Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: Алфа 147 и зимно поведение

  1. #1
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default Алфа 147 и зимно поведение

    Дойде дългоочаквания сняг. И имах възможност да пробвам колата. Поведението на системите за сигурност е отлично. Забелязвам, че трябва да намачкаш педала на газта, че да се включи ASR. И това много ме радва, защото дори в пресен сняг, няма проблем с излизанете от пряспата. Колелата леко превъртат и алфичката е като снегорин. Естесвено съм екипиран с 4 зимни гуми.
    А като чета по други форуми, особено за френските коли, там страшни оплаквания от ASR системите.
    По отношение на VDC, системата допуска леко поднасяне. Не ти реже кефа, лекичко ако поднесеш на някое завойче.

  2. #2

    Default

    Чета и завиждам. Моята няма нито ASR, нито VDC, но има ремап.
    Утре като я отрина от снега ще е интересно
    '03 156 JTD 115 Sportwagon facelift
    EGR off, cat off, remap, BMC inbox

  3. #3
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Слагай едно гребло и давай.

  4. #4
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Абе не ми го хвали този ASR
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  5. #5
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Не го хваля. Ама не очаквах че ще ми хареса. Трябва да понамачкам педала, че да се включи. И позволява леко да пребоксуваш, което много ми помага в малките 'изчистени' улички. А дали е възможно италианката да е своенравна и не винаги да свети лампата, а да си работи системата? При другите как е?

  6. #6

    Default

    Абе какви ASR-и бе, то съвременните коли правят всичко сами и не ти дават да имаш грам участие в управлението, само натискаш педала и въртиш геврека. Шофьор не се става с такива спомагателни системи, защото губиш реална представа за възможностите и поведението на колата.
    Former Alfa owner.

  7. #7

    Default

    Не е от лампичката, няма си. 156 с вътрешен фейс имат, ама с външния не всички имат. На стилото имах ASR и си беше добра екстра, като има заледено или хлъзгаво, не е нужно да се съобразяваш колко газ даваш - натискаш и то предрапва. Не е перфектно де, случвало ми се е да искам да се вклуча на черни връх(баира преди Баучер) и 1-ва, 2-ра, 3-та стоя на едно място
    '03 156 JTD 115 Sportwagon facelift
    EGR off, cat off, remap, BMC inbox

  8. #8
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Не ми правете темата в спор за или против ASR.
    Питам тези дето имат тази система, как е при тях. Веднага ли се включва или допуска известно боксуване?

  9. #9

    Default

    Пуска малко аванта, а на някой ако не му харесва да е изключи.

  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Няма как ASR или TCS да сработи, без преди това да е имало макар и малко буксуване.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #11
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Това ми е ясно, че преди да се задейства ASR, трябва да превърти гуми. Но въпроса ми беше друг. Дали забелязвате, да върти повече гумите, без да се задейства системата? Защото за да ми светне лампата, трябва доста рязко да забия газта. Но пък забелязах и нещо друго. На много хлъзгав път усещам двигателя скопен, тоест мощността е намалена от ASR, но не видях да свети лампата. Но пък се движеше отлично, без да боксувам.

  12. #12
    Запален алфист nedko87's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Като цяло аз съм доволен от VDC-то с малки изключения когато ми с е налагало да спирам ASR-a. Винаги дава малко аванта при поднасяне.
    Гост това е човек ,който идва да пие кафе а ти изпива всичката ракия

  13. #13
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Така си и мислех. Настройките и на ASR и VDC не са толкова строги, че да се намесват веднага. Запази ли са удоволствието, сам да контролираш колата. И чак при по-критични ситуации, да се включат. Това е много хубаво.

  14. #14
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Ghostface86 View Post
    Това ми е ясно, че преди да се задейства ASR, трябва да превърти гуми. Но въпроса ми беше друг. Дали забелязвате, да върти повече гумите, без да се задейства системата? Защото за да ми светне лампата, трябва доста рязко да забия газта. Но пък забелязах и нещо друго. На много хлъзгав път усещам двигателя скопен, тоест мощността е намалена от ASR, но не видях да свети лампата. Но пък се движеше отлично, без да боксувам.
    Щом мощността е скопена, значи системата е сработила. Защо не светва лампата веднага, не е толкова интересно.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #15
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Щото пести ток.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •