Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 52

Thread: Вариатор или нещо друго?

  1. #16
    започва да се пристрастява franki1's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Nova Zagora
    Age
    52
    Posts
    85

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Колко беше изоставането? Имаше ли цял зъб? За да изостане само всмукателния вал, според мен, или вариаторът не е бил добре стегнат към вала или не са били добре стегнати болтовете, които крепят ангренажното колело към вариатора или ремъкът не е бил добре опънат между двата разпределителни вала.
    Да един зъб най-малко, не повече от два. Дали трябва нов Вариатор, защото ми казват че е от вариатора. Но накрая да се окаже нещо друго. Ако соленоида е запецнал и не пуска масло, възможно ли е да прецака вариатора?

  2. #17
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by franki1 View Post
    ....Ако соленоида е запецнал и не пуска масло, възможно ли е да прецака вариатора?
    Не мисля. При определени обороти на мотора така или иначе клапанът не пуска масло.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Колко беше изоставането? Имаше ли цял зъб? За да изостане само всмукателния вал, според мен, или вариаторът не е бил добре стегнат към вала или не са били добре стегнати болтовете, които крепят ангренажното колело към вариатора или ремъкът не е бил добре опънат между двата разпределителни вала.
    Или и двата пъти петите са били текст маркер

  4. #19
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Беше споменал, че само всмукателния вал изоставал а сега разбирам, че и двата. Това е важно да го уточним. Тъй като изключвам да е прескочил зъб, ако и двата вала изостават, аз бих насочил вниманието си към шпонката на ангренажното колело на коляновия вал. Особено ако има записана грешка за фазовия датчик.
    +1.Аз също залагам,че е шпонката на коляновия вал(защото ми се случи същото),и ако тя е "тръгнала",случаят е доста спешен!
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by radiboy View Post
    +1.Аз също залагам,че е шпонката на коляновия вал(защото ми се случи същото),и ако тя е "тръгнала",случаят е доста спешен!
    +1, но и оптяжната ролка да се провери колко оптяга

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    +1, но и оптяжната ролка да се провери колко оптяга
    Нали все знаеш много по граматика, оправи си грешките! Защото ви се смеят хората, които влизат във форума.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Нали все знаеш много по граматика, оправи си грешките! Щото ви се смеят хората които влизат във форума.
    дреме ми, ти нали си безгрешен. Че и пълен член не знаеш кога се пише

    Иначе си прав, оБтяга се пише, ама съм почти заспал, че отрано шофирах в мъгла, дъжд, сняг

  8. #23
    започва да се пристрастява franki1's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Nova Zagora
    Age
    52
    Posts
    85

    Default

    Днес прочетохме автомобила на диагностика.
    1. Късо съединение на ламда сонда към маса.
    2 Грешка на вариатор.

    Работата пак опира до нова смяна на вариатор!

  9. #24
    започва да се пристрастява franki1's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Nova Zagora
    Age
    52
    Posts
    85

    Default

    Въпросът ми е, дали е възможно вариатора да се повреди внезапно или дълго време трябва да си чатка като дизел. Защото при мен не се чуваше. Чак като ми светна дюзичката и след още известно каране започна да чатка силно. Така се получи и с втория вариатор. Ако някой е имал същите симптоми да пише. Сложихме втори вариатор заедно с разпределителния вал. Това е преди диагностиката. Съмненията ми са че, или и втория вариатор и той не става или клапана за маслото не работи. И ако сложа чисто нов вариатор и той бързо ще замине, като остане без масло. Така или иначе този клапан ще бъде проверен, само дето единия болт леко се прецака и не става с ключ, ноо ще бъде развит!

  10. #25

    Default

    Нов вариатор му е майката, но вероятността да намериш нов клони към нула. А ремонтен комплект не си е работа.
    Hennessey Venom GT, 2009 - ex, тоталка,
    Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport 2011 - ex, за скрап,
    Pagani Huayra 2014 - ex, за части,
    Alfa Romeo 156 1.9JTD, 150 коня.

  11. #26

  12. #27
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Компютърът няма как да "разбере" за проблем с вариатора освен по ел. веригата на клапана му. Остава да установиш дали проблемът е във веригата до ECU - то или в самия соленоид на клапана.

    Нов вариатор съм купувал преди години от Тин Кар.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #28
    започва да се пристрастява franki1's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Nova Zagora
    Age
    52
    Posts
    85

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Компютърът няма как да "разбере" за проблем с вариатора освен по ел. веригата на клапана му. Остава да установиш дали проблемът е във веригата до ECU - то или в самия соленоид на клапана.

    Нов вариатор съм купувал преди години от Тин Кар.
    Защо да не засече по разликата между датчик колянов вал и датчика на разпределителния вал.

  14. #29
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Фазовият датчик е на изпускателния вал. Каквото и да прави вариаторът това няма как да повлияе на синхрона между изпускателния р.в. и коляновия вал.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #30
    започва да се пристрастява franki1's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Nova Zagora
    Age
    52
    Posts
    85

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Фазовият датчик е на изпускателния вал. Каквото и да прави вариаторът това няма как да повлияе на синхрона между изпускателния р.в. и коляновия вал.
    Май ще се съглася с теб. Признавам.

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •