Results 1 to 11 of 11

Thread: Мнения за доверени сервизи на застрахователните компании

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default Мнения за доверени сервизи на застрахователните компании

    Здравейте.
    След като миналата седмица си намерих колата ударена на паркинг ( слава богу само броня и калник за боя и леко изчукване) отново стигнах до дилемата – избор на дворен сервиз за ремонта, тъй като имам каско в ДЗИ. Започнах едно ровене в нета – тук във форума, има единични отзиви от преди повече от 6-7 години,а доста неща от тогава са се променили. След ровене в Ауди,Шкода и други автофоруми, избрах сервиз, но ми дойде идеята да направим една такава тема в нашия форум, в която да коментираме само и единствени доверените сервизи на застрахователите. Ако някой иска, нека споделя общи мнения за авто-бояджийски и тенекеджийски услуги, но в отделна тема ( също би била полезна). Целта ми е тук да се систематизира информацията само за доверени сервизи. В тази връзка споделям и моят опит с такива до момента:
    - Колор стил, Драгичево – доверен сервиз на Армеец – правиха щетите от градушката през 2014 г. – добро отношение, но са отдалечени от София. Освен това сложиха един мек лак на колата, който предразполага по-лесно надраскване.
    - Ауто дъ бест ( или Зарко ауто) София – сервиза е доверен на ДЗИ – намира се в район Средец, в близост до ул. Житница – правиха ми щети от лек удар по броня и калник и две надрани с ключ врати - без изчукване – само боя. Като работа мога да кажа че съм що-годе доволен, добре бяха напаснати елементите, добре боядисани. Проблем беше приемането – мота ме почти месец, не спря да мрънка – колко недоволен бил от работата с ДЗИ и т.н. – все неща, които лично мен като клиент въобще не ме касаят.
    - Амарант2003- доверен сервиз на почти всички ЗК ( ДЗИ, Армеец, Бул инс, Уника, Алианц и т.н.) – не съм им бил клиент, но съм виждал ужасаващата им работа – изпочупени щипки на корите на вратите, различаващи се цветове на детайли – не бих се доверил на тях.
    - Рок енд рол сервиз – доверен сервиз на Алианц и Уника – виждал съм работата им по коли на няколко познати – определено всички са доволни от работата им.
    Сега, след дълго четене отново на информацията и ровене се спрях на различен доверен сервиз, препоръчван основно в Шкода форума, но ще дам мнение и отзиви, след като направя ремонта.
    Ще се радвам ако се споделят както положителни, така и негативни мнения, за да може да има синтезирана и полезна информация в темата.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  2. #2

    Default

    Субару, до Филиповци по стария път за Банкя - перфектен и многократно ползван за тежки ремонти. За Булстрад и ДЗИ е доверен, за други не знам. Обади ми се, ако ти трябва повече инфо

  3. #3
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    В защита на " Ауто дъ бест" (не, че съм им ползвал услугите нито съм ги чувал) мога да кажа, че работата с ДЗИ наистина е тотален
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  4. #4
    Младши алфист bulgarina's Avatar
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Sofia
    Posts
    24

    Default

    Аз съм ходил в Рок енд рол: десен калник и врата ми правиха, като калника го изрязваха, аз намерих резервен, абе бяха си ме ударили стабилно. Та деобре се справиха, не си личи къде какво е удряно, като преди е. Имам една забележка към тях, вратата не са я сложили както трябва. Иначе скъпичко взимат 1250 лв. ми излезе за щастие автокаското покри разходите.
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 150 hp

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Вчера си взех колата от сервиз Ветек в Обеля - доверен на ДЗИ. Мога да изкажа само суперлативи ( поне на този етап) за сервиза. Коректно отношение към клиента, записаха ме предварително, задържаха колата точно колко бяха посочили по-рано - т.е. 4 работни дни. Поне за сега нямам никаква забележка към работата им по колата. Определено препоръчвам сервиза, за колебаещите се с опция за доверен сервиз по каско
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Да побутна малко темата. Предстои ми цялостно боядисване и някои тенекеджийски неща да правя, някой със скорошни отзиви от доверен сервиз на ДЗИ?
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  7. #7
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    512

    Default

    Авто Си в Герман. Правих задна броня преди 2 месеца на 159-та при тях. Уговаряш се кога да я откараш. Звънят ти кога да си вземеш колата. В понеделник я откарах и в сряда след обяд си я взех.
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Quote Originally Posted by nicks1 View Post
    Авто Си в Герман. Правих задна броня преди 2 месеца на 159-та при тях. Уговаряш се кога да я откараш. Звънят ти кога да си вземеш колата. В понеделник я откарах и в сряда след обяд си я взех.
    Благодаря, ще ги прозвъня утре да видя каква им е заетостта.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  9. #9

    Default

    За съжаление няма как да се каже кой е ок и кой не, докато не мине известно време, за да се види с колко ла*няни материали е работено. В тази връзка, не препоръчвам Ветек от по-горе.



  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    За съжаление няма как да се каже кой е ок и кой не, докато не мине известно време, за да се види с колко ла*няни материали е работено. В тази връзка, не препоръчвам Ветек от по-горе.
    Тъкмо към тях се нях насочил отново, тъй като 2018-та ми правиха предната броня и като че ли се справиха. Но сега записват най-рано за след месец, а и детайлите за правене са много повече, та не ми се иска да рискувам. Някой с по-дългосрочни впечетления от този сервиз в Герман - Авто Си?? Утре ще им звънна да видя какво е положението при тях. Гледам, че в интернет има позитивни итзиви за тях, но то и за Ветек не са малко суперлативите....

    Колега acho_, сподели опита си с ВЕТЕК?
    Last edited by sasho_n2; 16-09-2021 at 23:48.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    А крайна сметка избрах този път Ауто Си в Герман, следващата седмица ще я закарам. Ще пиша какви са ми отзивите в последствие.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •