Здравейте.
След като миналата седмица си намерих колата ударена на паркинг ( слава богу само броня и калник за боя и леко изчукване) отново стигнах до дилемата – избор на дворен сервиз за ремонта, тъй като имам каско в ДЗИ. Започнах едно ровене в нета – тук във форума, има единични отзиви от преди повече от 6-7 години,а доста неща от тогава са се променили. След ровене в Ауди,Шкода и други автофоруми, избрах сервиз, но ми дойде идеята да направим една такава тема в нашия форум, в която да коментираме само и единствени доверените сервизи на застрахователите. Ако някой иска, нека споделя общи мнения за авто-бояджийски и тенекеджийски услуги, но в отделна тема ( също би била полезна). Целта ми е тук да се систематизира информацията само за доверени сервизи. В тази връзка споделям и моят опит с такива до момента:
- Колор стил, Драгичево – доверен сервиз на Армеец – правиха щетите от градушката през 2014 г. – добро отношение, но са отдалечени от София. Освен това сложиха един мек лак на колата, който предразполага по-лесно надраскване.
- Ауто дъ бест ( или Зарко ауто) София – сервиза е доверен на ДЗИ – намира се в район Средец, в близост до ул. Житница – правиха ми щети от лек удар по броня и калник и две надрани с ключ врати - без изчукване – само боя. Като работа мога да кажа че съм що-годе доволен, добре бяха напаснати елементите, добре боядисани. Проблем беше приемането – мота ме почти месец, не спря да мрънка – колко недоволен бил от работата с ДЗИ и т.н. – все неща, които лично мен като клиент въобще не ме касаят.
- Амарант2003- доверен сервиз на почти всички ЗК ( ДЗИ, Армеец, Бул инс, Уника, Алианц и т.н.) – не съм им бил клиент, но съм виждал ужасаващата им работа – изпочупени щипки на корите на вратите, различаващи се цветове на детайли – не бих се доверил на тях.
- Рок енд рол сервиз – доверен сервиз на Алианц и Уника – виждал съм работата им по коли на няколко познати – определено всички са доволни от работата им.
Сега, след дълго четене отново на информацията и ровене се спрях на различен доверен сервиз, препоръчван основно в Шкода форума, но ще дам мнение и отзиви, след като направя ремонта.
Ще се радвам ако се споделят както положителни, така и негативни мнения, за да може да има синтезирана и полезна информация в темата.