Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25

Thread: Как се сменя крушката на запалката?

  1. #16
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    256

    Default

    Изчакай топлото колега, аз така ги бутнах, че ми останаха в ръцете... и зашалката вече не може да стои затворена... и после купувах нова цяла конзола, че никой не продава само запалката Най-лесно със свалена конзола, тъкмо и лесно ще си извадиш кабел от долната букса

  2. #17
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2018
    Location
    Burgas
    Age
    48
    Posts
    239

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Ето направих ти снимки токущо ...кръглото чопче е оста..

    Attachment 171006Attachment 171007Attachment 171008

    Неудобно е за снимане дори ,но с малко чепене на пръсти бъркаш с къса отвертка и буташ леко ....аз даже не знаех как се разглабя,та съм се чудил сам .....

    За запалката в багажника ли питаш ?

    Искрено Благодаря за снимките, ще опитам пак, пък в краен случай конзолата долу... Колкото за извода 12V съвсем бях забравил, вярно че и той не свети, иначе питах за запалката отзад на гърба на конзолата за пасажерите (едно уточнение, с отделна зона за пасажерите е климатика и имам запалка и там) та и там не свети.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16V ELEGANT/SPORT & Fiat Bravo 1.9JTD GT

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by batproho View Post
    Искрено Благодаря за снимките, ще опитам пак, пък в краен случай конзолата долу... Колкото за извода 12V съвсем бях забравил, вярно че и той не свети, иначе питах за запалката отзад на гърба на конзолата за пасажерите (едно уточнение, с отделна зона за пасажерите е климатика и имам запалка и там) та и там не свети.
    Моля
    Относно запалките и осветлението им, имат бушон, не знам дали са на един и същ и двете (в твоя случай и трите). Предполагам трябва да свети и тая на задните пасажери, това може да го потвърди някой с инфодисплей и врътки отзад, аз нямам такива.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by batproho View Post
    Искрено Благодаря за снимките, ще опитам пак, пък в краен случай конзолата долу... Колкото за извода 12V съвсем бях забравил, вярно че и той не свети, иначе питах за запалката отзад на гърба на конзолата за пасажерите (едно уточнение, с отделна зона за пасажерите е климатика и имам запалка и там) та и там не свети.
    Моля
    Относно запалките и осветлението им, имат бушон, не знам дали са на един и същ и двете (в твоя случай и трите). Предполагам трябва да свети и тая на задните пасажери, това може да го потвърди някой с инфодисплей и врътки отзад, аз нямам такива.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  5. #20

    Default

    Баси, аз що мисля че имам само една запалка? Тука имате по 2, по 3, заможни хора начи, ако бях пушач щях да ви завидя

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Баси, аз що мисля че имам само една запалка? Тука имате по 2, по 3, заможни хора начи, ако бях пушач щях да ви завидя
    Моите се ползват само за телефони и помпане гуми
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  7. #22
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Еми присади си бе, аз на 156-та си боднах една в легенчето над задните духалки.Ама си взех от друга Алфа щото тия дето се продават им се стапя пластмасата на крушката.Ако не държиш да свети може и без нея ама при почти еднакви цени предпочитам оригиналната.Ако не ме домързи ще я нъцъкам.Най вече щото мразя да ми се мотат кабели около скоростния лост и по таблото макар че впоследствие намерих решение и за това и сега съм заможен човек с две запалки.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  8. #23
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2018
    Location
    Burgas
    Age
    48
    Posts
    239

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Моля
    Относно запалките и осветлението им, имат бушон, не знам дали са на един и същ и двете (в твоя случай и трите). Предполагам трябва да свети и тая на задните пасажери, това може да го потвърди някой с инфодисплей и врътки отзад, аз нямам такива.

    И трите извода/запалки са на отделни предпазители, в това има логика, но го установих по-трудния начин с сваляне на конзолата между седалките.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16V ELEGANT/SPORT & Fiat Bravo 1.9JTD GT

  9. #24

    Default

    Пред самите запалки ли са предпазителите, защото по Елерн бушона е един, под волана F44.

    Свалял съм само тая запалка при ръчната, но не помня дали имаше предпазител някъде по кабелите.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  10. #25
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2018
    Location
    Burgas
    Age
    48
    Posts
    239

    Default

    Конкретно тази запалка при ръчната предпазителя и беше в отделението за предпазителите, но на отделна редица, по нагоре от останалите много (ако така мога да се изразя), с още два три предпазителя.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16V ELEGANT/SPORT & Fiat Bravo 1.9JTD GT

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •