Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 44 of 44

Thread: Добавки XADO за дизелов двигател?

  1. #31
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    До сега в тая тема само спам ! Както и споменах вече на XADO съм ползвал само за хидравликата. Иначе мога също да спомена добавката на Ликуи Моли за хидравличните повдигачи също съм доволен ...Хайде стига с тая черта на бай ти Ганьо за всичко да сте скептични
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  2. #32

    Default

    стига с тоя негативизъм. Това е бизнес да милиони.
    Сега какво съм видял с очите си.
    СК на шкода фабия с добавка 10 хил
    км работи добре после ск умира.
    Решаваме че е избирач или нещо подобно защото скоростите не влизат.
    Сваляме избирача и още там нещо не ме кефи. Вадим кутията и маслото вътре е с цвят на бронз за печки.

    Изводите са за вас

  3. #33
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    До сега в тая тема само спам ! Както и споменах вече на XADO съм ползвал само за хидравликата. Иначе мога също да спомена добавката на Ликуи Моли за хидравличните повдигачи също съм доволен ...Хайде стига с тая черта на бай ти Ганьо за всичко да сте скептични
    Тук май масово не знаете значението на думата "спам". Всичко, което съм писал е било по темата и по зададения въпрос от колегата, лично аз не съм видял нито положителна, нито отрицателна промяна на нито един автомобил от нито една добавка. Това ми е заключителен пост, понеже ми писна да се повтарям като изтъркана плоча. Вече колегата сам да си преценява ако има излишни пари за харчене дали да ги набива в добавки или в нещо, което би могло да му е от реална полза за колата.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  4. #34

    Default

    Добавка на Лики Моли ми спря чукането на повдигач. Понеже не ми се разглобяваше реших да опитам с една тяхна добавка. Спря да чука, не веднага, но след около две три хиляди км. Друга добавка на Бардал налята в трансмисии, раздатъчни кутии свали разхода на гориво и намали шума. От някои има полза.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #35
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    И за какво си ни дал този линк към темата ? Да видим,че след 12 години излезнал някой от прахта и се ис--л за последно там !
    Ами щото вчера Мордохата спомена ,че преди десетина години се е писало,а неговата слонска памет е пословична,та ми стана интересно .Намерих темата и ми се видя забавна и заради това дадох линк да се посмеят и останалите.И я дописах,верно ,че не е по същество,но не можах да се стърпя ,за което се извинявам.Повече така няма да правя.Честна пионерска!Надявам се бях изчерпателен .
    Рапорт даден!

  6. #36
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Стига сте се карали, заради тия добавки. Качествената бодавка може да помогне, но не трябва да се очакват чудеса от тях. Ако положението на двигателя е тежко, една добавка няма да го оправи. Иначе сервизите щяха да фалират. При начални състояния на износване или други проблеми, ще окаже ефект и ще отложи скъпоструващ ремонт. Но няма да го предотврати.
    От добавки дето предпазват двигателя има смисъл, но само ако всичко е наред.
    По-добре слагайте добавки, за прочистване при смяна на маслото. Ще се изненадате какви мизерии ще излязат. И какъв ефект ще има след това, за двигателя.

  7. #37

    Default

    Пичове, крайно време е да се отърсите от догмите на комунистическия строй, когато като си купиш пералня "Перла 05" или печка "Мечта" я използваш 30 години. Какво може да се очаква от таралясници на по 15-20 години? Какви добавки, какви щуротии и рецепти за двигателно дълголетие? Това е все едно да те боли зъб, но да не посетиш зъболекар, а постоянно да пиеш обезболяващи. Ами като ти е ниска компресията - замерване, сваляне на глава, шлайфане на цилиндри, нови бутала, сегменти и прочие. Това е.
    Last edited by dansguardian; 07-03-2018 at 12:11.
    Former Alfa owner.

  8. #38
    Болен алфист pace's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Перник
    Age
    42
    Posts
    1,018

    Default

    Quote Originally Posted by ivopifeca View Post
    Даваш на контакт,изгасва реотанчето,и чакаш още няколко секунди-може и 10,и въртиш
    И за чий уй да въртим като свещите вече не греят?
    Alfa 155 1.9 TD- EX
    Alfa 166 2.4 JTD-EX
    Alfa 156 2.4 JTD-EX
    Mercedes Benz E 320 cdi

  9. #39

    Default

    Да, и аз се зачудих. До колкото знам въртиш веднага щом изгасне, като логиката е че са сгряли колкото трябва и въртиш преди да "изтине", какъв е смисъла от чакането?
    '03 156 JTD 115 Sportwagon facelift
    EGR off, cat off, remap, BMC inbox

  10. #40
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Quote Originally Posted by pace View Post
    И за чий уй да въртим като свещите вече не греят?
    Свещите подгряват още 10-тина секунди след гасненето на лампата. Ако е тихо край теб може да чуеш щракане на реле, тогава действително подгрева спира.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  11. #41
    Болен алфист pace's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Перник
    Age
    42
    Posts
    1,018

    Default

    Quote Originally Posted by sollider View Post
    Свещите подгряват още 10-тина секунди след гасненето на лампата. Ако е тихо край теб може да чуеш щракане на реле, тогава действително подгрева спира.
    Никой не е казал,че не греят...
    Alfa 155 1.9 TD- EX
    Alfa 166 2.4 JTD-EX
    Alfa 156 2.4 JTD-EX
    Mercedes Benz E 320 cdi

  12. #42
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    От това, което си цитирал излиза, че точно това казваш - ако ли не - не си се изразил точно.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  13. #43
    Болен алфист pace's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Перник
    Age
    42
    Posts
    1,018

    Default

    Прочети хубаво какво съм цитирал и какво съм написал
    Alfa 155 1.9 TD- EX
    Alfa 166 2.4 JTD-EX
    Alfa 156 2.4 JTD-EX
    Mercedes Benz E 320 cdi

  14. #44
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Колегата, който си цитирал най-вероятно има предвид реотанчето на таблото, спиралката, лампичката... съществуват доста жаргонни изрази за нея.
    Last edited by sollider; 08-03-2018 at 11:09.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •