Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Много висок разход ?

  1. #1
    Запален алфист C-e-c-o's Avatar
    Join Date
    Dec 2017
    Location
    София
    Posts
    129

    Default Много висок разход ?

    Колата е Alfa 156 1.9 JTDM 140hp, след 180км каране в София в продължение на месец, главно в пикови часове средния разход дойде на 11l/100km при обявени 8l/100km от производител, това е над 40% от обявената стойност. Направи ми и впечатление, че загрява доста бавно дори след 6-7km градско. Термостата е нов.

    Има ли проблем или това е нормално ?
    Last edited by C-e-c-o; 28-02-2018 at 15:50.

  2. #2

    Default

    Ако двигателят е със затапен или блокирал EGR клапан ще загрява по-бавно. Иначе ако EGR a ОК, при преминаване на изгорелите газове през топлообменника ще загрее антифриза по-бързо. Направи една диагностика на EGR-а.
    Former Alfa owner.

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by C-e-c-o View Post
    Колата е Alfa 156 1.9 JTDM 140hp, след 180км каране в София в продължение на месец, главно в пикови часове средния разход дойде на 11l/100km при обявени 8l/100km от производител, това е над 40% от обявената стойност. Направи ми и впечатление, че загрява доста бавно дори след 6-7km градско. Термостата е нов.

    Има ли проблем или това е нормално ?
    Ако съдя по моята 2,4 си е съвсем нормално
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #4

    Default

    Това по борд или на колонка?
    Моя по борд е 5.5, реално беше 6.8, това магистрално.
    11 не мисля че е толкова много за тоя студ и София в пикови часове.
    '03 156 JTD 115 Sportwagon facelift
    EGR off, cat off, remap, BMC inbox

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Ако съдя по моята 2,4 си е съвсем нормално
    Не съди по твоята, щото кубатурата е с 500сс по-голяма.
    Former Alfa owner.

  6. #6

    Default

    JTD моторите загряват много бавно, 16/20 клапановите горят с 1-2 литра повече от 8/10 клапановите.
    Моето 2.4 140кс мАтора, гори между 8-9 сега в Пловдив, като се кара 7км сутрин и 7км вечер, едва едва стига оптимална температура.

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Не съди по твоята, щото кубатурата е с 500сс по-голяма.
    Ако съдя и по другите ми дизели с по-малка кубатура е съвсем нормален и разхода и бавното загряване.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #8

    Default

    Ами като ви се струва висок разхода защо си купувате дизел на Алфа? Купете си това:

    https://bg.autodata24.com/volkswagen...-61-hp/details

    Former Alfa owner.

  9. #9

    Default

    При мен разхода е 8 /100 градското в момента. Е сигурно има значение факта че на ден се минават 80 - 100 км.
    Може и съвпадение да е но след почистване на буксата на газта разхода падна малко.

  10. #10
    Запален алфист C-e-c-o's Avatar
    Join Date
    Dec 2017
    Location
    София
    Posts
    129

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Ако двигателят е със затапен или блокирал EGR клапан ще загрява по-бавно. Иначе ако EGR a ОК, при преминаване на изгорелите газове през топлообменника ще загрее антифриза по-бързо. Направи една диагностика на EGR-а.
    Свалян е и е почистван преди около 2 месеца, работи. Иначе да разбирам, че разхода (11l/100km) е висок?

  11. #11

    Default

    Днес покарах а класата н жената (180CDI). Там борда е горе долу точен и ми показа 10.5 разход, което според мен си е нормално.
    На алфата борда доста лъже, преди 2-3 седмици бях оставил да ми показва среден разход и както беше 5.4, след 20мин работа на място падна на 5.3, в което няма логика. Не знам как го смят този разход.
    '03 156 JTD 115 Sportwagon facelift
    EGR off, cat off, remap, BMC inbox

  12. #12
    Запален алфист C-e-c-o's Avatar
    Join Date
    Dec 2017
    Location
    София
    Posts
    129

    Default

    Борда не го гледам, там върви от рода на 5.5l-6l, а реално е двойно.

    Разхода го засичам чрез лампичката, която светва като останат около 7L в резеровара. При това положение сипвам 10l нафта и карам около 90km преди да светне пак, това се случва 2-3 пъти т.е. е точно.

    Идва между 10.5l и 11l по последни изчисления.

  13. #13
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Какво е обявил производителя за разход, ама изобщо не го гледай. За София, 180 км дистанция е нищо и то за цял месец. Значи караш по няколко километра и спираш, така ли? При тоя студ, дизелака трудно загрява, още повече като минаваш малко километри. При студено време, са му необходими поне 10 км, че да почне да загрява нормално. Това е един от недостатъците, на дизеловия двигател. На твоята алфа, подгряване на антифриза нямаш ли?
    Общо взето дизел на кратки разстояния и минусови температури, води до голям разход на нафта.

  14. #14
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Градският разход изобщо не го гледайте. Той основно зависи от броя на "тръгни - спри" . Или грубо казано - ако този брой е двоен, то и разходът ти е двоен.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #15
    Запален алфист nedko87's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    И аз не гледам разхода даден от производиля защото на моята го дават 17.5 в града а най-много съм го докарвал до 16 и това при положение че я карах като крадено балканче��
    Гост това е човек ,който идва да пие кафе а ти изпива всичката ракия

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •