Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27

Thread: Смазване на тампоните на стабилизиращата щанга?

  1. #16

    Default

    Alex_26, поста ти не изглежда като въпрос, а като твърдение, че смазката не става за гумени тампони, а само за полиуретан. Няма какво да се правиш на обиден.
    По форумите има много мнения "на теория", които нямат общо с реалността.
    '03 156 JTD 115 Sportwagon facelift
    EGR off, cat off, remap, BMC inbox

  2. #17
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Моето беше един вид въпрос защото пише полусинтетика. А получих отговор от коплексар. . А и ме пише устойчива на влага и мръсотия
    Течна смазка за крепежни елементи от високо легирани стомани
    Иначе е интересна, но това може би е по-добро
    Не се карайте на Alex човека ви е посочил правилната смазка HHS 5000 !
    Иначе е хубаво да се запасите и от двете HHS 2000 и HHS 5000
    На мен първата ми я препоръча именно лорда.
    Но за тампоните с HHS 5000 е по добре. Другата HHS 2000 примерно аз, я ползвам за пантите на вратите релсите долу под седалките дето се движи тя и други места
    P.S
    Забравих да спомена,че нито едно от двете няма да ви повреди тампоните (разяде)
    Last edited by eproHD; 24-03-2018 at 12:05.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Моето беше един вид въпрос защото пише полусинтетика. А получих отговор от коплексар. . А и ме пише устойчива на влага и мръсотия
    Течна смазка за крепежни елементи от високо легирани стомани
    Иначе е интересна, но това може би е по-добро
    Това, че си прочел етикета с преводача от телефона не означава много. Точно това, че е устойчива на влага и мръсотия я прави идеална за тампоните на носача.
    И ако не си наясно високите хора имат всичко, другите ни имат доверие и ни харесват, високите нямат комплекси, за разлика от дребосъците. Може да се образоваш по въпроса, да не говориш повече врели-некипели При моите два метра за какви комплекси може да се говори не проумявам. Какво е това комплекси? Ето това е въпрос, а не твоята форма на един вид въпрос може би както се опита да се извъртиш.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Това, че си прочел етикета с преводача от телефона не означава много. Точно това, че е устойчива на влага и мръсотия я прави идеална за тампоните на носача.
    И ако не си наясно високите хора имат всичко, другите ни имат доверие и ни харесват, високите нямат комплекси, за разлика от дребосъците. Може да се образоваш по въпроса, да не говориш повече врели-некипели При моите два метра за какви комплекси може да се говори не проумявам. Какво е това комплекси? Ето това е въпрос, а не твоята форма на един вид въпрос може би както се опита да се извъртиш.
    Дребосъците са много по-нахакани и пробивни от дългучите. И акъл на високо не вирее - народна поговорка. Аз съм 1.83 и не деля хората на дребосъци и т.н., а на хора и комплексари

    Колкото до темата - който го интересува да търси и чете с чичко Гугъл. А си има и магазин на Вюрт

  5. #20

    Default

    Комплекси са Люлин, Младост, Овча Каунти...
    Former Alfa owner.

  6. #21
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    221

    Default

    Спрейчетата са бошлаф - отдавна е изпробвано, няма как да проникнат и смажат обилно между вътрешността на тампона и втулката.
    Носачите се свалят, свалят се тампоните им, смазват се със силиконова грес, после всичко обратно и накрая минавате и един реглаж на предница. Гледате да не целите дупките и ще карате ''дълго" без да ви скърца и тропа като за 156-ца.
    Alfa 156 2,4 JTD '99


  7. #22

    Default

    Не съм сигурен че се налага реглаж след всяко сваляне на горните носачи...

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Не съм сигурен че се налага реглаж след всяко сваляне на горните носачи...
    Не се налага

  9. #24
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Мен ми е интересно от къде се прави реглажа само от кормилните накрайници или.....?
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Мен ми е интересно от къде се прави реглажа само от кормилните накрайници или.....?
    Да, като идеш на стенд само от там, затвореност на предни и задължително задни колела, друго не се прави.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #26

    Default

    Темата беше,за стаб.щанга и там за сега спрея е достатъчен.
    От както не скърца карам без радио и се радвам на тишината на всяка неравност.
    '03 156 JTD 115 Sportwagon facelift
    EGR off, cat off, remap, BMC inbox

  12. #27

    Default

    Малко ъпдейт на темата - тампоните пак се разкърцаха, явно смазката пак е избяала. Но говорих с моя майтор и той каза, че слад като е сменил тампоните пак е точковал черупките както е оригинално, та за това е трудно да се вкара смазка.
    Като имам под ръка канал пак ще ги пръснам, но вече се замислям дали направо да не ги сменям с гумени.
    '03 156 JTD 115 Sportwagon facelift
    EGR off, cat off, remap, BMC inbox

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •