Results 1 to 12 of 12

Thread: Алфа 159 - облепяне на интериора с фолио

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Варна
    Posts
    6

    Default Алфа 159 - облепяне на интериора с фолио

    Здравейте, някой може ли да ми каже как да сваля радиото на алфа 159 опитвах с тел, както е показано на клиповете в youtube, но не успявам, някакви идеи..?

  2. #2
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Аз като свалях голямата навигация, подбутнах откъм пасажера задния й край, като преди това свалих жабката и разколачих страничната конзола.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  3. #3

    Default

    За навито трябва шпилки с резба М4.
    Ако не ползваш шпилки ,а телове,трябва едновременно да буташ теловете навътре и да теглиш радиото навън.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2018
    Location
    Plovdiv
    Posts
    16

    Default

    С шпилки става много лесно.Снимай после дръжките на вратите да видим как става,че и аз мисля някакви такива варианти.Някой знае ли как най лесно и безопасно за пластмасата да махна горния слой на дръжките който се драска от нокти.

  5. #5
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    С нокти се маха най-лесно
    Мойта така докато чаках веднъж жената пред магазина, на майтап я ущърбах.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Варна
    Posts
    6

    Default

    Аз опитах с телове ( закачалка разрязана на две- както беше показано в един клип), но като дърпам сякаш цялото табло ще се извади, а радиото не помръдна

  7. #7
    Запален алфист AHAHu's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Варна
    Age
    36
    Posts
    102

    Default

    Колега, баща ми намери цаката на радиото с електроди за електрожен (единствено ги почисти от горния слой, така че да остане само метала) . Така че целта е да намериш такава тел, която влиза много плътно в отворите. Просто щипките на радиото са много стегнати
    Last edited by AHAHu; 25-04-2018 at 19:54.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 210 hp , no dpf & egr

  8. #8

    Default

    Ако си от София ми пиши на лично и ще се разберем да ти дам готови огънати и облепени с изолирбанд шпилки М4. С тях си вадих радиото, за да си вържа Xcarlink.
    https://lh3.googleusercontent.com/Mw...=w1280-h720-no

    П.С Не бях разбрал, че не става въпрос за нави, сори
    Last edited by Quadriv; 27-04-2018 at 14:12.

  9. #9
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Мисля, че колегата пита за сваляне на радиото не на навито. Двете, мисля са с различно захващане. И ако няма тези джаджи от снимката, варианта е с тел или електроди. Важно е дебеленината им да е същата като дупката в която трябва да влязат, дори да влизат малко трудно. Малко е трудно да се извият прецизно както тези от снимката, но могат да се направят 4 с Г образна форма. Като се вкарат, в един момент се усеща съпротивление и трябва да се натисне по силно за да се приберат пластините на радиото навътре. В това положение "инструментите" се притискат встрани (към вратите) и започваш да теглиш радиото към теб. Тествано на няколко коли, няколко пъти, работи
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 23.jpg  

  10. #10
    Нечлен с член Neokill's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Burgas
    Posts
    1,091

    Default

    Quote Originally Posted by marin_mv View Post
    Мисля, че колегата пита за сваляне на радиото не на навито. Двете, мисля са с различно захващане. И ако няма тези джаджи от снимката, варианта е с тел или електроди. Важно е дебеленината им да е същата като дупката в която трябва да влязат, дори да влизат малко трудно. Малко е трудно да се извият прецизно както тези от снимката, но могат да се направят 4 с Г образна форма. Като се вкарат, в един момент се усеща съпротивление и трябва да се натисне по силно за да се приберат пластините на радиото навътре. В това положение "инструментите" се притискат встрани (към вратите) и започваш да теглиш радиото към теб. Тествано на няколко коли, няколко пъти, работи
    ^^Това^^
    Поръчах си ги тези за левче,две + 3-4лв доставка, че ми трябваха спешно.

    От тук поръчах, стават идеално.
    Last edited by Neokill; 27-04-2018 at 12:38.
    '08 Alfa Romeo 159SW ti 1.9 JTDm *'98 Alfa Romeo 145 1.6 T.S *
    Ex -'98 Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Ex - '93 Alfa Romeo 33 1,7 I.E, Ex - '90 Alfa Romeo 33 1,5 I.E

  11. #11
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Quote Originally Posted by Neokill View Post
    ^^Това^^
    Поръчах си ги тези за левче,две + 3-4лв доставка, че ми трябваха спешно.

    От тук поръчах, стават идеално.
    Супер!Аз преди време като търсих, намерих такива само в ebay и нито ми се чакаше, нито ми се плащаше доставката от UK. Затова се доверих на старата българска максима - в един ремонт не използваш ли тел, чук и май*ата, значи нищо не си напрвил

  12. #12
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Варна
    Posts
    6

    Default

    Благодаря ви, колеги златни сте

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •