Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27

Thread: Смазване на тампоните на стабилизиращата щанга?

  1. #1

    Default Смазване на тампоните на стабилизиращата щанга?

    Преди половин година смених тампоните на предната спаб.щанга с пулиоретанови, защото смяних всичко по предницата и уж да не замината бързо, сложих от "скъпите". Да, но от седмица предницата скърца като талига и на 90% съм сигурен че е от тях.
    Има ли начин за смазване, без да се разглобява всичко?
    И с какво да ги смажа?
    '03 156 JTD 115 Sportwagon facelift
    EGR off, cat off, remap, BMC inbox

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by che_ View Post
    Преди половин година смених тампоните на предната спаб.щанга с пулиоретанови, защото смяних всичко по предницата и уж да не замината бързо, сложих от "скъпите". Да, но от седмица предницата скърца като талига и на 90% съм сигурен че е от тях.
    Има ли начин за смазване, без да се разглобява всичко?
    И с какво да ги смажа?
    Водоустойчива смазка, развиваш болтовете, дето държат черупките, подпъхваш отверка за да отвориш тампона и с друго подпъхваш грес

  3. #3
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Водоустойчива смазка, развиваш болтовете, дето държат черупките, подпъхваш отверка за да отвориш тампона и с друго подпъхваш грес
    И аз така съм правил на старата Алфа и действаше!
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  4. #4

    Default

    Супер, че има вариант! Края на другата седмица ще я вкарвам в бокса и ще кажа какъв е резултата.
    '03 156 JTD 115 Sportwagon facelift
    EGR off, cat off, remap, BMC inbox

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Бургас
    Age
    56
    Posts
    30

    Default

    Втулките на горните носачи също обичат да скърцат,пръскане със спрей грес (без значение каква) решава проблема за извесно време.
    Last edited by marto68; 17-03-2018 at 14:12.
    Alfa Romeo SW 1.8 TS

  6. #6

    Default

    Носачите не са пулиоретан, а АТЕК, но не пречи да ги пръсна и тях.
    Какъв спрей си ползвал, че като напиша "спрей грес" в гугъл ми излизат 1000 вида -
    бяла литиева грес, бяла с тефлон, медна грес.....
    '03 156 JTD 115 Sportwagon facelift
    EGR off, cat off, remap, BMC inbox

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by che_ View Post
    Носачите не са пулиоретан, а АТЕК, но не пречи да ги пръсна и тях.
    Какъв спрей си ползвал, че като напиша "спрей грес" в гугъл ми излизат 1000 вида -
    бяла литиева грес, бяла с тефлон, медна грес.....
    Аз имах същия проблем на горния носач и тампоните на щангите.Взимаш силиконов спрей или тефлонов спрей май.Пръскаш хубаво караш и след това праскаш за да може хубаво да проникне

  8. #8
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    33
    Posts
    1,058

    Default

    Тампон на горен носач без да се свали не може да се смаже адекватно. С тея спрейчета може да спре да скърца за 1 седмица. Ползвайте смазки, които не разяждат гума.

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by Ivanov_ View Post
    Тампон на горен носач без да се свали не може да се смаже адекватно. С тея спрейчета може да спре да скърца за 1 седмица. Ползвайте смазки, които не разяждат гума.
    Не става нищо, само се натрупва един пласт пясък отвън
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #10

    Default

    lordliness, в една тема беше писал че си ги смазвал с HHS 2000
    Взех същото и дадох на майстора, сега чакам обаждане.

    Интересното е че след като карах по магистралата(София-Пазарджик), като влязах в града се разкърца яко, а на другия ден не скърцаше. Миналото прибиране когато за пръв пър се разкърца беше по същия начин.
    '03 156 JTD 115 Sportwagon facelift
    EGR off, cat off, remap, BMC inbox

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by che_ View Post
    lordliness, в една тема беше писал че си ги смазвал с HHS 2000
    Взех същото и дадох на майстора, сега чакам обаждане.

    Интересното е че след като карах по магистралата(София-Пазарджик), като влязах в града се разкърца яко, а на другия ден не скърцаше. Миналото прибиране когато за пръв пър се разкърца беше по същия начин.
    Това е перфектна смазка, втвърдява се и става супер лепкава, но си трябва разглобяване, въпреки че прониква доста дълбоко и без да разглобяваш. Иначе с тази смазка смазвам всичко каквото се сетя по колите.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  12. #12

    Default

    Взех колата, вече не скърца
    Дано ефекта да не е кратък.
    '03 156 JTD 115 Sportwagon facelift
    EGR off, cat off, remap, BMC inbox

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Това е перфектна смазка, втвърдява се и става супер лепкава, но си трябва разглобяване, въпреки че прониква доста дълбоко и без да разглобяваш. Иначе с тази смазка смазвам всичко каквото се сетя по колите.
    Но е полусинтетична. Значи има петролопродукти ядящи гумата. За полиуретан сигурно става

  14. #14

    Default

    Гледай нещо да не ти изяде главата. Смазката не е агресивна към гума и пластмаса. За останалите потребители- ползвам я от години, никога не вярвайте на хора, които нямат опит с нещо, обаче са решили нещо си и заблуждава другите.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Гледай нещо да не ти изяде главата. Смазката не е агресивна към гума и пластмаса. За останалите потребители- ползвам я от години, никога не вярвайте на хора, които нямат опит с нещо, обаче са решили нещо си и заблуждава другите.
    Моето беше един вид въпрос защото пише полусинтетика. А получих отговор от коплексар. . А и ме пише устойчива на влага и мръсотия
    Течна смазка за крепежни елементи от високо легирани стомани
    Иначе е интересна, но това може би е по-добро
    Last edited by Alex_26; 24-03-2018 at 06:21.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •