Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 18 of 18

Thread: Много висок разход ?

  1. #16
    Запален алфист C-e-c-o's Avatar
    Join Date
    Dec 2017
    Location
    София
    Posts
    129

    Default

    Quote Originally Posted by Ghostface86 View Post
    Какво е обявил производителя за разход, ама изобщо не го гледай. За София, 180 км дистанция е нищо и то за цял месец. Значи караш по няколко километра и спираш, така ли? При тоя студ, дизелака трудно загрява, още повече като минаваш малко километри. При студено време, са му необходими поне 10 км, че да почне да загрява нормално. Това е един от недостатъците, на дизеловия двигател. На твоята алфа, подгряване на антифриза нямаш ли?
    Общо взето дизел на кратки разстояния и минусови температури, води до голям разход на нафта.
    Общо взето до университета и обратно. 8.5км в посока. А нямам и идея дали имам подгряване на антифриза.

  2. #17
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    За подгряването ще кажат другите, как да провериш дали имаш. Може и да потърсиш във форума, има тема как се активира.
    Иначе за 8 километра в студено време, трудно ще ти загрее колата. За това и са тези 11/100 нафта. Ако се окаже че имаш подгрев, може малко да намалее разхода.

  3. #18
    Газта е здраве LYBRAtor's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    236

    Default

    Зависи и къде ги минаваш тези 8 километра. Ако са и в задръстване имаш факторите бавно загряване и много работа на място.

    И тези неща ги мислим приемайки, че всичко технически с колата ти е ОК. А то може и да не е, т.е. да не са виновни само задръствянията.

    Имах Либра 1.9 с нормален разход 8.5-9 лятото с климатик и твърди 9 и нагоре зимата. Когато майка ми я караше 2 пъти на ден по 6 км зимата в трафика спокойно си стигаше 10.5-10.8 при напълно изправна кола
    '05 E-class 3.0 24v LPG, '05 C-class 1.8 16v Kompressor Sportcoupe, '09 A-class 1.5 8v
    Ex:'07 147 1.6, '07 159 1.9 JTDm, '00 Lybra 1.9 JTD, '86 Delta GT 1.6, '04 C2 1.6, '97 Vectra 1.8, '97 Dedra 1.6

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •