Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: Въпрос Турбо Алфа 159 жтдм

  1. #1

    Default Въпрос Турбо Алфа 159 жтдм

    Искам да попитам нормално ли е при форсиране на място и ускоряване турбото "да се събужда" след 2000 оборота . Или поне това отчита стрелката на турбото . Но и докато карам се усеща до 2000 оборота като кола без турбо .

  2. #2

    Default

    200-те коня на толкова е програмирано ЕКУ-то да включва турбото.За 210-те коня мисля е направено или на 1500 или на 1750 оборота да се включва.

    При премахване на ДПФ, ЕГР и клапи правят ремап на 159-ка 200-та коня и събуждат турбото на по-ниски обороти в зависимост от ремапа.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    200-те коня на толкова е програмирано ЕКУ-то да включва турбото.За 210-те коня мисля е направено или на 1500 или на 1750 оборота да се включва.

    При премахване на ДПФ, ЕГР и клапи правят ремап на 159-ка 200-та коня и събуждат турбото на по-ниски обороти в зависимост от ремапа.
    Значи да го приемам за нолмално ?

  4. #4
    Запален по големия мотор maxaaa9's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Велико Търново
    Posts
    177

    Default

    Нормално е.
    210 коня надува на 1500
    Alfa Romeo 159 2.4JTDm Ti "Nero Carbonio" 154kw

  5. #5

    Default

    Абе чак на 2000оборота да се усеща,не е нормално,според мене.Моята е сток и като пипна газта и стрелката на уреда "подскача" ...имам предвид тръгва да си надува,ако ще и на 1000оборота да е. Тая кола ако тръгва след 2500 ще е ебати мъртвеца,докато ги стигне.
    Един оглед на геометрията,няма да е лошо,може да е за почистване просто.
    Last edited by undy; 20-03-2018 at 10:40.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  6. #6

    Default

    Моята също започва да надува щом пипна газта.

  7. #7
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by Doctora88 View Post
    Моята също започва да надува щом пипна газта.
    +1
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  8. #8

    Default

    Така е записано в книжката мисля или в някакъв документ.

    Сега, това че вашите "надуват" от 1000 оборота, не съм карал "сток" не зная.Моята я купих ремапната, макар че нямах претенции и напълно ме удовлетворяваше "сток".

    Не съм се заглеждал, но от 1000 оборота да тръгва турбото да надува на сток не ми се вярва...????

    1000 оборота са твърде малко, то при едно превключване от 1-ва на втора и след това от 2-ра на трета това турбо ще стане лудо - включи/изключи, включи/изключи ...

    Освен ако не ги държите във високи обороти.

    При мен осезаемо се чувства "дръпването" над 1500-1700 оборота, а до тези обороти предавките 1 и 2 -ра са твърде къси и е нормално да качва оборотите бързо на тях.Е, втора естествено е по-дълга от първа, и се чувства отново "дръпване", но аз на ниски предавки гледам да не "мачкам" предала, защото просто не виждам смисъл.

    По мое усещане най-много дръпва около 3800 оборота, тогава поне аз най-много усещам с тялото си оборотите.Особено на трета.За първа и втора няма смисъл да говорим, те са прекалено ниски предавки и на тях всеки автомобил би трябвало да "дърпа" .


    Все пак който на каквото е свикнал преди това с това прави сравнение и всичко е относително.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  9. #9

    Default

    Турбото няма включване и изключване,то работи и върти постоянно. Лопатките на геометрията опредлят количеството въздух,което е нужно в определени моменти, затова предполагам ,че може да му е зацапана геометрията.....примерно,пак казвам.Може и самото управление нещо(маркучи,вакууми). Има тесни специалисти по тоя въпрос. Но определено до 2500об/м колата трябва да набира осезаемо.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  10. #10
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    На 200кьоновите турбото е Борг Вагнер, това с гледането на геометрията е малко "мишън импосибъл" в повечето нормални сервизи. Ключа за отваряне на геометрията е малко специален. Не е като на гарет турбините, отваряш, песъкоструйка, почистваш и сглобяваш.

    Ако ще се гледа турбината, то първо тест с вакуум за да се определи дали отваря коректно (прави се на студена и на загрята кола), чак тогава евентуално сваляне. По-скоро вакуум маркучетата да имат нацепено или някакви минимални пропуски, също и клапана който управлява турбината.

    Пс Имах възможност да покарам веднъж стокова 2.4/200кс, стори ми се доста мудна на 1 и 2 предавка, меко казано лагава. Та може и всичко да си е в норми, колегата да не се шашка.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  11. #11

    Default

    И моята на 1-ва и 2-ра е мудна и лагава до 1 600-700 оборота... чак ми се струва нереално за такава кола..
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  12. #12

    Default

    Нормално е естествено.

    На новите дизели им слагат по 2-3 турбота, електрически турбота, туин скрол турбота, всякакви начини опитват да измислят за да се отърват от тоя лаг и все още не могат.

    Какво остава за някакъв дърт дизел с 1 турбо, много ясно че ще е лагав.

  13. #13
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Нормално е естествено.

    На новите дизели им слагат по 2-3 турбота, електрически турбота, туин скрол турбота, всякакви начини опитват да измислят за да се отърват от тоя лаг и все още не могат.
    Дали не могат?

    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  14. #14

    Default

    Нещо не си доразбрал.
    Лага на динографика не можеш да го видиш.

    Лаг значи закъснението при реакцията от натискане на педала до началото на ускорението.
    Лаг няма единствено при атмосферки и двигатели с компресор (supercharger).

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Нещо не си доразбрал.
    Лага на динографика не можеш да го видиш.

    Лаг значи закъснението при реакцията от натискане на педала до началото на ускорението.
    Лаг няма единствено при атмосферки и двигатели с компресор (supercharger).
    Май ти не виждаш че на 1000 оборота тоя дизел е на 900NM
    156 2.4JTD 136+ PS

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •