Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26

Thread: Разлики между различните модификации - 75

  1. #1
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default Разлики между различните модификации - 75

    Здравейте,
    от повече от 2-3 години искам да си купя 75-ца и вече почнах да се оглеждам сериозно за покупката на такъв олд таймер. Зная, че най-важното при покупка на подобен автомобил е купето, т.е. да няма ръжда.

    Интересува ме също какво е най-важното при оглед на такъв автомобил по техническата част?

    По същината на темата:
    1. Какви са разликите между произвежданите автомобили в годините като каросерия?
    2. Какви са разликите между двигателите 1.6 1.8 карбуратор и инжекцион? Плюсове и минуси на двете? Това старите двигатели т.нар. Nord ли са?
    3. Имат ли разлики в оборудването по спирачки/окачване различните модификации? Например 1.6 от 2.0TS?
    4. Има ли някоя модификация вграден диференциал с ограничено приплъзване?
    5. Какво включва модификацията INDY?

    Колата която ще купя, целта е да се използва за уикенд разходки, като имам намерение и да я изкарам на писта, но не нещо професионално.

    Надявам се да получа отговори от хора достатъчно запознати с модела и съвсем скоро и аз да се присъединя към клуба на 75ците

    Поздрави!
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  2. #2
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Не мога да отговоря на всички въпроси, но ще се опитам на някои
    Всъщност, когато реших, че искам стара Алфа започнах да търся 75ца и даже изпуснах 2-3 бройки....

    Колата като техника е изключително сходна с Алфета, Жулиера,90, ГТВ и дори RZ/SZ.

    1. Каросерията на 75 не се променя през годините. Разликите са в брони, вежди, огледала, спойлери, малка разлика в предния капак, оборудване. Даже мисля, че вратите от Жулиета са взаимозаменяеми с тези на 75.

    2. Четирицилиндровите мотори са NORD, да.
    Инжекционните мотори са с други бутала и глава. За мен минус на инжекционните мотори е факта, че ако дебитомера ти е заминал или е пипан от башмайстори, трудно ще накараш колата да работи като нова. При инжекционния мотор отсъства и легендарният звук на хоризонталните карбуратори. Недостатък на карбураторите (всъщност не е техен недостатък де...) е ограничената бройка сервизи, които биха могли да ти ги настроят правилно. С четене и малко техника можеш и сам да си ги настроиш карбовете.

    3. Спирачките на 2.0 Т.Спарк, V6 и 1.8 Турбо са Brembo, двубутално като стандартните АТЕ на по-малките мотори. Брембото, за разлика от АТЕ са алуминиеви. Предните дискове са вентилирани, за разлика 1.6, 1.8, 2.0 атмосферни. На 2.0 атмосферен, дисковете май бяха с малко по-голям диаметър от на 1.6 и 1.8, но не съм 100% сигурен.

    4. LSD има само 2.0 Т.Спарк, 3.0 V6 и 1.8 Turbo. 2.5 V6 няма LSD.

    За мен, 2.0 Т.Спарк е върховата модификация като оборудване, поддръжка, ежедневна и тракдей приложимост.
    3.0, 2.5 и 1.8 Турбо са вече доста скъпи и са сигурна инвестиция за в бъдеще. Няма да поевтинеят никога повече.
    В България е може би най-реално да се намери някоя карбураторна 1.6, 1.8 или 2.0 Т.Спарк модификация.
    Почти със сигурност ще са съсипани.
    Не прави компромис с купето заради техника! Ръждата е най-гнусното и трудно нещо за правене.

    Ако искаш да се радваш на хубава 75ца и да я подобряваш технически, гледай обяви в Гърция, Италия.
    Все още има достъпни и добри бройки.

    В момента има една Алфа 90 V6 за продан у нас.
    Реално е същата кола, но с противоречив дизайн и малко повече килограми.

    Какъв бюджет си отделил за закупуване?

    П.П. Тук има хора с много сериозен опит в 75ците като Бисер и Венци. Надявам се от тях да получиш по-конкретни отговори.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  3. #3
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    Quote Originally Posted by Speeder View Post
    ...
    Благодаря за отговорите!

    Следя чуждите сайтове постоянно, но в момента бюджета ми не достига за добър екземпляр от вън! А именно в момента съм отделил около 2500лв, като до началото на лятото ще са най-много двойно. Все пак няма да е основен автомобил
    Никога няма да направя компромис с ръждата, за мен най-важното е автомобилът да има оригинален вид и да е без тежки удари.
    Ходих да гледам сивата 75ца, която се продава, но вчера беше -7 и по някаква причина не успяхме да я запалим. Беше всичко в сняг около нея и не успях и добре да я огледам. Не знам дали съм готов да направя обаче такъв компромис с двигателят, понеже искам все пак да има някакъв по-спортен характер
    Алфа 90 не е по моят вкус, наистина дизайна е доста противоречив, а и това електронно табло ми идва в повече ...
    Надявам се хората, които имат опит да ударят едно рамо с избора при покупката или с някой не публикуван екземпляр

    Червената не обозначена лампа която е в горния десен ъгъл на централната конзола, за какво е?
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  4. #4

    Default

    допълнителна лампа за внимание при чека на бордкомпютура, който винаги има проблем

    ---------- Post added at 19:01 ---------- Previous post was at 19:00 ----------

    аз все още се двоума , дали па да не взема да я дам моята
    алфа 75 1.8 карбове

  5. #5
    Простак Рацер tuxgt's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    574

    Default

    Ръжда, ръжда, ръжда

    Най-големият проблем. Правилно си се ориентирал към здраво купе.

    Имах удоволствието да пробвам различни мотори в купе от 75, и потвърждавам че за целите които търсиш ТС е най-доброто решение.

    При покупка на читав ТС получаваш - сравнително пъргав мотор, икономичен при нормално каране, Шпер кутия, добро разпределение на тежестта (писта).

    Бюджета за читава 75ца е далеч от евтин.
    На скоро ми се наложи да си купя термостат за ТС и в крайна сметка го внасям от чужбина за около 100лв... С някои части ситуацията е подобно (карета за кардан, метални части за ремонт на купето и тн.)

    Car.gr е добър източник на 75ци, с бюджет 2000-3000 евро ще намериш нещо читаво. Вариант е и да се вземе доста здраво купе от 1.6, 1.8 и да се надгради със спарк. Имай в предвид, че покупка на шперова кутия от ТС е доста трудно и цените (когато за последно чух че се продава) бяха около 400-500лв.

    В Холандия имат доста и то читави, но цените са от 4-5к евро нагоре.

    И все пак - Мисля, че казаното от Митака има резон - Модела 75 със здраво купе и хубав мотор ще поддържа цената си от тук нататък...

    Като се пооправи времето ако имаш желание може да се видим да ти покажа/разкажа за най-честите болежки
    2 x 75TS / 75TS / 75 1.8ie / Berlina 1750 / 90v6 / 75v6 / 75 1.8carb



  6. #6
    75TwinSpark 75TwinSpark's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    523

    Default 75

    Здрасти колега,ще вметна и аз някой неща който знам и съм изпитал в годините.
    Първо по твойте питанки

    1.Има разлика в купетата на 4 цилиндровите
    и някой от шестаците.
    Разликата е че някой от
    шестаците имат усилени места по каросерията,
    отпред между носачите и отзад където задната
    броня се хваща към купето,също така тунела на кардана и други който съм забравил
    Задницата на 75-цата е супер рехава и от лек удар
    се мачка сериозно,освен че и по дефолт е изгнила.

    2.Тоя въпрос ще го оставя без коментар,
    защото аз не ги харесвам.

    3.Колегата Speeder е описал важните неща.

    4.И там колегата е описал добре нещата.

    5.indy-е произвеждана в три цвята,червен ,сив ,черен.
    Има задното спарково крило на багажника, също така спарковия салон,и други вътрешни оборудвания
    от спарк серията.
    Двуцветната броня и боядисаните цвета на колата странични огледала.
    Единственото идентично за indy е джантите.

    Почвам и аз със свободните съчинения и безкрайни повторения -ЛИЧНО МОЙ МНЕНИЯ.
    Спарка е най добрия мотор, вървеж ,разход,обслужване.
    Карам го вече 13г. ежедневно.
    2.5 V6 12V е с най добрия звук от всички шестаци на алфа ромео.Но и най неоправдания разход,вървеж,обслужване.
    3.0 V6 12V e топ мотора в 75 -цата, но аз не харесвам тяхната допотопна L-jetronic
    За добро или лошо цените им нарастнаха доволно, навънка читава 75-ца за под 10к лв няма.
    Тука читава 75-ца по сайтовете за продаване няма.
    75-ца без ръжда аз не съм виждал,имам впредвид оригинална без намеса на майстори.
    Навънка може и да има но едва ли под 20к лв
    Действително в гръцко има доста 75-ци,може би е най добре (близо) да се огледаш там.
    Моя съвет е ако неискаш да се занимаваш с майстори
    и безкрайна реставрация вложи повече пари в покупката.
    Другия вариянт е старт с 1000лв и неясен финал с минимум 5000лв
    Поздрави,дано съм ти бил полезен.
    75 TwinSpark -син- ex, 75ts зелен
    75 ТУИНСКРАП-сив, 75 2.5 V6 черен
    75 2.5 V6 Milano Argento-червен,75 2.5v6 сив.164 3.0 12v
    75 3.0 V6 24V-червен, + 75TwinSpark-бял,164 3.0 24v

  7. #7
    sedemdesetipetist alfonso_90's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Казанлък,св.Влас,
    Age
    33
    Posts
    623

    Default

    Колко е хубаво някой да изяви желание ,да си купи класика ! Успех !
    ALFA ROMEO 75 2.0 ts
    ALFA ROMEO 75 2.5 V6
    ALFA ROMEO 146 2.0 TURBO

  8. #8
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    Не очаквах такова сериозно включване

    Ще се съобразя с препоръките ви за 2.0TS варианта. Наистина той ще ми пасне най-добре. Още повече ме спечели с това, че излиза серийно с LSD.

    От друга страна тези цени, които написа колегата tuxgt, ми се струват съвсем нормални предвид малкото останали 75-ци така, че не мисля, че ще имам проблем с поддръжката на автомобила.

    Някой запознат ли е с внасянето на автомобил от Гърция? Ако може да даде някаква информация(необходими документи, такси, транзитни номера евентуално) или да сподели опит...

    Ако излезе екземпляр с добро купе, мога да поема риска да надградя мотор, кутия и спирачки. В тази връзка ще отида днес все пак да огледам добре тази сивата, че снощи съм ги сънувал тези 75ци и искам пак да се докосна до някоя

    @tuxgt супер, дано по-бързо се оправи времето
    Last edited by italfen; 03-03-2018 at 09:34.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  9. #9
    Газта е здраве LYBRAtor's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    236

    Default

    @italfen,

    Днес теб ли мернах в ИВАС Ауто да оглеждах ония скрапове там? Бях с черна Е класа 211

    Черна 147 със СуперТуризмо

    Харесаха ли ти двете 75ци там?
    '05 E-class 3.0 24v LPG, '05 C-class 1.8 16v Kompressor Sportcoupe, '09 A-class 1.5 8v
    Ex:'07 147 1.6, '07 159 1.9 JTDm, '00 Lybra 1.9 JTD, '86 Delta GT 1.6, '04 C2 1.6, '97 Vectra 1.8, '97 Dedra 1.6

  10. #10
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    Здравей, да аз бях и наистина само скрапове там
    Вие за 147 ли се оглеждахте?

    Имам интерес само за сивата, но за втори път не успяхме да я запалим. Иначе колата ми харесва и е доста запазена от към купе. Продължавам да се оглеждам за други като силно се надявам тези от Ивас да ми се обадят и да ми кажат, че са оправили проблема.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  11. #11
    Газта е здраве LYBRAtor's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    236

    Default

    Аз търсех една 150коньова 147ца фейслифт която беше с много лек удар и за съединител (така пишеше в обявата) Обаче точно нея вече я нямаше. Може би не бяха махнали обявата.

    Иначе за тази сивата не можеш ли евентуално с някой форумен майстор да се разбереш да я погледне на място? Върти ли поне?
    '05 E-class 3.0 24v LPG, '05 C-class 1.8 16v Kompressor Sportcoupe, '09 A-class 1.5 8v
    Ex:'07 147 1.6, '07 159 1.9 JTDm, '00 Lybra 1.9 JTD, '86 Delta GT 1.6, '04 C2 1.6, '97 Vectra 1.8, '97 Dedra 1.6

  12. #12
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Аз съм за карбураторните версии!

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    34

    Default

    Аз също! Благодаря ви за информацията!

  14. #14
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Въпрос към знаещите.

    Върти ми се из главата, че Т.Спарк на 75ците имаха и пръскалки за масло към долната страна на буталата.

    Вярно ли е или се бъркам?
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  15. #15
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by Speeder View Post
    Въпрос към знаещите.

    Върти ми се из главата, че Т.Спарк на 75ците имаха и пръскалки за масло към долната страна на буталата.

    Вярно ли е или се бъркам?
    Вярно е за TS в 155 и 164 Super. Но блоковете са различни не само заради пръскалките, а главата е тотално различна.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •