Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 30 of 30

Thread: Проблем при ускоряване (2.4)

  1. #16
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    31

    Default

    ... проблема все още си го има . След почистване на мап сензор, без дебитомер е умирачка зле , с затапен егр е и спря да чади толкова много , почистих буксата на потенциометъра с контактен спрей и за сега пак не се оправи . Забелязах че когато е по студена не ги прави тези проблеми , щом загрее както трябва започва това "прекъсване" имай наистина пренадува . Ще я прочетем и ще кача тук грешките.

  2. #17
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    31

    Default

    Снимка от диагностиката ... Ако някой каже нещо ок ..
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20180425_194148.jpg  

  3. #18

    Default

    Колега, този, който е правил диагностиката знае ли кой параметър какво означава и в какви граници е допустимо да варира? Ако не знае и търсите отговора във форума, трудно ще оправите нещата. Затова посети един форумен сервиз, дай някаква сума пари да ти направят една качествена диагностика, но с тълкуване на записаните грешки.
    Former Alfa owner.

  4. #19
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    31

    Default

    Не ги разбира затова ги добавих тук ако на някого са му излизали да каже . Иначе знам че няма как без да се закара на сервиз, но в момента нямам възможност да отида някъде и да ми кажат кухни 40 лева за диагностика . След това да не ми бъде изяснено точно какво прави проблема който съм описал , а само да ми бъдат изредени суми за частите които трябва да сменя за да може евентуално да отпадне проблема

  5. #20
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Първата и последната грешки касаят дебитомера.
    Втората - ел. ключето на съединителя.
    Третата - EGR - а.

    За да се разбере повече, следва да се гледа поведението в реално време на въпросните възли.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by 1506 View Post
    Снимка от диагностиката ... Ако някой каже нещо ок ..
    Я я прочети не с Делфи като начало

  7. #22
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    На какви обороти горе-долу усещаш това придърпване?
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  8. #23
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    31

    Default

    Няма определени обороти. Да речем че тръгна от първа ( не се усеща) 2ра дърпа и спира и така до пета включително , на всякакви обороти . Не съм засичал точно на кои го прави но съм сигурен че не е на определени обороти . Сигурно е обаче че е когато я напъна яко и завърти турбото . Относно грешките за егр-а ок, за дебитомера ок може да не е наред , но тва с съединителя тотално незнам какво е . Ясно е и ще се провери и поправи все някога , дано само да няма проблеми и да не е твърде късно . Благодаря за помощта , ще гледам да довърша темата щом разбера какво става , че гледам много от темите се започват и не се довършват.

  9. #24
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    31

    Default

    Сменям си аз въздушния филтър ,и се сетих че имах дебитомер от старата алфа (2.0тс ) нашибах го за проба и тръгнах да я пробвам... Еми честито оправих го проблема с вървежа стария дебитомер беше с почернял . На всякъде ! Жици отпред, в Каналчето отстрани . Но гофрирания маркуч който излиза от турбото си е скъсан . Задължително ли е да се смени или мога да го протегна по някакъв начин. Става ли да сложа филтър ( спорт ментак ) в него ?

  10. #25
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2015
    Posts
    63

    Default

    Колега, като настъпиш колата, набира бързо и се забавя малко но пак набира, или напълно спира да ускорява и почва след 1-2 секунди? Тази тръба е добре да я смениш ако смуче въздух след дебитомера защото се бърка сместа и колата не би трябвало да върви нормално.

  11. #26
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    31

    Default

    Като настъпят колата набира и отпуска , не спира тотално да набира , просто сякаш си отпуснал леко газта за около 2 сек. И пак с пълна мощност и пак се повтаря . Но от снощи , от както смених дебитомера проблема изчезна .ще сменя този гофрирания маркуч с нов , но за сега колата си е добре . Предполагам че когато тръгне да смуче въздух маркуча се сгъва и оплътнява .. това мисля аз .
    Дебитомера беше чисто черен (омаслен) .

    ---------- Post added at 13:07 ---------- Previous post was at 12:57 ----------

    Това което аз бих направил ако имаш възможност е да почистиш буксите зад жабката като за начало ,но с контактен спрей . Пробвай с друг дебитомер ако има от къде да вземеш. Имай предвид че може да ти набие грешка това с буксите. Аз имах но ги изчистихме. Пак повтарям колата в момента навървява твърде стабилно след другия дебитомер!! Няма забиване и няма замисляне , евентуалното замисляне е на 5-та преди 2000 , това важи сигурно заради скъсания маркуч . Както казах най вероятно преди да засмуче въздух е отпуснат, и след това се свива.
    Last edited by 1506; 28-04-2018 at 13:00.

  12. #27
    Запален алфист C-e-c-o's Avatar
    Join Date
    Dec 2017
    Location
    София
    Posts
    129

    Default

    За кои букси зад жабката става на въпрос? Може ли снимка? Имам подобер проблем.

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by 1506 View Post
    Сменям си аз въздушния филтър ,и се сетих че имах дебитомер от старата алфа (2.0тс ) нашибах го за проба и тръгнах да я пробвам... Еми честито оправих го проблема с вървежа стария дебитомер беше с почернял . На всякъде ! Жици отпред, в Каналчето отстрани . Но гофрирания маркуч който излиза от турбото си е скъсан . Задължително ли е да се смени или мога да го протегна по някакъв начин. Става ли да сложа филтър ( спорт ментак ) в него ?
    Задължително!!! Ако не искащ да съсипеш турбото

  14. #29
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    31

    Default

    Снимки на буксите http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=97497..... Изолирах хубаво маркуча. До тук добре. ИИИ каръщината удари със сичка сила . Колата пак започна да забива , забелязах също че след като проблема го нямаше за кратко колата не пушеше . Сега пак започна да припушва .

  15. #30
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    31

    Default

    Ми... Смених гофрирания маркуч и разлика има , положителена е , но пак си забива ... И така

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •