Results 1 to 14 of 14

Thread: багажник на покрива

  1. #1
    Английски
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    Sofia
    Posts
    14

    Question багажник на покрива

    Dear all,

    Sorry i'm writing in English, but my Bulgarian is not so good

    I'm looking for rails like in the photo below for my 2003 Alfa 147 (2 door)

    any links or ideas would be appreciated!


  2. #2

    Default

    Hi Louie,

    the example picture you've provided shows the rails, mounted on the roof of Alfa Romeo 159, not 147. I have not seen such type of rails to be mounted on 147. The original Alfa 147 rails are aligned in a different way, you may have a look here:

    https://www.adverts.ie/exterior-part...racks/11652415

    Cheers!
    Hennessey Venom GT, 2009 - ex, тоталка,
    Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport 2011 - ex, за скрап,
    Pagani Huayra 2014 - ex, за части,
    Alfa Romeo 156 1.9JTD, 150 коня.

  3. #3
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Хайде да пишем в форума на български ! Не ме интересува кой какъв език не знае..на мен в всеки английски форум или всеки друг ми отговарят на техния език не на български така че. Стига сме били дупедавци
    Извинявам се за спама но винаги се ядосвам когато всеки иска да говоря неговия език и никой моя !
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  4. #4

    Default

    Аз съм виждал, 147ца с надлъжни греди, дори и да са били побългарявани, изглеждаха доста прилично направени.

  5. #5
    Английски
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    Sofia
    Posts
    14

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    The original Alfa 147 rails are aligned in a different way, you may have a look here:

    https://www.adverts.ie/exterior-part...racks/11652415
    Thank you! i don't mind those either..
    now if i could find them, i'd be happy

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Хайде да пишем в форума на български ! Не ме интересува кой какъв език не знае.
    Come on now.. i apologized in advance.. i live here, my wife is bulgarian, i can read and write, but i can't really speak yet.. i'm learning but it's not an easy job.

    nonetheless, I understand what you're saying, and see your point..
    Sorry

  6. #6
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Цитираш ме..не те разбирам какво ми пишеш ! Съжалявам и аз
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Ashampoo_Snap_2018.02.28_22h04m26s_002_.jpg  
    Last edited by eproHD; 01-03-2018 at 00:08.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  7. #7
    Английски
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    Sofia
    Posts
    14

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Цитираш ме..не те разбирам какво ми пишеш ! Съжалявам и аз

  8. #8
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Louie, ще ти пиша на български за да учиш езика а ти отговаряй на английски

    И така - защо търсиш непременно надлъжни греди, вместо напречни?
    Така или иначе, ако ще монтираш горен багажник, вероятно за надлъжните пак ще трябва да захванеш напречни. За целта можеш да ползваш само напречни, които се намират доста по-лесно, по-евтини са и се монтират лесно. Например този:

    http://www.avtobagajnik.bg/%D0%91%D0...o-147-Dromader


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Хайде да пишем в форума на български ! Не ме интересува кой какъв език не знае..на мен в всеки английски форум или всеки друг ми отговарят на техния език не на български така че. Стига сме били дупедавци
    Извинявам се за спама но винаги се ядосвам когато всеки иска да говоря неговия език и никой моя !
    Хайде да зададеш въпрос на български в Alfaowner и да накараш колегите англичани да ти отговарят на български.
    Last edited by dansguardian; 01-03-2018 at 09:39.
    Hennessey Venom GT, 2009 - ex, тоталка,
    Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport 2011 - ex, за скрап,
    Pagani Huayra 2014 - ex, за части,
    Alfa Romeo 156 1.9JTD, 150 коня.

  10. #10
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Хайде да зададеш въпрос на български в Alfaowner и да накараш колегите англичани да ти отговарят на български.
    Няма смисъл да се правиш на интересен. В това дето ме цитираш съм написал няма да ти отговорят ама никога ! Даже едва ли имат българска клавиатура на "компа" си
    Така,че има правила на форума но щом няма ги спазваме ок аз съм ЗА ! Но за всичките съгласни ?
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Няма смисъл да се правиш на интересен. В това дето ме цитираш съм написал няма да ти отговорят ама никога ! Даже едва ли имат българска клавиатура на "компа" си
    Така,че има правила на форума но щом няма ги спазваме ок аз съм ЗА ! Но за всичките съгласни ?
    Аз съм съгласен, правилата са ясни, тук не е мястото някои да показват колко добре владеят чужди езици.
    Има модератори и според мен е редно да преведат въпроса на български под оригиналния текст, респективно и отговорите, ако желаят да се помогне, иначе според правилата трябва да се изтрие.
    Има и друг компромис- International Alfisti
    И да напомня българската азбука и език са официални за Европейски съюз.
    А пък англоговорящите си имат форум все пак.
    Трябва да се изтрие и онази тема за пърдящите съфорумци, защото тук влизат и четат и деца, а темата доста загрубя и стана дори обидна за жените.
    Last edited by lordliness; 01-03-2018 at 12:55.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  12. #12
    Английски
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    Sofia
    Posts
    14

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Louie, ще ти пиша на български за да учиш езика а ти отговаряй на английски

    И така - защо търсиш непременно надлъжни греди, вместо напречни?
    Така или иначе, ако ще монтираш горен багажник, вероятно за надлъжните пак ще трябва да захванеш напречни. За целта можеш да ползваш само напречни, които се намират доста по-лесно, по-евтини са и се монтират лесно. Например този
    много благодаря, i really appreciate it.
    the only reason i chose the longitudinal beams is they look "smoother".. i'm hoping for a factory look which most of the after-market universal units don't have.

    as for the български език situation, i can read and write in cyrillic (just not hand-writing) and i'm learning.. i understand much better than i can speak...
    and i think i can speak a bit better with a биричка, Just not sure how much you'll understand

  13. #13
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by Louie View Post
    много благодаря, i really appreciate it.
    the only reason i chose the longitudinal beams is they look "smoother".. i'm hoping for a factory look which most of the after-market universal units don't have.
    Трябваше да се досетя. Щом си избрал Алфа Ромео за кола и българка за жена, значи си естет

    Quote Originally Posted by Louie View Post
    Just not sure how much you'll understand
    Това зависи от количеството и от качеството на бирата


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #14

    Default

    Съжалявам за спама предварително....но няма угодия значи.
    Ако започне човека да пише на развален български или граматически неправилен,ще бъде сритан по кокалчетата,че е неграмотен и по-добре да пише на някакъв международен език. Какво ви пречи,всяко правило има изключение и той има нужда от помощ -"от нас".
    А това с изтъкването на езиците,кой ,колко знае е несериозно. В кой век живеем та това да се счита за нещо като преимущество или че се изтъква някой с това.....та то си е съвсем нормално,човек да знае повече от един език.
    Вече българин на 25-30г. да не може да напише заглавието си на роден език....това вече е за порицание.

    Никой не ни е виновен ,че не сме учили!!

    Във финския форум досега никой не ми е направил забележка,че примерно пиша с грешки или на английски.....ма то тия тъпи финци и на пешеходна спират....

    Айде да сме малко по-толерантни.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •