Здравейте колеги. От скоро съм собственик на Alfa Romeo Spider 2.0 16V 1996 год с код на мотора AR 16201. Колата беше на баща ми, но седеше в гаража 3 години. Преди това нямаше никакви проблеми, но след този престой се появи проблем с гаснене в движение (забива муцуната). При повторно палене се оправя и след време пак същия проблем. Също така при рязко подаване на газ в началото леко заглъхваше. При високи обороти няма проблем. Смених кабели, свещи, горивен филтър, въздушен филтър, дебитомер и почистих дросела, но проблемите си останаха. Отидох на диагностика и там още по-голям шок. Диагностиката не може да се свърже с ECU. Диагностика опита да се свърже и с ABS, и Airbag и пак не може. Според него имало студена спойка в ECU.
ЕCU то е Bosch Motronic 0261203671. Буксите за диагностика са 3 pin.
Въпросите са ми:
1. Възможно ли е компютъра да има студена спойка, но колата да си работи и да не показва грешка на таблото?
2. Възможно ли е самата диагностика да не е за този модел и за това да не може да се свърже ( човека нямаше 3 пин букса и ползваше "Игли")
3. Решил съм да си купя следната диагностика (MULTI ECU SCAN 1990-201 и ако може да ми дадете мнение, дали ще ми свърши работа.

Поздрави!