Results 1 to 4 of 4

Thread: Blue & Me възможно ли е да не работи

  1. #1
    започва да се пристрастява bralivia's Avatar
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    39

    Default Blue & Me възможно ли е да не работи

    Здравейте колеги, от около 2 седмици съм вече горд собственик на 159 1,9jts. Въпросът ми е възможно ли е въпросното устройство да е дало фира, защото телефонът ми го открива но то самото не действа. От волана като натисна слушалката не излиза нищо, също така и гласовите команди не работят. Слагах флашка за ъпдейт но само светва и не се случва нищо повече. Даже извадих сд-то и слагах флашката в самото устройство за да избегна евентуално прекъснат кабел и пак нищо. Моля за помощ и евентуално насоки какво да правя че се изчерпах

  2. #2
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Привет колега,
    Най-лесния вариант е да кажеш откъде си и евентуално да те насоча към някой .. или ако си близо до мен да дойдеш да го видя.

    Blue and Me модулчето е морално остаряла и проблемна джаджа, която обаче ако се "пипне" софтуерно на 2-3 места може да работи и адекватно.

    Първо много зависи кой точно е твоят модел. При 159 са 2 варианта.

    Ето тук
    http://www.blueandme.net/blueandme/i...port/download/

    има цялата информация и софт, които са необходими за да работи тази машинка.

    Второ трябва да направиш процедурата за опознаване на софтуерната версия, която в момента е инсталирана в него. Стъпките описани в менюала се спазват стриктно.

    Веднъж опознат инсталирания софтуер ако не е последна налична версия инсталирана - можеш да го ъпдейтнеш. При ъпдейтите има доста пооправени бъгове. Можеш да смениш и езика за гласовите команди.

    Трябва да ползваш флашка 2GB или по-малка. Поне при мен, а и тези, които съм оправял само такава работи.

    Пак казвам - ако не си наясно какво трябва да правиш и не разбираш от тези неща - по-добре да го направи някой, който е.

    п.п. досега аз лично "повреден" такъв модул не съм виждал - всичките неработеха от неправилни опити за ъпдейт и/или други софтуерни проблеми
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  3. #3
    започва да се пристрастява bralivia's Avatar
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    39

    Default

    Благодаря колега за подробното обяснение.За първи път се срещам с това устройство и по принцип не съм технически инвалид. Прочетох по няколко пъти стъпките за ъпдейта и общо взето всичко, но явно пак бъркам някъде. А моделчето вчера го изкарвах трябваше да го снимам сиг. Използвах флашка 1гб на фат32. От Благоевград съм. Благодаря ти ще се поборя и днес значи пак
    П. П. Това че като натисна слушалката не се показва меню означава че не е опозната или активирана самата система ли? И ако е така как да я активирам(опозная)
    Обща взето следя тези неща и йок нищо
    Attached Files Attached Files
    Last edited by bralivia; 25-02-2018 at 12:36.

  4. #4
    започва да се пристрастява bralivia's Avatar
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    39

    Default

    Колеги никой ли не се е сблъсквал с такъв проблем?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •