Results 1 to 5 of 5

Thread: Здравейте алфисти.

  1. #1

    Default Здравейте алфисти.

    Здравейте, колеги.
    Казвам се Даниел и живея в Пловдив.
    От края на септември миналата година съм горд собственик на 147 1,9 JTDm 8V Четири врати. Колата е 31 декември 2007г. Книжка взех преди малко повече от година, и карах една кочина( на която се научих де ). Алфата я взех с огромен мерак, тъй като точно това търсех след дълго проучване, като в началото исках нещо масово като A3 Или Голф 4. В момента в който видях 147 на фона на 20 годишни екземпляри от горе изброените си казах това е моята кола. Най-много ме грабна дизайна, плавните линии при екстериора и интериора. След това започна манията и подобренията. Направих доста неща, главно по интериора, като започнах с лепкавите дръжки и брави. Разреших го с 8 едрини шкурки започвайки от 120 и завършвайки на 2000. След това полир паста. Ефекта сега е полирана пластмаса под гадната разкашена гума. После направих осветление в краката отпред и отзад свързано с плафона на тавана. Подмених всички интериорни светлини с LED като на места беше необходимо поставянето и на резистори ( компютъра спираше тока зареди малката консумация ). Направих си уникална топка на скоростния лост използвайки оригиналната за база ( ако има заинтересовани мога да обясня повече). Направих си субуфер за в калника от мдф, неправилна форма ( знам, че масово се прави от фибростъкло ) Там видях доста зор но се получи доста добре. Без бас рефлектор е, затворен обем, вътре е изолиран с 4мм корк залепен с битум и отгоре 10мм дунапрен. 8'' Herts ES200.5 е говорителя който ползвах. Друго нещо е осветен подлакътник който с помоща на микрек свети само като се отвори. Смених и емблемите. Купих от алито но са с доста лошо покритие, затова ги напръсках с 2, 3 ръце лак. Има и доста други работи но това са основните, а пък да не говорим колко още мухи имам в главата, но финансите и времето са недостатъчни.
    Last edited by DanielBashov; 20-03-2018 at 23:09.

  2. #2

    Default

    Честито, само безаварийно. Покажи да я видим отвън.

  3. #3

    Default

    Ето я и отвън. Моля някой да ме светне как да намалям снимките, че се е получило доста грозно

  4. #4
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    Добре дошъл и поздравления за добрият екземпляр!
    Интересни подобрения си направил, осветлението не е по моя вкус, но баса много ми хареса как се е получил!

    Можеш ли да дадеш инфо за крушките които осветяват централният панел за климатика, какви си използвал?
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  5. #5

    Default

    Вътре в таблото съм сменял само една която осветява бутона за степените на климатика. Тя е 1.2w с един черен пластмасов цокъл който не намерих никъде и затова запоих директно най близката до тази 1.2w крушка. Под таблото не съм подменял с лед, тъй като не ми е попадало нещо което да не изисква запояване и побългаряване. Там нещата са доста по сложни от колкото при плафоните

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •