Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Страшни вибрации 147 jtd

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    Пловдив
    Posts
    14

    Default Страшни вибрации 147 jtd

    Здравейте колеги. Изчетох какво ли не колата кой ли не я гледа, а проблема си остана. Алфетата ми е 147 8v jtd. Сутрин като запаля (особенно сега като е студено) таблото, волана се тресат до такава степен, че наблюдавам лостчето на чистачките е на път да се включи само. Смених всички тампони по двигателя - без промята. Напълно я обслужих (дойде й време)- отпадна да е някоя ролка. Когато загрее колата, вибрациите намаляват драстично, но ги има. Изключително ще съм ви признателен за някакъв съвет някой сблъсквал ли се е с такова нещо.

  2. #2
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    При потегляне имаш ли вибрации?
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  3. #3
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Вибрациите променят ли се при натискане на съединителя? Скоростите нормално ли се превключват?

    Ако отговорът на първия въпрос е "не" а на втория "да", то аз мисля, че трявба да се обърне внимание на работата на дюзите.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #4
    Запален алфист alfaromeo16vVarna's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    471

    Default

    Племенницата ми имаше подобен проблем със същия модел ....имаше тампон и също така дюзи както казва колегата ecotronic
    алфа ромео 156 тс

  5. #5

    Default

    Тампони - нови. Тогава една студена диагностика да се видят дюзите и корекциите. Че може да отидем и на маховик евентуално. но колегата още не е отговорил на едни въпроси по-горе

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    Пловдив
    Posts
    14

    Default

    При потегляне няма промяна във вибрациите, при натискане на съединителя днес чух нещо ново и интересно- при леко натискане на педала на съединителя се чува странен шум като похрупване; скоростите се сменят като масло (стига отново да загрее колата, до тогава особенно втора е малко зор) И още един шум забелязах- при рязко подаване или отпускане на газта се чува прищракване("чаткане").

  7. #7
    Запален алфист alfaromeo16vVarna's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    471

    Default

    Колега май ще се окажат няколко проблема
    алфа ромео 156 тс

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    Пловдив
    Posts
    14

    Default

    То като гледам май много на веднъж ще ми дойде, не знам как е при колегите, но имам предчувствието,че ще си я купя втори път. Точно преди да се прибера когато установих тези шумове чух и още един, (който не е за тази тема на разговор) като я запалих и поизчаках малко да се поработи, тръгвам и чувам някакво присвиркване от турбото, след 200 метра вече го нямаше...

  9. #9

    Default

    Имам маховици
    Щом хрупка

  10. #10

    Default

    Не му се бой на турбото ,че свири. Не е добре , но пък може и да изкара още бая години. Маховика ми тресеше най-много при тръгване без газ. Доста тресе предницата. Пробвай с първа-втора без газ и ако тресе здраво като дигаш крака от съединителя значи.....

  11. #11
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2016
    Location
    София
    Posts
    2

    Default

    Здравейте,

    При мен се наблюдава същия проблем (Алфа 147 v8 JTD). При неутрални обороти (800) има доста големи вибрации във волана. Над 1000 оборота изчезват.

    Почвиха се тази зима с падането на студувете. Преди време (лятото), когато пак имаше подобни вибрации, смених накрайниците на кормилната система и всичко си вървеше по мед и масло. На пролет ще се прави основен преглед за тампони (чета горе и за дюзи), кормилна система и т.н.

    Поздрави и за много години!

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by Deathwing View Post
    Здравейте,

    При мен се наблюдава същия проблем (Алфа 147 v8 JTD). При неутрални обороти (800) има доста големи вибрации във волана. Над 1000 оборота изчезват.

    Почвиха се тази зима с падането на студувете. Преди време (лятото), когато пак имаше подобни вибрации, смених накрайниците на кормилната система и всичко си вървеше по мед и масло. На пролет ще се прави основен преглед за тампони (чета горе и за дюзи), кормилна система и т.н.

    Поздрави и за много години!
    Виж дали ти пулсира педалът на съединителя. Поне не трябва да залягаш

  13. #13
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    Пловдив
    Posts
    14

    Default

    Здравейте темата ми вече остаря, но се надявам някой да я види. Вибрациите продължават: смених тампоните на двигателя, смених съединителя и маховика (нови нови) че им дойде времето. Симптомите са същите като Alex_26. Благодаря.

  14. #14

    Default

    Колега, поздравявам те за железната нервна система! Но все пак защо не закараш колата във форумен сервиз и там да я погледнат хора, които с това се занимават и са се доказали? Разбирам, че и ти както повечето българи сме свикнали сами да се справяме с проблемите, с цел спестяване на средства, но има моменти, в които се налага да се развърже кесето.
    Former Alfa owner.

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by didko91 View Post
    Здравейте темата ми вече остаря, но се надявам някой да я види. Вибрациите продължават: смених тампоните на двигателя, смених съединителя и маховика (нови нови) че им дойде времето. Симптомите са същите като Alex_26. Благодаря.
    Какъв маховик сложи?

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •