Results 1 to 6 of 6

Thread: Мравки в колата

  1. #1
    Запален алфист consol's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Шумен
    Posts
    113

    Default Мравки в колата

    Здравейте, малко смешен въпрос но...
    от 2 седмици насам постоянно пълзят някакви мравки в колата по тапицерията,ръчната, пепелника и парното... Това трябва ли да ме притеснява и могат ли да направят нещо на инсталацията ?

    Предполагам алтернативата е спрей за мравки

  2. #2

    Default

    Здравейте.
    Мравките не могат да направят абсолютно нищо на който и да е компонент на колата. Закарайте я за вътрешно и външно почистване. Сигурно сте забравили някъде бонбон, солети, бисквити, изобщо храна. Обърнете седалките, подлакътниците, жабката, джобовете на вратите. Изкарайте колата на студено, ако е в гараж. Не пръскайте вътре с химия, защото ще се изтровите. Или ще почнете да виждате странни неща като се надишате
    Поздрави
    Every tool has a hammering side. (Eric O. SMAR)

  3. #3

    Default

    Междувременно може да пробваш това: http://www.praktiker.bg/bg/Interior-...-HELP/p/441535
    Тъкмо ще си прочистиш и въздуховодите на климатика/парното, пък докато се върти вътре може да окаже неприятен ефект и върху мравките, кой знае. След проветряване не остава миризма от химикала



  4. #4
    Запален алфист consol's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Шумен
    Posts
    113

    Default

    acho_ Със това пръскам по питата на климатика или във дупките на въздуховодите ?

  5. #5

    Default

    Пускаш климатика на вътрешна циркулация и максимални обороти, затваряш прозорците, флакона се слага в краката на пасажера отпред и се пуска - не е с дозатор като дезодорант, а изхвърля цялото количество веднъж като го натиснеш. Около 1-2 минути пръска и десетина минути трябват, за да се превърти въздуха в купето няколко пъти. През това време чакаш отвън, че е отровно и след това проветряваш. Специално този съм го пробвал и останах доволен. Има подробни инструкции на флакона, тези ги пиша по спомен.



  6. #6
    започва да се пристрастява Valenses's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Шумен
    Posts
    65

    Default

    И аз имах същия проблем, оказа се, че бяха почнали да се множат в предната част на уплътнението, което минава отгоре по вратите, има голям джоб там и като го надгнах се изсипаха доволно количество. Преди да обработваш каквито и да е химии се разрови из колата, виж къде са най- гъсто населени и търси някакви такива места и пролуки, както беше при мен. Аз направо го смъкнах и го измих. Успех
    94' Fiat Punto 1.2 Rosso Swift
    03' Alfa Romeo 156 SW 2.4 jtd Nero Metallico
    02' Fiat Stilo 1.6 16v Grigio Steel

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •