, че може и от 155 втора фаза (ТС 16в) да става, защото все пак са и двете коли Типо платформа и нещата в коша са почти идентични, но нека ако някой колега е запознат със сигурност да каже..
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •