Results 1 to 13 of 13

Thread: Дилема при избор на летни гуми. Алфа 147 1.9 мжтд

  1. #1

    Default Дилема при избор на летни гуми. Алфа 147 1.9 мжтд

    Колеги става дума за 16ки летни с размер 205/55/16.
    Избрал съм два модела и ще е един от тях. Въпрока е кой да бъде.

    Дънлоп СпортБлуРеспонс - Изключително мека гума, бързо свършва, два сезона интензивно каране и е аут, но поведението на мокро е добро, а спирачния път не е влошен. Карал съм такива на Бравото и съм изключително доволен. Цена 140 лв. на брой.

    Ханкуук ВерсусПрайм3 - близки показатели и шарка. Добри отзиви. Карам със зимни гуми на Ханкуук и нямам проблеми с понедението на колата, дори и при висока скорост. НО с летни не съм карал, това е и причината за дилемата ми. Цена около 130 лв. на гума.
    Моля за съвет от опита който имате.
    Моля да не ми предлагате гуми с имена на животни, реки и тем подобни опити за гуми.
    В момента разполагам с два комплекта летни но не ми харесват. Едните са Йокохама другите Момо. На две години са но им е време.

  2. #2

    Default

    100 лева е ханкука, зимай и бегай, за тея пари по-хубаво няма

    https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/le...-p-205751.html

  3. #3

    Default

    Парите не са ми проблем.
    Ползвал ли си ги Ханкуук?

  4. #4

    Default

    Да, на чисто нов пасат дизел 150 коня, тая кола беше преднячка и тръгваше като 4х4, много добро сцепление, почти не въртеше гуми.

    И унироял рейнспорт съм карал на едно бенве, и те ми харесаха, гледам по 105 лева бройката са, ама ми се сториха малко шумни.

  5. #5
    Запален алфист xen0s's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    София
    Posts
    184

    Default

    Aко парите наистина не са проблем, горещо препоръчвам Michelin Pilot Sport 4. Жестоки гуми, чудесно сцепление и усещане за управление. И на писта се държаха чудесно миналата година! Само не съм 100% сигурен дали вече са пуснали 16ки като размер. Преди 2 години като купувах моите имаше само 17ки.
    Alfa Romeo GT 1.9 JTDm@150++ hp (remapped but not dynoed), Graphite Black, Distinctive, ExtremeTuning strut bar, TOORA 570 wheels, Koni STR.T shocks + Eibach ProKit springs

  6. #6
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Аз в момента съм с Ventus Prime 2 K115 215/45/17 след три години и 4-те гуми са напукани вътре в каналите по цялата окръжност 1-2 мм.
    Така,че който иска да рискува ! Е разбира се пита се за Ventus Prime 3 ама все е HANKOOK. Тази година ще ги сменям и аз та темата е интересна
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails rs3-hankook-featured-image.jpg  
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  7. #7
    започва да се пристрастява p.b.stoyanov's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    София
    Posts
    41

    Default

    Hankook-ка не е никак лош за цената си, иначе Continental Premium Contact или Michelin Pilot Sport.
    Alfa Romeo 147 / 156 JTD

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Аз в момента съм с Ventus Prime 2 K115 215/45/17 след три години и 4-те гуми са напукани вътре в каналите по цялата окръжност 1-2 мм.
    Така,че който иска да рискува ! Е разбира се пита се за Ventus Prime 3 ама все е HANKOOK. Тази година ще ги сменям и аз та темата е интересна
    Дънлопа имаше същото напукване.
    Моля да кажеш, след продължително каране дали стоят сиви на цвят по грайфера или са си чернички.
    Бързо ли свършват.

  9. #9
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by S_BANKOV View Post
    Дънлопа имаше същото напукване.
    Моля да кажеш, след продължително каране дали стоят сиви на цвят по грайфера или са си чернички.
    Бързо ли свършват.
    След продължително каране са си черни. Износват се нормално според мен нямам оплакване. Но това напукване не знам от какво се е получило ! Независимо,че ги купих 2014 с ДОТ 2014. Аз напукването го забелязах миналата година като проверявах всичко по колата преди да тръгна за България септември месец. Малко се замислих какво да правя нямаше време и така ме закара и върна 4000км. Но ще ги махам тези
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  10. #10
    започва да се пристрастява Valenses's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Шумен
    Posts
    65

    Default

    Аз карам лятото с Вентус прайм 3, но 17ки. Гумата се държи прекрасно, за държание на мокро нямам забележки, колата стои просто чудесно, имах едно екстремно спиране на мокро от около 130 почти до 0, колата не се поколеба, остана стабилна и спря доста бързо. Не са шумни, нямам промяна в разхода. За едно лято нямам видимо износване, за издръжливост не мога да кажа все пак само едно лято съм ги карал, а и за цената са си просто най-добрия избор, поне за мен. Преди тях бях с Вентус V12 за едно лято и от тях съм с добри впечатления. И Алфата и Пунтото, летни зимни са ми на Ханкоок, засега на слаба гума не съм попаднал, само положителни неща. Пунтото ми е с Кинерджи Еко лятото, също много добра гума, препоръчвам и нея, само там забележките са ми, че са по- шумни от Вентуса и имат една идея по-лошо държание на мокро.
    94' Fiat Punto 1.2 Rosso Swift
    03' Alfa Romeo 156 SW 2.4 jtd Nero Metallico
    02' Fiat Stilo 1.6 16v Grigio Steel

  11. #11

    Default

    Според мен напукването е нормално, все пак тия гуми си се загряват адекватно.
    С 15ки на дънлопа за две години от 7.9 кг. ги свалих на 3.5 кг тегло. което за мен е добър показател за стабилността на пътя.
    Зимата съм само с Ханкуук, ползвал съм и w310 и w442 но там схемата с поведението на пътя е друга.
    Та точно Вашия опит ми е необходим за да мога да преценя.

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by S_BANKOV View Post
    Според мен напукването е нормално, все пак тия гуми си се загряват адекватно.
    С 15ки на дънлопа за две години от 7.9 кг. ги свалих на 3.5 кг тегло. което за мен е добър показател за стабилността на пътя.
    Зимата съм само с Ханкуук, ползвал съм и w310 и w442 но там схемата с поведението на пътя е друга.
    Та точно Вашия опит ми е необходим за да мога да преценя.
    Мишелин, всесезонен

  13. #13
    Запален алфист Ханкоо's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Пазарджик
    Posts
    189

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Аз в момента съм с Ventus Prime 2 K115 215/45/17 след три години и 4-те гуми са напукани вътре в каналите по цялата окръжност 1-2 мм.
    Така,че който иска да рискува ! Е разбира се пита се за Ventus Prime 3 ама все е HANKOOK. Тази година ще ги сменям и аз та темата е интересна
    Със същите съм и аз.Добре се държат гуметата ама ще им е 3то лято сега и мисля и последно защото ако реша да ги карам и следващото ще са на ограничител.Доста бързо свършват май-май горе- долу 30к км и ще са под ограниителя.
    Алфа Ромео 147 1,6 Т.Спарк 120 h.p.
    New Alfa GT 1.9 16V JTDm турбосамолет

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •