Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: Проблем с климатроника

  1. #1
    Младши алфист DjPikasso's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    Девин
    Posts
    9

    Default Проблем с климатроника

    Колеги, имам леко странен проблем с климатроника. Когато го настроя на 25 до 28 градуса духа хладно, но когато го пусна на макс започва да духа много топло, после пак свалям с един градус и пак хлад, много досадно . Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем, че не успях да намеря нещо по форума? АР 166 136к.с. 1999г. 2.4гтд
    166 2,4GTD 136 коня 1999г.

  2. #2

    Default

    Ако в купето температурата е такава е нормално да духа по хладно и моят прави така.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3
    Младши алфист DjPikasso's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    Девин
    Posts
    9

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Ако в купето температурата е такава е нормално да духа по хладно и моят прави така.
    Това го прави при външна температура - 1 градуса, а двигателя е загрял но в купето е чуствително хладно
    166 2,4GTD 136 коня 1999г.

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by DjPikasso View Post
    Това го прави при външна температура - 1 градуса, а двигателя е загрял но в купето е чуствително хладно
    Почисти датчика за температура в купето, виж вентилаторчето дали върти. А усещането за топло студенно е доста субективно, премери с термометър на колко градуса духа.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #5
    Младши алфист DjPikasso's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    Девин
    Posts
    9

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Почисти датчика за температура в купето, виж вентилаторчето дали върти. А усещането за топло студенно е доста субективно, премери с термометър на колко градуса духа.
    Проверих датчика до контактния ключ (ако става въпрос за същия) вентилаторчето не работеше как да разбера дали самия датчик работи и има ли и други такива в купето?
    166 2,4GTD 136 коня 1999г.

  6. #6

    Default

    Май нямаше друг. Виж това вентилаторче, ако го раздвижиш дали ще тръгне.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #7
    Младши алфист DjPikasso's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    Девин
    Posts
    9

    Default

    До сега се занимавах с него но го оправих. 😀Също така реших да проверя и прословутата клапа за смесване на въздуха и какво да видя изненадааа счупена😡 май ще си имам работа 🤣
    166 2,4GTD 136 коня 1999г.

  8. #8

    Default

    Я кажете как се сваля това вентилаторче,защото имам подобни симптоми.

  9. #9
    Младши алфист DjPikasso's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    Девин
    Posts
    9

    Default

    На две винтчета е колега
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20180314_171005.jpg   IMG_20180314_171035.jpg  
    166 2,4GTD 136 коня 1999г.

  10. #10

    Default

    Мерси.

  11. #11
    ... nhg's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Габрово
    Age
    49
    Posts
    488

    Default

    А да питам и аз: до вилката как най-лесно се достигаше?
    Четох разни стари теми, ама нещо не намерих
    ПС: всички други процедури с почистване на вентилаторче, бушони, релета и пр. ги минах, но въпросния бушон продължава да изгаря по някаква причина (климатика/вентилатора сработва няколко пъти и после пак нищо..)
    Thesis 2.4 Emblema
    x166 2.0 TS / xDedra 1.6 / x145 1.6 boxer

  12. #12
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    За да стигнеш до механизма на клапата трябва да свалиш пластмасата в основата на стъклото:



    Пипни бушона, гнездото му и релето, дали греят, когато вентилаторът работи. Ако да, проблемът е все пак в лоши ел. връзки там.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #13
    ... nhg's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Габрово
    Age
    49
    Posts
    488

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    ...

    Пипни бушона, гнездото му и релето, дали греят, когато вентилаторът работи. Ако да, проблемът е все пак в лоши ел. връзки там.
    Абе аз имам едни други съмнения (може би гори като пусна подгрева на стъклото/огледалата), ама нямаше кога да проверя
    Утре ще се занимавам - заредил съм 5-6 бушона..
    Благодарско за инфото
    Thesis 2.4 Emblema
    x166 2.0 TS / xDedra 1.6 / x145 1.6 boxer

  14. #14
    ... nhg's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Габрово
    Age
    49
    Posts
    488

    Default

    Мдаам, лоши контакти/връзки - екото пак беше прав
    Но сега пък ми изчезна подгрева.... Мноого го обичам този италиански инжИнер Тоци Бегали!!
    Thesis 2.4 Emblema
    x166 2.0 TS / xDedra 1.6 / x145 1.6 boxer

  15. #15
    Запален алфист tweety's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    206

    Default

    Ще използвам темата за да потърся помощ от вас за следният проблем, който имам.
    От началото на сезона (преди около месец) реших да използвам климатика. Изненадата беше, че компресора просто не тръгна. Вентилатора в купето си работи, не изписва грешка и всичко е ок, но няма никаква разлика дали "econ" е активно или не. Обикновенно усещам по оборотите и мощността на колата, когата компресора стартира, но при мен не тръгва изобщо.

    Днес ходих да проверят нивото на фреона - никога до сега (за 6 години) не съм я пълнил защото не е изпускала. След проверка на количеството се оказа, че фреон си имам достатъчно, така че не е от там проблема. При замерване захранването на компресора се оказа, че не идва такова при уж пуснат компресор така че проблема е някъде в електрониката вероятно.
    Проверих всички предпазители при чистачките и при сваляне и замерване един по един се оказа, че всички са здрави. Не успях да забележа лоша връзка около тях. Релетата нямам идея как да проверя и дори кое е за компресора.

    Стандартно, като пусна климатика заедно с компресора се пуска и първата степен на перката. В момента при мен дори и перката не стартира.
    При проверка и тест с FES и двете степени на перката тръгват. При тест на "AC relay (или нещо такова)" нищо не се случи (нз какво трябваше да стане).

    Относно грешките - имах записана 1 грешна от ICS - B102A - Communication line: Clima commands/Clima control unit. Не успях да намеря информация за тази грешка.

    Моля да дадете мнение и евентуално схеми по които да започна да търся проблема.
    Колата е 166 2.4 140 кс

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •