Results 1 to 13 of 13

Thread: челно стъкло препоръки ?

  1. #1

    Default челно стъкло препоръки ?

    Здравейте колеги, някой на препоръча марка ,сервиз за челно стъкло във Варна за 156 ресторантвагон ?

  2. #2

    Default

    Аз преди малко взех колата от Мустаг, но Пазарджик - 155лв ми взеха със смяната, за "европейски" стъкло.
    '03 156 JTD 115 Sportwagon facelift
    EGR off, cat off, remap, BMC inbox

  3. #3

    Default

    NordGlass ли е колега ?А уплатнението подменят ли го и дадоха ли ти гаранция ?

  4. #4
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Аз бих навестил Кобра, по пътя за Виница, вляво.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  5. #5

    Default

    Дадоха 2г гаранция че няма да тече, уплътнението май си е старото.
    Не знам марката, после ще снимам какво пише. Имам някакъв шум над 60км, все едно от радио, но се надявам че е от тиксото, което държи временно стъклото.
    '03 156 JTD 115 Sportwagon facelift
    EGR off, cat off, remap, BMC inbox

  6. #6

    Default

    Като се сменя стъкло, през първите 24 часа се спазва следното:
    1. Като се затваря вратата от вътре, първо даваш на контакт, след това сваляш шофьорското стъкло и чак тогава затваряш вратата. После вдигаш стъклото. По този начин се гарантира, че няма да се създаде налягане в купето, което да изтласка смененото стъкло. Като се затваря вратата отвън, съвсем леко затваряш вратата, без трясък.
    2. НЕ СЕ КАРА С ОТВОРЕН ПРОЗОРЕЦ (ПРОЗОРЦИ)!
    Last edited by dansguardian; 17-02-2018 at 15:48.
    Former Alfa owner.

  7. #7

    Default

    Благодаря за полезната информация,днес ходих до триплекс нямат налични прозорци за алфа ,а достафки вторник и четвъртък,но ще отида и до кобра сервиз.
    156 1,9 sportwagon

  8. #8

    Default

    Упражнението е извършено ,стъклото е подменено с ново европейско ...Перфектно обслужване.Искам само да добавя ,към препоръките на dansguardian и два дни без автомивка .
    156 1,9 sportwagon

  9. #9

    Default

    Честито, все забравям да снимам моето стъкло, но надписа почваше с Nord... ако не се лъжа.
    '03 156 JTD 115 Sportwagon facelift
    EGR off, cat off, remap, BMC inbox

  10. #10

    Default

    Стъклата са Pilkington, тази марка се влага оригинално при производството на алфите.

    Преди да се пукне предното обзорно "европейско" стъкло вечер като "блесне" някой отсреща с "ксенони" -китайски или имитация на ксенон и нищо не виждах с "европейското" стъкло.
    Същото и когато вечер слънцето е срещу шофьора ниско на хоризонта - обикновенно есентта - не виждах на 5 метра пред мен.

    След като смених с оргинално Pilkington всичко си дойде на мястото.При смяната попитах момчетата какво е старото стъкло - и те ми казаха "испанско", не би трябвало да е както казваш.

    Е да, ама беше. Като се разтърсих се оказа, че заводът в Испания на "европейският производител" е закупен от китайци и те внасят "стъкла" от Китай като ги брандират с "европейската" марка ...


    Освен това за това "европейско" ми предложиха на лични съобщения във форума оферта "само за 300 лева"с монтажа.

    Е, за Pilkington-a заплатих 328 лева за прозорец + нова лайсна+ монтаж ...

    За 28 лева разлика просто не си струва. Pilkington-a поне се влага при производство на една камара коли произвеждани в Европа и се произвежда в завод в Англия.


    А можеше и за 302 лева, но със старата лайсна...

    Ако имаш фирма ще е не повече от 240 лева, защото ще приспаднеш ДДС-то.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Стъклата са Pilkington, тази марка се влага оригинално при производството на алфите.

    Преди да се пукне предното обзорно "европейско" стъкло вечер като "блесне" някой отсреща с "ксенони" -китайски или имитация на ксенон и нищо не виждах с "европейското" стъкло.
    Същото и когато вечер слънцето е срещу шофьора ниско на хоризонта - обикновенно есентта - не виждах на 5 метра пред мен.

    След като смених с оргинално Pilkington всичко си дойде на мястото.При смяната попитах момчетата какво е старото стъкло - и те ми казаха "испанско", не би трябвало да е както казваш.

    Е да, ама беше. Като се разтърсих се оказа, че заводът в Испания на "европейският производител" е закупен от китайци и те внасят "стъкла" от Китай като ги брандират с "европейската" марка ...


    Освен това за това "европейско" ми предложиха на лични съобщения във форума оферта "само за 300 лева"с монтажа.

    Е, за Pilkington-a заплатих 328 лева за прозорец + нова лайсна+ монтаж ...

    За 28 лева разлика просто не си струва. Pilkington-a поне се влага при производство на една камара коли произвеждани в Европа и се произвежда в завод в Англия.


    А можеше и за 302 лева, но със старата лайсна...

    Ако имаш фирма ще е не повече от 240 лева, защото ще приспаднеш ДДС-то.
    Има една фирма до Красно село, Pilkington беше на доста по-добра цена, с лента отгоре

  12. #12

    Default

    Стъклото е нордглас и е полско производство според данните . Карам с такова доста време и нямам никакви забележки.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  13. #13

    Default

    Предишното ми беше Pilkington, предполагам че беше сменяно защотот пишеше че е 2006-та, а колата е края на 2003-та. Или е било оригинално на някоя по-нова алфа и е сложено "на старо" на моята или е смяняно като е била на 2г., но се беше надраскало от чистачките и вечер, особено в мокро време беше ужас, така че не съм сигурен дали проблема е в марката на стъклото или причината е експатацията.
    '03 156 JTD 115 Sportwagon facelift
    EGR off, cat off, remap, BMC inbox

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •