Здравейте колеги ,
от няколко седмици съм собственик на Alfa Romeo GTV 2.0 t.s 155 коня фаза 2 2002 година . Много съм впечатлен от колата страхотно купе е . Имам няколко въпроса ...понеже единствения туйн спарк който съм имал беше 147 1.6 105 коня и го имах като цяло за няколко месеца не можах много да се запозная с него .
Та ако може по запознатите да споделят :

1.Какво е най подходящото масло за този мотор , в момента е с Кастрол Магнетик 10/40 и има 5к километра до смяната ако изцяло вярвам на сервизната история ???

2. Като я заключвам от копчето на ключа левия прозорец слиза няколко пръста надолу и пак се вдига ...това нормално ли е ....или трябва да търся проблем някъде ??? За сега не е много дразнещо

3 . Колата не беше карана 7 месеца преди да я купя ....от както я купих съм минал 1000 км ...нямаше течове ...но почнах да забелязвам капки от хидравлично масло от време на време ...не е намаляло в казанчето и не съм я карал в сервиз още . Та питането ми тук е ако се наложи да сменям рейка или маркуч ...само от този модел ли стават или стават и от други модели на Алфа ???

4.Няколко пъти ми се е случвало като я запаля сутрин и работи на място (на доста студено време ) да чуя някакъв стържещ звук отзад все едно антената излиза и се прибира ...това на какво може да се дължи ???

Благодаря предварително .

Поздрави !!!