Results 1 to 13 of 13

Thread: Дилема при избор на летни гуми. Алфа 147 1.9 мжтд

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Default Дилема при избор на летни гуми. Алфа 147 1.9 мжтд

    Колеги става дума за 16ки летни с размер 205/55/16.
    Избрал съм два модела и ще е един от тях. Въпрока е кой да бъде.

    Дънлоп СпортБлуРеспонс - Изключително мека гума, бързо свършва, два сезона интензивно каране и е аут, но поведението на мокро е добро, а спирачния път не е влошен. Карал съм такива на Бравото и съм изключително доволен. Цена 140 лв. на брой.

    Ханкуук ВерсусПрайм3 - близки показатели и шарка. Добри отзиви. Карам със зимни гуми на Ханкуук и нямам проблеми с понедението на колата, дори и при висока скорост. НО с летни не съм карал, това е и причината за дилемата ми. Цена около 130 лв. на гума.
    Моля за съвет от опита който имате.
    Моля да не ми предлагате гуми с имена на животни, реки и тем подобни опити за гуми.
    В момента разполагам с два комплекта летни но не ми харесват. Едните са Йокохама другите Момо. На две години са но им е време.

  2. #2

    Default

    100 лева е ханкука, зимай и бегай, за тея пари по-хубаво няма

    https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/le...-p-205751.html

  3. #3

    Default

    Парите не са ми проблем.
    Ползвал ли си ги Ханкуук?

  4. #4

    Default

    Да, на чисто нов пасат дизел 150 коня, тая кола беше преднячка и тръгваше като 4х4, много добро сцепление, почти не въртеше гуми.

    И унироял рейнспорт съм карал на едно бенве, и те ми харесаха, гледам по 105 лева бройката са, ама ми се сториха малко шумни.

  5. #5
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Аз в момента съм с Ventus Prime 2 K115 215/45/17 след три години и 4-те гуми са напукани вътре в каналите по цялата окръжност 1-2 мм.
    Така,че който иска да рискува ! Е разбира се пита се за Ventus Prime 3 ама все е HANKOOK. Тази година ще ги сменям и аз та темата е интересна
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails rs3-hankook-featured-image.jpg  
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  6. #6
    започва да се пристрастява p.b.stoyanov's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    София
    Posts
    41

    Default

    Hankook-ка не е никак лош за цената си, иначе Continental Premium Contact или Michelin Pilot Sport.
    Alfa Romeo 147 / 156 JTD

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Аз в момента съм с Ventus Prime 2 K115 215/45/17 след три години и 4-те гуми са напукани вътре в каналите по цялата окръжност 1-2 мм.
    Така,че който иска да рискува ! Е разбира се пита се за Ventus Prime 3 ама все е HANKOOK. Тази година ще ги сменям и аз та темата е интересна
    Дънлопа имаше същото напукване.
    Моля да кажеш, след продължително каране дали стоят сиви на цвят по грайфера или са си чернички.
    Бързо ли свършват.

  8. #8
    Запален алфист Ханкоо's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Пазарджик
    Posts
    189

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Аз в момента съм с Ventus Prime 2 K115 215/45/17 след три години и 4-те гуми са напукани вътре в каналите по цялата окръжност 1-2 мм.
    Така,че който иска да рискува ! Е разбира се пита се за Ventus Prime 3 ама все е HANKOOK. Тази година ще ги сменям и аз та темата е интересна
    Със същите съм и аз.Добре се държат гуметата ама ще им е 3то лято сега и мисля и последно защото ако реша да ги карам и следващото ще са на ограничител.Доста бързо свършват май-май горе- долу 30к км и ще са под ограниителя.
    Алфа Ромео 147 1,6 Т.Спарк 120 h.p.
    New Alfa GT 1.9 16V JTDm турбосамолет

  9. #9
    Запален алфист xen0s's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    София
    Posts
    184

    Default

    Aко парите наистина не са проблем, горещо препоръчвам Michelin Pilot Sport 4. Жестоки гуми, чудесно сцепление и усещане за управление. И на писта се държаха чудесно миналата година! Само не съм 100% сигурен дали вече са пуснали 16ки като размер. Преди 2 години като купувах моите имаше само 17ки.
    Alfa Romeo GT 1.9 JTDm@150++ hp (remapped but not dynoed), Graphite Black, Distinctive, ExtremeTuning strut bar, TOORA 570 wheels, Koni STR.T shocks + Eibach ProKit springs

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •