Results 1 to 9 of 9

Thread: Проблем със стъклата

  1. #1

    Default Проблем със стъклата

    Добър вечер,
    Зимата поради мое невнимание счупих нещо по механизма на шофьорското стъкло ... не бях изчистил хубаво леда и при опит да сваля стъклото нещо изпука и то падна вътре във вратата извадих го и го закрепих ... тъй като съм пушач .. опитах да отворя задно дясно стъкло .. и бум нещо изпука и стъклото запецна с разликата че не мога да го издърпам до горе залъгвай го с копчето и му помагах що годе да си остане горе и да не се свлича ... сега и двете мелят като се опитам да ги сваля или вдигна и няма реакция ..някаква ролка ли е счупена или? Към кой мога да се обърна за ремонта им на територията на София .. колата е 159 sportwagon

  2. #2
    започва да се пристрастява kimi_raikkonen's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    София
    Posts
    58

    Default

    И аз си прецаках шофьорското стъкло, беше се счупил един пластмасов водач. Жилото се беше оплело и стъклото падна долу. В Княжево има сервиз за поправка на стъклоподемници. Закарах колата и за около час и половина беше готова. Те си разглобяват, сглобяват и сменят каквото трябва. 96лв с една година гаранция.
    Алфа 145 boxer, Алфа 156 2.0 ts
    Алфа 156 1.9 jtd, Алфа 159 1.9 jtd-m

  3. #3
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Има няколко 159ки на части, вземи си механизми 2ра употреба ако не ти се занимава с ремонт. Най често се късат и оплитат жилата в зъбното колело, повечето пъти нарушават и каналите по които се движи самото жило.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  4. #4

    Default

    Аз имах същия проблем. Жилото се беше скъсало и се беше оплело, купих си нов механизъм, но мисля, че трябва да се направи някакъв реглаж понеже, когато го пускам надолу и като стигне края и спира се чува " дум" доста силно а може би и механизма да е лош, все пак не е оригинален. Струваше ми 100лв И 2 часа игра да го сменя. По добре е, да си ремонтираш твоя, този в княжево доста го хвалят а и си дава 1 година гаранция. За втора употреба нз...все пак си е на 10 години механизъм

  5. #5

    Default

    Е да, така е не караме коли на 1/2 години и на мерцедеса ми се счупиха тия неща миналата седмица сега на алфата ... не ми върви с тия неща ... може ли адрес на момчетата в Княжево да им звънна да питам за какво става на въпрос че вече ме е страх да отварям тия стъкла

  6. #6

    Default

    Ето теми за самопомощ и ремонт на този механизъм:
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=86378

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=93803

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=87625

    Отделете поне по 15-20 минути и ще намерите темите които са ви необходими
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  7. #7

    Default

    Колега оценявам загрижеността ти ... такива механизми съм отварял и пипал 2/3 пъти.. второто което е нямам ремонтен комплект а не искам да сменяван целия механизъм заради водач или ролка ... второто което е че разполагам с една отвертка в колата и ключета до 13 .. гаража ми е на 250 км от мен .. иначе отново ти благодаря за темите прочетох ги но не са ми от помощ в случая

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    http://mikrondocev.com/

    Това е сервиза в Княжево.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  9. #9

    Default

    Благодаря колега, ще се свържа с тях

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •