Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: P1177

  1. #1

    Default P1177

    колеги след една разходка вчера до софия след изминати 640км на гас колата ми даде грешка П1177 на Алфа обд на телефона ми го показа kato "mixture 1 strength" . как да го разбирам това ?
    не съм ходел до газаджията...това ще го направя сигурно утре

  2. #2

    Default

    колата е алфа 147 преди феис

  3. #3
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Най-вероятно те и бедна сместа на газ и заради това бензиновият компютър е вдигнал адаптивния параметър на стойност извън допустимия обхват.

    За да е сигурно дали е бедна или богата следва първо да се види стойността на FRA параметъра. Ако е над 1,05 сместа на газ трябва да се обогати. Ако е под 0,95, трябва да се направи по-бедна.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #4

    Default

    тоя ФРА параметър го има на Алфа ОБД на живите,ще го разгледам
    благодаря колега

  5. #5
    Запален алфист nedko87's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Ако наистина ти е обедняла сместа което е най-вероятно то другото сигурно нещо ако колата е била наред преди това е че филтрите на газта са за смяна.
    Last edited by nedko87; 21-02-2018 at 20:39. Reason: Правописна грешка
    Гост това е човек ,който идва да пие кафе а ти изпива всичката ракия

  6. #6

    Default

    Колега газовата ми е на един месец чисто нова, засякох Фра параметър 1 и имаше фра параметър 2...пуснах ги и два и покарах на газ единия показваше 1.20 а другия 1.23....тоест очевидно мн бедна смес... На място се усеща неравномерна работа на цилиндрите,
    Дебитомера и ламда сондата какви стойности трябва да показват

  7. #7
    Запален алфист nedko87's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Направо си отивай при газаджията да ти я настрои както трябва.
    Гост това е човек ,който идва да пие кафе а ти изпива всичката ракия

  8. #8
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Вдигнете газовите времена с 5% и след някакъв пробег (около 50 км) на газ пак виж стойностите на FRA. Може да се наложи процедурата да се направи няколко пъти за да се постигне желаното.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Вдигнете газовите времена с 5% и след някакъв пробег (около 50 км) на газ пак виж стойностите на FRA. Може да се наложи процедурата да се направи няколко пъти за да се постигне желаното.
    Я нулирай настройките и иди на газаджия на бензин. Да ти види дюзите дали работят правилно и дали са с правилния диаметър на отвора

  10. #10

    Default

    тъкмо от газаджията идвам...засече колата с тяхната си джаджа дет се включва пак към обдто....излезе че сместа на гас е ОК..изгасих ме газовата ...на бензин е ОК...но колата си прекъсва и т'ва е .купих свещи понеже моите са си на доста км...страното,че предния път като бях за свещи ми светна чека и ми даде че са аут...сега няма такива индикации а държането на колата много напомня на това
    утре ще ги сменям,че днес няма за кога

  11. #11
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Действително калпава свещ може да е причината за бедна смес, но в този случай сместа ще е бедна и на бензин.
    Не винаги бензиновият компютър може да "хване" калпава свещ (като misfire). Трябва да е "много калпава" за да я хване.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #12

    Default

    Така сменихме свещите, бяха си доста износени. Колата си върви гладко сега

  13. #13

    Default

    проблема се върна с по голяма сила...освен притрисането на място ,ся придърпва зверски в ниските ВЕЧЕ и на бензин както и на гас
    мотора си смени звука на като на 3 цилиндъра оборотите играят. ...някво хълцане се появи също
    свещите са сменени..мислех и кабелите..но след проверка мойте са ок...качвам един клип,да се види

    https://www.youtube.com/watch?v=_una...ature=youtu.be

  14. #14
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Тези "нови" свещи, които сте сложили с гарантиран произход и качество ли са?
    Сбъркано топлинно число например, може да доведе до ефекта, който наблюдаваш.

    Аз бих върнал старите свещи с надеждата да се върна в изходно положение.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #15

    Default

    колега купих и сложех абсулютно същите свещи като при предната смяна т.е. Бошовските за ТС ...не смятам че е от там проблема...като цяло какво става с колата си е направо мистерия...допреди 4-5 дена беше перфектна..ся чудо...

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •