Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25

Thread: Проблем с двигателя ?

  1. #1

    Default Проблем с двигателя ?

    Днес както си карах за момент двигателя сякаш меляше нещо вътре .. само между 1000 и 1500 оборота дори се долавяше вибрация .. направих диагностика но не излязоха грешки ... одеве пак така се случи ... при тръгване се случва и колата става шумна все едно е без генерацията и изведнъж затихва .. за сега изчезна проблема ... но се питам от какво е ?
    П.с колата е с 1.9jtdm мотор (150) коня.
    Last edited by Niki96; 09-02-2018 at 21:05.

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by Niki96 View Post
    Днес както си карах за момент двигателя сякаш меляше нещо вътре .. само между 1000 и 1500 оборота дори се долавяше вибрация .. направих диагностика но не излязоха грешки ... одеве пак така се случи ... при тръгване се случва и колата става шумна все едно е без генерацията и изведнъж затихва .. за сега изчезна проблема ... но се питам от какво е ?
    П.с колата е с 1.9jtdm мотор (150) коня.
    Да не ти буксува съединителя, погледна ли оборотомера дали върви нагоре когато се случи това. Тогава двигателят се форсира и колата става по-шумна.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3

    Default

    Стана по мудна при тръгване (точно като пусна съединителя) но това беше за момент ... няма симптоми да е заминал... незнам дали ще помогне но го правЕШЕ дори и на обороти точно на 1200 започва и точно на 1500 спираше шума... п.с имам проблемен дебитомера .. днес го чистих .. точно 2 км в града и колата пак умираше и едвам се влачеше но го изключвам този шум да е от него .. не вярвам да има нещо общо с това че между тези обороти двигателя буквално все едно меля вътре нещо и шума е сякаш генерацията се откачва за малко и после пак се връща на място .. странно е ...
    Last edited by Niki96; 09-02-2018 at 21:31.

  4. #4
    Газта е здраве LYBRAtor's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    236

    Default

    Аз залагам на много разбит маховик - отлепена плоча, която влиза в дебаланс в казаните от теб обороти. Същият филм беше и при мен с 59ката малко преди да я продам.
    '05 E-class 3.0 24v LPG, '05 C-class 1.8 16v Kompressor Sportcoupe, '09 A-class 1.5 8v
    Ex:'07 147 1.6, '07 159 1.9 JTDm, '00 Lybra 1.9 JTD, '86 Delta GT 1.6, '04 C2 1.6, '97 Vectra 1.8, '97 Dedra 1.6

  5. #5

    Default

    Така .. вече 3-ти час я карам и в обороти и леко.. шума го няма .. ако въпросната плочка е разбита няма ли да меля постоянно в диапазона 1200 -1500 .. и защо се чува и на място без дори да докосвам съединителя ?!
    П.с шума изчезна .. през цялото време колата беше закачена и не записа грешки

  6. #6
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Вихровите клапи махал ли си ?
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  7. #7

    Default

    Не са махани .. колата е “прясна” откакто е излезнала от завода и съм втори собственик .. обмислям интервенция с ЕГР .. въпросните вихрови клапи за какво точно служат и как се премахват , само физически или се налага софтуерна намеса?

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by Niki96 View Post
    Не са махани .. колата е “прясна” откакто е излезнала от завода и съм втори собственик .. обмислям интервенция с ЕГР .. въпросните вихрови клапи за какво точно служат и как се премахват , само физически или се налага софтуерна намеса?
    Вовата, май позна причината

    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by Grishata View Post
    Вовата, май позна причината

    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk
    При проблем с вихровите клапи не трябва ли да излиза индикация или да светка чека, авариен режим нещо? Одеве се бях зачел за въпросните клапи , обаче за нашите jtdm мотори няма ремонтни комплекти а не знам ако ги премахна ще трябва ли и софтуерна намеса , нещо да се затапва !?..

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by Niki96 View Post
    При проблем с вихровите клапи не трябва ли да излиза индикация или да светка чека, авариен режим нещо? Одеве се бях зачел за въпросните клапи , обаче за нашите jtdm мотори няма ремонтни комплекти а не знам ако ги премахна ще трябва ли и софтуерна намеса , нещо да се затапва !?..
    Не ти трябват никакви ремонтни комплекти,старите(или това което е останало от тях) се махат,отворите се затапват(запушват),има няколко начина по смутрение и виждане на майстора. Софтуерна намеса не е нужна,ако моторчето което задвижва клапите си остане,то ще си върти просто свободно,защото няма какво да движи. Ако се свали и то ,тогава ще е нужна софтуерна намеса. За мен е безсмислено да се сваля моторчето и да се бърка в софта. Поне моята така я направи един от форумните майстори и съм доволен .
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by Niki96 View Post
    При проблем с вихровите клапи не трябва ли да излиза индикация или да светка чека, авариен режим нещо? Одеве се бях зачел за въпросните клапи , обаче за нашите jtdm мотори няма ремонтни комплекти а не знам ако ги премахна ще трябва ли и софтуерна намеса , нещо да се затапва !?..
    Ами моите бяха прецакани и нямах никаква индикация... те си стоят в една позиция докато в някакъв етап не паднат... идеята е да ги махнеш / ремонтираш преди да паднат. Все пак си прав и ти че с диагностиката можеш да видиш дали реагират или не - моите така видяха, че са се прецакали, но няма да имаш индикация на таблото със сигурност.

    Въпроса е , че щом си усещал това мелене в двигателя значи едно или повече са паднали (доколкото разбирам аз) а това доколкото знам не е никак позитивно .. ама все пак закарай си колата при някой от форумните майстори, те ще ти кажат най-добре

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by Niki96 View Post
    При проблем с вихровите клапи не трябва ли да излиза индикация или да светка чека, авариен режим нещо? Одеве се бях зачел за въпросните клапи , обаче за нашите jtdm мотори няма ремонтни комплекти а не знам ако ги премахна ще трябва ли и софтуерна намеса , нещо да се затапва !?..
    Не ти трябват никакви ремонтни комплекти,старите(или това което е останало от тях) се махат,отворите се затапват(запушват),има няколко начина по смутрение и виждане на майстора. Софтуерна намеса не е нужна,ако моторчето което задвижва клапите си остане,то ще си върти просто свободно,защото няма какво да движи. Ако се свали и то ,тогава ще е нужна софтуерна намеса. За мен е безсмислено да се сваля моторчето и да се бърка в софта. Поне моята така я направи един от форумните майстори и съм доволен .
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  13. #13

    Default

    Така ... да ви споделя ужаса ... запалих колата .. (трудно запали) ... педала въобще не реагираше ... пак се чуваше мелянето .. работеше на 800/900 и падаше на 700 оборота ... и гаснеше ... веднага слезнах и откачих МАФ .. три пъти я врътнах да запали .. светна чека .. колата заработи добре ... реагира на педала и за момент изкара финни частици сажди отзад .. обяснете ми как от дебитомера се чува меляне във двигателя ?!?!? След малко отивам да отворя колектора при майстор и да си каже мнението за въпросните клапи и дали ще се махат (ако ми допадне и цената)

    Отворихме и почистихме колектора , клапите са добре , колектора беше зацапан , майстора каза да си оставя дебитомера изключен защото някъде по системата се ебава сместта и от там идвало разтропването на мотора от недостиг на въздух да изгори вкараното гориво , ще сменям дебитомера и дано да се оправи , въздушния филтър е на 2 месеца както и горивния ... ще пробвам с нов дебитомера и ако стане ще се радвам много .. сега въпроса е да чакам ли клапите да се развалят или да ги махам защото майстора каза че първо трябва да се омаслят за да тръгнат да се чупят ?!?
    Last edited by Niki96; 11-02-2018 at 15:04.

  14. #14
    започва да се пристрастява corvette's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    67

    Default

    клапите се махат задължително, да не ги вадиш от мотора
    Alfa Romeo 156 1.8 ех
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDM

  15. #15

    Default

    Щом колектора е свален,директно махнете пеперудите и запушете отворите.Вие най-трудното сте направили
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •