Results 1 to 11 of 11

Thread: Алфа ГТ Control Motor System Failure

  1. #1

    Default Алфа ГТ Control Motor System Failure

    Здравейте!
    Колата е ГТ 1.9 JTD 150 коня, 2004 година.
    Имам следния проблем:
    За първи път като ми даде грешката Control Motor System Failure откарах колата на диагностика. Относно споменатата грешка, не се появява на градско и не се появява докато не съм на 5-та скорост и над 2000-2500 оборота. Четох доста по форума за грешката, но реших да отворя тема за да получа съвет какво да правя. Спряха ми EGR-a. Тръгвам и уж всичко е ок, карах около 150 км извънградско и се бях разбрал да ми сменят МАP сензора. Смениха го и колата не я карах около 2-3 дни, като тръгнах и на Южната дъга отново на 5-та скорост ми светна същата грешка. Върнах я отново да я погледнат и ми смениха соленоида. Тръгвам отново и пак извънградско светна грешката. Връщам я в сервиза и ми свалиха да погледнат турбото. След като го погледнаха почистиха геометрията и провериха останалите части на турбото, казаха, че е здраво. Е добре ама тръгвам и след около 20-30 мин. шофиране, отново като изляза извън София - светна Control Motor System Failure. Измежду всичките тези неща смених и съединител, че му беше време. Тази грешка ми я дава само на 5-та скорост след 2000 оборота. Накрая ми заявиха, че трябвало да връщам на 4-та скорост, за да не пренадува турбината, което за мен е абсурд при положение, че аз последния път дори газ почти не подавах а държах равномерно скорост около 120км и при леко нанагорнище ми светва грешката.

    Последно което искам да споделя е, че след като ми светне грешката, като спра и изгася колата, грешката не изчезва, но колата си набира и си ускорява и работи нормално, но понякога пак влиза в авариен режим и пак трябва да я гася. Вече се чудя какво да правя, явно при майстора при който я карам няма да стане, въпреки, че човека сменяше нещата едно по-едно с цел да не дам много пари наведнъж, но искам грешката да не се появява.

    Моля за съвет, къде да я карам и да я карам ли изобщо.

  2. #2
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Е каква е грешката точно?
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Бургас
    Posts
    21

    Default

    Софтуерно спрян ли е EGR-а?
    Alfa Romeo 159 08 2.4 JTDm 20V 210+remapped by Extreme
    Alfa Romeo 147 03" 1.9 JTDm 16V 140 ps

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    ПЛЕВЕН
    Posts
    342

    Default

    А проблема в повечето случаи е елементарен-спукано или нацепено маркуче на вакуумите от или към солениода и турбото!Първо се проверяват тези малки неща и после минаваш към "дране на кожа".
    Alfa Romeo Giulietta 170hp

  5. #5

    Default

    Маркучите са проверени, ЕГР-а е спрян софтуерно да.
    Грешките не ги знам с точност, аз виждам само Control motor system failure. От сервиза ми казаха, че пренадува турбото въпреки сменените и описани по-горе части.

  6. #6
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Колата има ли ремап?
    Намери някой който да ти направи диагностика в движение за да се прецени как точно да се процедира по нататък!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  7. #7

    Default

    Да бяха направили ремап. Мисля при Румен да я откарам в сервиза, четох само положителни коментари. Мисля си, че или не са ми изключили добре ЕГР-а или ремапа е проблема.

  8. #8

    Default

    Проверете дебитомера, маркуча след него и тройника на вакуум маркучите

  9. #9
    започва да се пристрастява niko23's Avatar
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Sofia, Studentski grad
    Age
    32
    Posts
    54

    Default

    Привет колега
    Аз имах на 100% същия проблем след ремап и странно или не, се появи над година след ремапа - пренадуване на трубината, случва се основно в студено/влажно време, когато атмосферното налягане е по-силно и оттам сборът налягане на турбината + атмосферно налягане превишава лимита на сензора, който го засича това и той мята грешка към компа (оттам и след рестарт се орпавя проблема). Закарай я на Румен да я погледне, но според зависи къде е чипосвана, може да я закараш да ти свалят малко лимитърите. При мен Румен викна някъв негов познат и за 200лв преправи софтуера, като проблемът го няма и колата дори върви една идея по-приятно

    Поздрави
    Last edited by niko23; 13-02-2018 at 16:44.
    Alfa Romeo GT 1.9jtd

  10. #10

    Default

    Благодаря ви за съветите. В момента е върната на 150 коня заводско. Само да се върна в България, ще прегледам нещата които ми казахте. Вече се бях отчаял и свикнах да ми дава грешка да спирам, да гася колата и после с грешка да си върви нормално ... но е дразнещо.
    Last edited by Disorder; 16-02-2018 at 23:18.

  11. #11
    Алфоман D-I-V-A-K-A's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by Disorder View Post
    Благодаря ви за съветите. В момента е върната на 150 коня заводско. Само да се върна в България, ще прегледам нещата които ми казахте. Вече се бях отчаял и свикнах да ми дава грешка да спирам, да гася колата и после с грешка да си върви нормално ... но е дразнещо.
    Според мен проблема ти е главно във фиттърчето на вакуум регулата, доста често срещан проблем и съответно, решение. Сваля се, почиства се и след това се монтира обратно и раздавай газ
    Alfa Romeo 146 Junior EX/Alfa Romeo 146 Ti EX /Alfa Romeo 156 GTA EX/Alfa Romeo 147 GTA wannabe

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •