Page 5 of 12 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 177

Thread: Препоръка летни гуми 2018

  1. #61
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    И аз имам едно от Кауфланд, ама не помпи.

    За тази кола си трябва професионално.За предни гуми 225/50/17 минимума налягане по книжка е 2.5 бара.Максумума мисля е 2.9 бара.

    Моите сега са точно под 2.5 бара, може би 2.48 бара.
    Този го пробвах от 2.7 до 3 бара, като напомпи гумата до 3 много бързо!Гледам, че е разграфен до 6!!
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  2. #62

    Default

    И аз имам оригинално от Ауди, върши работа.

  3. #63
    започва да се пристрастява a.parushev's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    79

    Default

    Здравейте,

    Взех летни гуми и при монтажа ми казаха (показаха), че зимните са изядени отвътре (поне лявата предна).

    В този ред на мисли, препоръчайте къде да направя реглаж на преден мост в София? Има ли нужда от сходимост (не знам точно какво значи, четох го като услуга при реглажа)? Тъй като вероятно е против правилата да се постват публично сервизи (реклама), ще съм благодарен на ЛС.

    И да не съм капо по темата - летните, които взех, са Fulda SportControl 2 225/50R17 98Y XL FR. Зимните бяха тези, с които купих колата (Dunlop WinterSport 3D 225/50R17 94H) и се оказаха с DOT 1410 и отидоха в коша. Изядената предна направо се разпадаше като я сваляха. Хвана ме страх и срам с какво съм карал тая зима.

    Новите са DOT 4417. Не знам дали се прее*ах да не чакам с по-нов DOT, но 5 месеца не са болка за умиране. За гумите нищо по-сериозно не мога да кажа все още, защото ги карах от сервиза до нас само. Спрямо галошите зимни:
    • много по-тихи, направо осъзнавам колко са били шумни другите
    • много по-комфортна возия
    • тествах спирачките - ABS не се включва като при другите
    • воланът като че ли стана малко по-тежък
    • като че ли загубих част от ускорението


    Поздрави и благодаря предварително, ако някой прати препоръка!
    Alfa Romeo 159sw 2.0JTDm - Окт'10

  4. #64

    Default

    Официално производителя пише, че при 159-ката пише, че има склонност за "изяждане"/износване на предните гуми от вътрешната страна.

    Аз не вярвах, но намерих указание от производителя как да се намалява това износване, пробвай го:
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails износване на гуми -регулиране1.jpg   износване на гуми -регулиране.jpg  

  5. #65

    Default

    И моите имат, но от форумния сервиз казаха, че за 159-ката това е нормално за предните гуми, а и износването е малко при мен.Не вярвах за "нормалността" докато не го прочетох в интернет като официална информация за 159-ката като един от негативите/недостатъците на модела и то за всички варианти независимо от двигателя и окачването.
    Освен това имам запазена изрезка от форума как е оправено по друг начин или уж е оправено:
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails износване на гуми.JPG   гуми износване 2.jpg  
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  6. #66

    Default

    И при други марки коли е така.Има клипове в нета.Има и такива които буквално са направили гумите си на "сликове" и са напълно гладки от вътрешната страна от каране и износването, а последните 5 сантиметра от външната страна има остатъци от грайфер...За летни гуми казвам.

    Не знам само как ви се включва ABS-a, като при мен досега само няколко пъти съм го виждал да реагира и като казвам няколко имам предвид 2-3 пъти.Хайде нека са 5-6, като разликата от 3 до 6 пъти приемам че не съм я видял когато светва...???

    И това се е случвало 1-2 пъти на дъжд и разбира се на сняг, но като казвам сняг имам предвид плътна снежна покривка под колелата (повечето утъпкан сняг), така че да не се вижда асфалта...

    П.П. Гумите ги напомпай на 2.5 бара- толкова пише в упътването, че е минимума за предните.Задните на 2.3 бара или повече, но не повече от предните.Според мен за стабилността на колата е добре задните да 0.5 до 1.5 бара по-малко от предните.Предницата е на 159-ката е доста по-тежка, сигурно с едно 250-кила повече от задницата- в предната част са и двигател и скоростна кутия...

    П.П.2. И моите Нокиан предните ми летни гуми Дот 2012(седмицата не ме интересуваше) имаха цепнатини по 3-5 сантиметра от вътрешната страна на гумата където не се вижда.Никога повече нокиан.

    И пиши ако успееш да оправиш това износване на предните гуми.Не че моите ще ги износя де- за 2500-5000км шофиране на година едва ли, и след 4 години ще съм сигурно на половината грайфер и ще ги сменя с полуизносен грайфер с нови...
    Last edited by alfa racer GTA; 15-04-2018 at 11:15.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  7. #67
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by a.parushev View Post
    Здравейте,

    Взех летни гуми и при монтажа ми казаха (показаха), че зимните са изядени отвътре (поне лявата предна).

    В този ред на мисли, препоръчайте къде да направя реглаж на преден мост в София? Има ли нужда от сходимост (не знам точно какво значи, четох го като услуга при реглажа)? Тъй като вероятно е против правилата да се постват публично сервизи (реклама), ще съм благодарен на ЛС.

    И да не съм капо по темата - летните, които взех, са Fulda SportControl 2 225/50R17 98Y XL FR. Зимните бяха тези, с които купих колата (Dunlop WinterSport 3D 225/50R17 94H) и се оказаха с DOT 1410 и отидоха в коша. Изядената предна направо се разпадаше като я сваляха. Хвана ме страх и срам с какво съм карал тая зима.

    Новите са DOT 4417. Не знам дали се прее*ах да не чакам с по-нов DOT, но 5 месеца не са болка за умиране. За гумите нищо по-сериозно не мога да кажа все още, защото ги карах от сервиза до нас само. Спрямо галошите зимни:
    • много по-тихи, направо осъзнавам колко са били шумни другите
    • много по-комфортна возия
    • тествах спирачките - ABS не се включва като при другите
    • воланът като че ли стана малко по-тежък
    • като че ли загубих част от ускорението


    Поздрави и благодаря предварително, ако някой прати препоръка!
    Най-вероятно са напомпани на 2.1-2.2бара!
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  8. #68
    започва да се пристрастява a.parushev's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    79

    Default

    Здравейте и благодаря за отговорите плюс личните!

    Не искам да правя реклама, но ползвах "премиум монтаж" и изрично им казах да ги напомпат на 2.5 бара (предни и задни според книжката за средно натоварване). Стоях до тях като го въведоха на стенда и той сам ги наду до зададеното налягане (гумите не бяха монтирани на колата при помпането).

    Поздрави!
    Alfa Romeo 159sw 2.0JTDm - Окт'10

  9. #69

    Default

    Ами имаш повод за радост все пак.

    Дънлопът към които се беше насочил всички с коли като нашата- със същото тегло и размери пишат че са много мек борд и "лагват" по завои и отделни при среща с дупки много лесно им се получават "балони" по гумата.Били комфортни, но дотам ...

    Явно са за хубави пътища и асфалт ...

    Имаше дори отзив точно на някой със 159-ка с такива точно впечатления и аз затова ги изключих от възможните за покупка гуми.Оплакваше се и че при завой колата му се "люля" поради мекия борд на гумата.Иначе дънлопът "хващат око" с това клас "A" "A" на дъжд и като разход на гориво...

    То и при гумите е като при колите ...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  10. #70
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Posts
    52

    Default

    Абе, хора, откъде си купувате гуми?
    Цял ден ровя и никъде няма читави 16-ки. Или само евтини китайци, или само над 200 кинта на параче...
    Направо съм отчаян, ще трябва да си карам 8 годишните зимни за лятото...
    Shit happens, sometimes...

  11. #71

    Default

    В Дианата дават на всеки 30-40 %

  12. #72
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Колега ivjordan, провери тук:

    http://agrina.bg/

    https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  13. #73
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Гледам някакъв Матадор за по 127 кинта на Примекс. Някой нещо отзиви ? 225/50/17 98V
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  14. #74
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Преди повече от 10 год взех една кола, която беше с чисто нови Матадор - бяха като пластмасови. Сега незнам как са като качество.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  15. #75

    Default

    Е па не се отчайвай.Търси.

    Нищо лично, ама аз не искам да "чакам" да ми дадат 30%-40% отстъпка.
    Ако ще предлагат конкурентна цена да предлагат, ако не м@йната им ...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

Page 5 of 12 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •