Results 1 to 15 of 177

Thread: Препоръка летни гуми 2018

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Default Препоръка летни гуми 2018

    Здравейте, трябва да сменя терлиците на 59-ката, разгледах форума и намерих по-стари теми за гуми, като останах с впечатление, че доста хора препоръчват Nokian Zline. Размера ще е 225/50/17 XL. От какви други марки или модели сте доволни? На какви гуми ще заложите за сезон 2018?
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Аз ще заложа на Vredstein Ultrac Satin, като ще взимам нови ( до сега карах Utrac Cento и съм доволен). Иначе зависи какъв бюджет и към кой клас си се насочил - евстествено високият ценови сегмент - Дънлоп, Бриджстоун, Мишелин е най-добре.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  3. #3

    Default

    Ако имате желание и възможност, най-доброто в момента на пазара е Континентал .

    Нокиана са руски, и по общи данни/отзиви на 2-рата или третата година отстрани се набраздяват от микропукнатини.Като се вгледаш се виждат.

    Вредщаина и аз се бях засилил към тях, но се оказа че предните модели преди Сатина имат един дефект - появяват им се цепнатини от вътрешната страна на джантата- поне 2-3 такива коментара съм чел.Тези цепки се виждат едва когато се свали гумата от джантата.

    Вижте какви са "ревютата"/прегледите на Вредщайн Satin - аз се бях насочил към тях, но заради "цепнатините" се отказах.За Satin модела няма още такива отзиви, но те са от съвсем скоро на пазара.

    И Фулда съм гледал, но пишат че са меки гуми с мек борд, а моята е 2.4 и си тежи отпред ...

    Вече и аз не зная коя гума е добра в средния клас, но на върха е Континентала.И летни и зимни гуми.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    На предната ми кола,Ауди а6 куатро,сложих нови 18-ки Вредещайн ултрак сесанта,страшно доволен останах,единствения минус беше,че може би бяха по-шумни.За две години и близо 40 000км не съм имал никакви пукнатини,бузи,изкривявания и т.н.
    alfa 159 1,8 mpi/lpg

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Аз 2014 я взех колата с UltraC Cento ( един от старите модели на Вредщайна), до момента не съм имал проблем с пукнатини или други забележки. Затова реших да заложа отново на тази марка, в средния ценови сегмент.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  6. #6

    Default

    Ако са издържали 40 000 км си струват.

    Континенталът и те издържат толкова, но са с около най-малко +43 лева на гума, което прави поне + 172 лева отгоре на Вредщайна в най-добрият случай ...

    И аз съм пред същата дилема, но аз шофирам 3000 - 5000 км на година и ще видя какво точно ще купя, защото не смятам едни гуми да ги търкалям повече от 4 години, в най-лошият случай 5 години в зависимост от състоянието им към четвъртата година.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  7. #7
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Ако имате желание и възможност, най-доброто в момента на пазара е Континентал .
    Вярно, но са меки и се износват много бързо.
    Карах конти контакт 5 .. за 3 лета станаха шумахерки.
    И около 40к


    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Uniroyal RainSport 3
    Преди това карах Uniroyal и съм много по- доволен.

    Сега съм с HANKOOK Ventus V12 Evo2 K120 по наследство и съм принуден да купя такива, за да са еднакви със задните, а предните си заминават ...
    Хубави са .. нямам забележки и са тихи.
    Все пак са си цифра гумите, че да се сменят за 3 лета и 40000к
    Last edited by flipz; 26-03-2018 at 23:03.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Posts
    52

    Default

    Я да питам, 225/55/16 дали ще станат, някой карал ли е с такива?
    Джантите са J7.
    Shit happens, sometimes...

  9. #9
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    KUMHO ECSTA PS71 245/40/18 97Y XL
    Някакви отзиви за тези?
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  10. #10

    Default

    Даже- 225/60/16 стават,това е най-високата гума,която може да се сложи на 159

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •