И за ниският клас има гуми, но трябва да чете отзиви от купувачи-ползватели на такива гуми.

А дори да не е за нашата марка и модел има и автомобили с подобна тежест като 159-ката- да кажем волво.
И от ниския клас има хубави гуми, но просто или марката я няма в България, или няма нашия размер гуми.

Не бой се и твоите вредщайн от 2012 вече не са холандски - марката и заводите й и са собственост или на индийска или на южноафриканска корпорация(нямам точен спомен) и мисля че точно те произвеждаха и Максиса...

Аз не съм ползвал никога такива нискобюджетни гуми, но от форума немалко колеги са писали че ползват такива за 159-ка, включително Нексен, а и лично съм виждал на доста запазена 159-ка от най-евтините китайци Hilfy ...


Не си струва обаче да давате пари за гума която като нова още при слагането й трябва да се балансира с тежести- такава гума наистина не си струва парите.

А иначе според мен и Нокиана не си струват парите, особено след като си признаха за измамата, че са правили и дали специално изработени гуми на ADAC за тестовете им.

Едно е сигурно -откъм безопасност си струва високия клас, който се произвежда в Европа и щатите и това от средния клас което се произвежда в Япония и Южна Корея.

В ниския клас едно 80%-90% не си струва парите, но хората ги купуват.