Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 30 of 30

Thread: Въпросче относно интервенции..

  1. #16

    Default

    Относно " пеперудите" когато паднат задължително ли е да се счупи нещо? Примерно, ако 2 са паднали и не са в колектора а по навътре някъде паднали може ли да си караш и нищо да не стане? Примерно 10 000км?
    Питам понеже при мен 2 ги нямаше, когато я отвориха да ги махат, но колата си вървеше и върви пушка вече 13 000 км от както я взех и се чудех дали има шанс да са там някъде а колата да не се е счупила?
    Last edited by Doctora88; 18-04-2018 at 11:52.

  2. #17
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Чувал съм за подобни неща, но не съм виждал наживо за да дам обективно мнение. Единственото място където могат да се затъкнат е горе над клапаните, ама колко нормално ще върви ако има там такива неща, божа работа. Щом е свалян колектора и има липсващи детайли, вероятно са огледани добре нещата. Иначе в самия цилиндър, освен в дупката на буталото, но пък няма да е същото завихрянето или ще бъде изхвърлено през изпускателния и турбото. Може това да е и първоначалната причина за продажбата от чужбина. Проблем с турбото, в някой гараж смяна с друго и айде по автокъщите. Няма да е нито първата, нито последната такава кола.

    Пс Карай си и си свиркай щом всичко е нормално.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  3. #18

    Default

    Да разгледах теми .. за въпросните клапи .. ако останат финанси ще ги махна .. ако ли не ще се мъчиме с колекторите отново .. на мерца го свалях за 2 минути с 1 инструмент.. тук незнайно защо са ми необходими 2 индтрумента и минимум 30 минути ..

  4. #19

    Default

    По добре отдели финанси за това, защото, ако не го направиш може да стане така, че дълго време а си я гледаш пред блока чакаща ремонт за над 1000 лв! Махането на клапите е от порядъка на 250 - 350лв. зависи къде отидеш Но е задължително!!! Недей да подценяваш клапите за да не намразиш марката

  5. #20

    Default

    Също имам и едно въпросче .. надявам се да тампон .. като тръгвам или като цяло при каране се чува едно ужасно скърцане.. като освободя от скорост няма скърцане дори и в дупки и неравности няма звук или тропана а само когато съм на скорост дори и на равно .. свалях гумата .. тампони те не издават звук на място .. за какво да се притеснявам?

  6. #21
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Виж тампончето на резонаторната кутия. При мен беше износено и прискърцваше когато си поиска, 2 седмици се чесах по тиквата докато разбера че е от него. Насуках му една лента и сега тишина.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 20180420_133229.jpg  
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  7. #22

    Default

    Поизносено е .. аз го завъртях на здравата страна и му лапнах силикон на износеното че по сайтовете никъде няма такива дреболии .. ама проблема не е в него .. нещо по окачването е .. докато предно дясно колело е ПИД напрежение скърца .. като върна газта няма скърцане няма нищо ... в момента в който пипна газта и тръгне да ускорява се започва ... иначе в дупки на легнали полицаи, при неравности не издава звук ... напъвах със щанга всеки един детайл и нищо ... зимата на паркинга един колега забелязал че гумата играела напред и назад при пробоксуване ... как е възможно да не тропа и да не скърца в дупки а при ускорение на гладък път дори да скърца като “вратничката” на село ..

  8. #23
    започва да се пристрастява corvette's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    67

    Default

    Има вероятност да е вътрешно каре,но може и от лагер главина.Вижте и спирачната система
    Alfa Romeo 156 1.8 ех
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDM

  9. #24

    Default

    Ще се проверят ... преди 2 месеца смених накладките и въпреки че е обезвъздушена ако не се ползват спирачките дълго при първо натискане просвирват за 1/2 секунди след това изчезва и при повторно натискане . Но за карето не е ли характерно да чука ? Хмм .. с тия карета ми е малко тъмна Индия .. но ще се ходи до майстора тия дни да му я оставя да я погледне да си каже думата

  10. #25
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    60

    Default

    Какво стана колега, разбра ли къде е проблема?
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm;Alfa Romeo 156 1.8 T.S.ex, Alfa Romeo 146 1.4 T.S.ex

  11. #26

    Default

    Ходих до heed качихме я на валяците .. наистина при подаване на газ гумата играе напред и назад .. но не могат да кажат къде е проблема .. гледаха даже амортисьорите и нищо .. другата седмица пак ще ходя за подмяна на всички тампони и шарнири .. да видиме дали ше изчезне проблема
    П.с тази сутрин минах 15 км и не издаде звук въобще .. на връщане скърцаше дори при неравности при изключена от скорост .. започвам да се изнервям, надявам се да е нещо дребно
    Last edited by Niki96; 30-04-2018 at 23:28.

  12. #27
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    60

    Default

    Утре и аз отивам на стенд, ще видя какво ще излезе.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm;Alfa Romeo 156 1.8 T.S.ex, Alfa Romeo 146 1.4 T.S.ex

  13. #28
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Quote Originally Posted by Niki96 View Post
    Поизносено е .. аз го завъртях на здравата страна и му лапнах силикон на износеното че по сайтовете никъде няма такива дреболии .. ама проблема не е в него .. нещо по окачването е .. докато предно дясно колело е ПИД напрежение скърца .. като върна газта няма скърцане няма нищо ... в момента в който пипна газта и тръгне да ускорява се започва ... иначе в дупки на легнали полицаи, при неравности не издава звук ... напъвах със щанга всеки един детайл и нищо ... зимата на паркинга един колега забелязал че гумата играела напред и назад при пробоксуване ... как е възможно да не тропа и да не скърца в дупки а при ускорение на гладък път дори да скърца като “вратничката” на село ..

    Аз го имах същия проблем, но от ляво. Като е освободена от скорост е пълна тишина, сложа ли предавка се почваше якото скърцане. Оказа се шарнир на долен ляв (педераст) носач. Смених носача и вече е тишина. Ама абсолютно същото както го описваш беше ..
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  14. #29

    Default

    Сега го погледнах въпросният шарнир само че на дясната от където ми е скърцането и ми се вижда здрав без луфтове ..

  15. #30
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Я сподели как го погледна колега.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •