Results 1 to 9 of 9

Thread: Фиат Пунто Автомат

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Запален алфист consol's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Шумен
    Posts
    113

    Default Фиат Пунто Автомат

    Здравейте Колеги,

    Преди около седмица взех едно пунто за жената 1.2 8v 2003г. и мисля че Автомата не се държи адекватно през цялото време (Dualogic).

    През седмицата на 4-5 пъти колата от 3-та или 4-та предавка премина на свободна "N" най-често се случва при рязко намаляване на скоростта.
    Коата не вдига повече от една-две черти от минималната температура (тук съм за нов термостат най-вероятно).

    На няколко пъти забелязвам че скоросната кутия забравя да смени предавка навреме. смисъл 1-ва трябва да смени на 2к оборота а понякога го прави на 3к (просто пример)

    Според стария собственик кутията е с нов диск и може би трябва да се калибрира (няма как да знам дали не лъже)

    Но като цяло през 90% от времето кутията се държи адекватно...

    Та въпроса ми е този вид роботизирани кутии могат ли да се калибрират със MultiEcuScan (или диагностична програма изобщо) ?
    може ли да се разбере дали диска е нов без да се отваря кутията
    какви са оборотите за смяна на предавка от 1 до 5 (при нормано работеща кутия)
    и тези симптоми могат ли да се дължат от липса на масло или студен двигател ?

    П.С. Във Една от темите за Selespeed видях съвета на dobromirski за проверка на сверата като дам колата на контакт превключа някоко пъти на различни скорости (+ -) за да се включи помпата. и следващото включване на помпата е след смяната на 3 предавки. Което според него означава че тази сфера е ОК
    Last edited by consol; 25-03-2018 at 16:15.

  2. #2

    Default

    Ако сферата(акумулатора) на кутията не е сменявана никога откакто е излязла колата от завода я смени.Около между 80 и 180 лева беше нова преди 3-4 години.

    Калибрирай и ако не се оправи тогава я мисли.Нямам спомен дали се сменяше масло на тази кутия.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  3. #3
    Запален алфист consol's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Шумен
    Posts
    113

    Default

    И понеже съм си кърък селето умря
    Инстересно че близо 1 месец го карах като предишните симптоми изчезнаха. Врътнах му към 1 000 км в града без да претриса или да пропуска скорости. Без значение колко рязко спирах колата не минаваше на "N" скорост. Държеше се адекватно. Но...
    Преди 2 дена докато колата беше на обороти на място без никаква видима причина колата мина на свободна скорост и и на таблото исписа "Gear Not Avaliable". Отворих предния капак и видях теч на масло от единия датчик за положение (Над пластмасовия съд който събира маслото на робота). И колата беше до там. не мога да премина на никаква скорост, стои си на "N". Нивото на маслото ми е над MAX във въпросния съд за масло. Робота не са чува да работи, помпата за налягане не се включва при запален двигател.... нищо....
    То е ясно че съм за диагностика но някакъв съвет на къде да се насоча ?
    Възможно ли е при дефектирал датчик за положение да изключи целия робот ?

  4. #4
    Запален алфист consol's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Шумен
    Posts
    113

    Default

    Днес след диагностиката имам някаква посока.
    Датчик налягане е дал фира на 37 bar (толкова си показва като дам на контакт колата). Помпата не е спряла работа на 50 bar и е продължила да работи докато не е избило масло от най-слабите места на системата. Това само предположения

    Колеги от къде мога да взема такъв датчик?

  5. #5
    Запален алфист consol's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Шумен
    Posts
    113

    Default

    Колеги,
    Датчика който се търси е съвместим със гранде пунто. Въпроса е дали същия се слага и при Селеслеед на Алфа.
    Това ще улесни малко търсенето по моргите

    Last edited by consol; 05-05-2018 at 23:49.

  6. #6

    Default

    Смени ли сферата?


    При неизправна сфера(акумулатор) помпата на селето работи постоянно и най-накрая "дава фира" ...

    Покупката на помпа на селеспийда е сериозна цифра и боли доста.



    https://www.shop4parts.co.uk/?name=s...tch_Hydraulics

    http://www.fiatworkshop.co.uk/parts/...Actuator.shtml



    Ето тук за Алфа Ромео помпа за селеспийда: http://ricambi.alfisti.net/index.php?cPath=895_931_1994
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •