Results 1 to 11 of 11

Thread: Няколко въпроса за GTV 2.0T.S 155 коня ???

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    37

    Default Няколко въпроса за GTV 2.0T.S 155 коня ???

    Здравейте колеги ,
    от няколко седмици съм собственик на Alfa Romeo GTV 2.0 t.s 155 коня фаза 2 2002 година . Много съм впечатлен от колата страхотно купе е . Имам няколко въпроса ...понеже единствения туйн спарк който съм имал беше 147 1.6 105 коня и го имах като цяло за няколко месеца не можах много да се запозная с него .
    Та ако може по запознатите да споделят :

    1.Какво е най подходящото масло за този мотор , в момента е с Кастрол Магнетик 10/40 и има 5к километра до смяната ако изцяло вярвам на сервизната история ???

    2. Като я заключвам от копчето на ключа левия прозорец слиза няколко пръста надолу и пак се вдига ...това нормално ли е ....или трябва да търся проблем някъде ??? За сега не е много дразнещо

    3 . Колата не беше карана 7 месеца преди да я купя ....от както я купих съм минал 1000 км ...нямаше течове ...но почнах да забелязвам капки от хидравлично масло от време на време ...не е намаляло в казанчето и не съм я карал в сервиз още . Та питането ми тук е ако се наложи да сменям рейка или маркуч ...само от този модел ли стават или стават и от други модели на Алфа ???

    4.Няколко пъти ми се е случвало като я запаля сутрин и работи на място (на доста студено време ) да чуя някакъв стържещ звук отзад все едно антената излиза и се прибира ...това на какво може да се дължи ???

    Благодаря предварително .

    Поздрави !!!

  2. #2
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Масло 10/60
    Антената доста често стърже гадно
    Може и от кофти тампон на генерацията
    Теча ... само в сервиз се гледа.

  3. #3

    Default

    За прозореца, трябва като отвориш вратата да слезе малко на долу, и след като затвориш, да се вдигне нагоре.

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    37

    Default

    Благодаря !!!
    А марка масло ???
    Закарах я днеска в сервиза посменихме тампонтчета по генерацията зачистихме ...смазахме антената ...изчезнаха неприятните звуци

    Теча се оказа от горния маркуч който влиза в хидравликата там където металната тръба преминава в гумена ....леко сълзи ... рейката е суха !!!
    Такъв маркуч намира ли се нов/втора употреба ...предложиха ми да го пратят за рециклиране...ама това ми остава крайна опция ако не намеря . Става ли от други модели ???
    Понеделник ще търся ...че уикенда едва ли ще намеря .
    Още един път Благодаря .

    Поздрави .

  5. #5

    Default

    За масло всеки си е намислил някакво дето е "негово" и вика че е най-доброто.

    Истината е, че най-добро няма. Всичко 10в40, 5в40, 10в50, 10в60, 5в50 става, без значение от марката, стига да не е някакво много долно менте.

  6. #6
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Маркуча най-добре си го рециклирай според мен. Разбира се ако не е с успокоително жило вътре, защото примерно при 159 са така май и тогава не съм много сигурен дали става да се рециклира.

    Иначе втора употреба от морга или ГТВ на части, а също така имам съмнения, че може и от 155 втора фаза (ТС 16в) да става, защото все пак са и двете коли Типо платформа и нещата в коша са почти идентични, но нека ако някой колега е запознат със сигурност да каже..
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    37

    Default

    За масло се спрях на Селения 10/60 ...търсих цяла седмица маркуч ( не усилено ) но не намерих ...нов наличен няма само с доставка от порядъка на 70-80 лв. Никои не можа да ми каже дали става от друг модел Алфа ...но поне намерих читаво място (хвалено ) да го рециклират !!!
    Имам още някои друг въпрос ... :


    1. От къде във Варна мога да купя такова масло ...да изпитано място да не случа на някое менте ???

    2. При много студено време ....рано сутрин ...като я запаля има леки колебания между 1500-2000 оборота припуква леко ...мине ли стрелката на температурата 50-60 градуса ...и всичко си идва на мястото няма и следа от това леко прекъсване . ...та питането ми тук е ...къде във Варна да отида за диагностика ( имам си читав майстор но софтуера не му е силната страна ) ???

    Благодаря предварително .

    Поздрави !!!

  8. #8

    Default

    Ауто Тех 1 Иво.

  9. #9
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Отивай при Иво на ул.Наум 8, почти всички от Варна дето пишем тук си правим алфите при него . Тая цена от 80 кинта за маркуча си е перфектна ,ако е нов.

  10. #10
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Колега, има вероятност да става от Алфа 155 16 клапанов ТС, но това ти го говоря чисто теоретично, защото като окачване са сходни с ГТВ, а и като цяло подредбата на силовите агрегати в коша и най-вероятно рейката е същата. Най-добре ако имаш възможност вземи един от 155 и го огледай дали е същия..
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    37

    Default

    Благодаря ,
    събота и неделя пак ще потърся маркуч ...ама докато не го изкарам от колата да замерим с друг май няма да стане !!!
    Благодарско още един път !!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •