Results 1 to 10 of 10

Thread: Алфа 159 навигация - Проблем

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2018
    Location
    Панагюрище
    Posts
    9

    Default Алфа 159 навигация - Проблем

    Здравейте, отскоро съм собственик на 159 SW, в навигацията имам заседнал диск и не мога да го извадя- натискам копчето, тръгва да излиза, но не се показва изобщо... щрака няколко пъти и нищо... Някой с подобен проблем и да започвам ли направо да го разглобявам.... Ако има тема във форума как се вади навигацията - споделете линк.

  2. #2
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2018
    Location
    Панагюрище
    Posts
    9

    Talking

    P.S. Ако сваля Навигацията после ще ми иска ли код като я сложа, защото го нямам...

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by K3v1n View Post
    P.S. Ако сваля Навигацията после ще ми иска ли код като я сложа, защото го нямам...
    Да , ще иска

  4. #4

    Default

    Няма да ти иска код.
    Моята съм я вадил поне 10 пъти. Отварял съм я и никога нищо не ми е искала.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Няма да ти иска код.
    Моята съм я вадил поне 10 пъти. Отварял съм я и никога нищо не ми е искала.
    Не съм напълно убеден... и аз мисля, че кода се запазва в екуто и иска само тогава когато сменяш радиото/навито с друго , но мисля че при мен когато стоя с извадени кабели навигацията, след определено време ми поиска код като пробвах пак да го пусна. Реално той колегата тъй или иначе няма друга опция освен да си отвори навигацията, че да извади диска, но ако му иска код ще му излезе 70-100лв удоволствието.

    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

  6. #6

    Default

    Ми когато я отварях ,беше извадена поне час и половина....и това ако не е достатъчно.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Ми когато я отварях ,беше извадена поне час и половина....и това ако не е достатъчно.
    Да , да мисля че имаш право . Аз като вадя моята за малък период, после не ми иска. Примера горе беше като е стояла ден два без ток.

    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2018
    Location
    Панагюрище
    Posts
    9

    Default

    Еми ще пробвам, а как се вади? Някъде има ли щипки или нещо подобно? Тези малките дупки над бутоните MAIN/DARK и TEL/OFF ли са за щипките?

  9. #9

    Default

    Да,трябват ти две шпилки с резба М4.

    https://www.youtube.com/watch?v=4wSIueTJsMw
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  10. #10
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2018
    Location
    Панагюрище
    Posts
    9

    Default

    Благодаря Ви!
    Купих шпилка с резба м4 - 1 метър = 1.50лв., отрязах си парчета с необходимата дължина и извадих навито... не се наложи изобщо и да го изключвам радиото. Свалих горния капак и диска се показа - оказа се, че някой е решил че е чейнджър и е наврял 2 дниска един върху друг вътре.... извадих ги един по един и всичко е точно

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •