Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: Чъденка за бууст контролер и ремап

  1. #1

    Default Чъденка за бууст контролер и ремап

    Преди няколко дни във фейста имаше питане за ремап на 1.9 jtd и имаше няколко човека, които биха си ремапнали колата, но ако имат възможност да си превключват между сток и ремап. Това няма как да стане със сток еку-то, но друга идея ми се завъртя в главата.
    В събота ми се сцепи маркуча между турбото и кулера и колата звъчеше като скайлайн 1000 коня. Това ме накара да се зачудя дали ако се добави един клапан на турбо пътищата, който да отваря на сток нялягането, дакажем 1.15, тогава колата би трябвало да се държи като стокова. Не съм много наясно с ремапа и картите, но моята логика е че ако картата е направена да пуска определено гориво при определено налягане, тогава няма проблем да има "теч" на налягането от трубината. Това е при положение че екуто пуска гориво на базата на реланите стойности МАП-а, а не на база на исканото налягане от картата(1.4 например).
    Не знам обаче как токва ще се отрази на турбината и дали няма няма да е по-лошо за нея от самия ремап - да кара турбото да се развътрта повече за да достигне желаното налягане, но заради клапана, то никога да не може да бъде достигнато.

    Ако всичко е ок от към турбина и гориво по картите, всеки може да си сложи един бууст метът и един тройник на маркучлето което отива към него, към който да сложи клапан с пружина и по метра да го настрои да отваря на 1.15(или на колкото му е кеф).

    Преди клапана едно кранче и кати иска да кара бърза кола завърта кранчето, като иска сток, която ще звъчи като бърза(заради свистенето от клапана), отвърта кранчето.
    '03 156 JTD 115 Sportwagon facelift
    EGR off, cat off, remap, BMC inbox

  2. #2
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by che_ View Post
    Преди няколко дни във фейста имаше питане за ремап на 1.9 jtd и имаше няколко човека, които биха си ремапнали колата, но ако имат възможност да си превключват между сток и ремап. Това няма как да стане със сток еку-то, но друга идея ми се завъртя в главата.
    В събота ми се сцепи маркуча между турбото и кулера и колата звъчеше като скайлайн 1000 коня. Това ме накара да се зачудя дали ако се добави един клапан на турбо пътищата, който да отваря на сток нялягането, дакажем 1.15, тогава колата би трябвало да се държи като стокова. Не съм много наясно с ремапа и картите, но моята логика е че ако картата е направена да пуска определено гориво при определено налягане, тогава няма проблем да има "теч" на налягането от трубината. Това е при положение че екуто пуска гориво на базата на реланите стойности МАП-а, а не на база на исканото налягане от картата(1.4 например).
    Не знам обаче как токва ще се отрази на турбината и дали няма няма да е по-лошо за нея от самия ремап - да кара турбото да се развътрта повече за да достигне желаното налягане, но заради клапана, то никога да не може да бъде достигнато.

    Ако всичко е ок от към турбина и гориво по картите, всеки може да си сложи един бууст метът и един тройник на маркучлето което отива към него, към който да сложи клапан с пружина и по метра да го настрои да отваря на 1.15(или на колкото му е кеф).

    Преди клапана едно кранче и кати иска да кара бърза кола завърта кранчето, като иска сток, която ще звъчи като бърза(заради свистенето от клапана), отвърта кранчето.
    НаФта ще си пуска колкото е зададено по-картите.А на турбото ще му се завие свят с това КРАНЧЕ,защото то пък ще се мъче да дигне налягането което му е зададено.И на края на теб ще ти се реве.
    И защо аджеба искаш да си създаваш тези главоболия ?Направи си ремапа и си е карай.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  3. #3

    Default

    "За един прЕател питам"
    Чисто хипотетичен ми е въпроса, иначе съм си ремапнат и не мисля да я връщам към сток. Единствено може да ми трябва копче като я давам на жената, че тя кара "газ до дупка" от 1000 оборота.
    '03 156 JTD 115 Sportwagon facelift
    EGR off, cat off, remap, BMC inbox

  4. #4

    Default

    Кранчето е страхотна идея, ама само да напомня че времето на механичното турбо и карбораторите "УМРЕ"

  5. #5
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Не си усложнявай живота излишно, иди ремапни колата и на който я даваш да я кара му обясни от 4та скорост нагоре да не дава пълна газ преди 2000-2500 оборота, а да я натиска постепенно.
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  6. #6

    Default

    old's cool
    то и дизела скоро ще е отживелица, ама я си го хАресвам
    '03 156 JTD 115 Sportwagon facelift
    EGR off, cat off, remap, BMC inbox

  7. #7
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Както на една реклама... Стига глупости! И със стандартното ЕКУ могат да се направят две карти
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #8

    Default

    И как се сменя режима между двете карти?


    П.п. пак повтарям че темата е "хипотетична", не съм тръгнал да го правя това, просто ми се върти в главата като вариан за тези, които може би ще им е от полза да има "стандартен" и "спортен" режим
    '03 156 JTD 115 Sportwagon facelift
    EGR off, cat off, remap, BMC inbox

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by che_ View Post
    И как се сменя режима между двете карти?
    Logoff/Logon 😆
    Hennessey Venom GT, 2009 - ex, тоталка,
    Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport 2011 - ex, за скрап,
    Pagani Huayra 2014 - ex, за части,
    Alfa Romeo 156 1.9JTD, 150 коня.

  10. #10
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by che_ View Post
    И как се сменя режима между двете карти?


    П.п. пак повтарям че темата е "хипотетична", не съм тръгнал да го правя това, просто ми се върти в главата като вариан за тези, които може би ще им е от полза да има "стандартен" и "спортен" режим
    ЕКУ-то го има като опция. Активира се чрез софтуерен ключ и се доработва инсталацията като се монтира бутон On/Off.

    Копират се също така всички карти на друга позиция във флаша. Бутона превключва между двата блока без да необходимо гасене, връщане от контакт и т.н.
    Last edited by oem; 22-02-2018 at 12:25.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  11. #11

    Default

    Тва дето го мислите го има и заводски на 147миците дукати.

    там са 150 коня и спорт бутон за 170 коня.

  12. #12

    Default

    Верно?

  13. #13

    Default

    Mда, до една година са така както казвам.
    Следващите имат разлика предимно в тротъл риспонза и кривата, но пак са с два комплекта карти.
    И ГТ-тата 170 имат такова бутонче.


  14. #14
    започва да се пристрастява smc's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Plovdiv
    Posts
    85

    Default

    И на 166 ЕКУ-то го има като опция, но съм го виждал само на бензиновите.
    Attached Files Attached Files
    Alfa Romeo 166 3.2TI

  15. #15
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Това с превключването между 2 карти е доста интересно за газифицираните мотори, където е необходимо да се даде предварение на запалването. Разбира се - може да се ползва и адванс процесор за целта, но това с картите е по-елегантното решение.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •